Top na butan - šta i kako se radi

pamta prvi

Novajlija
Učlanjen(a)
10 Jul 2009
Poruka
12
Jhona DERU ja sam potencijalni imaoc malog plastenika otprilike kao ti ili malo veceg pa me interesuje kako ti funkcionise taj top na butan, mislim na pocetku tunela je sigurno veoma visoka temperatura, kako stitis biljke tu, na pocetku, od visoke temperature. Drugo, postojeli takvi topovi na butan koji se pale automatski ( pomocu termostata). Bicu slobodan da te opet pitam nesto sto me interesuje a nemam koga da pitam za savet.
 
pamta prvi pa vidi nikako ih neštitim prvih 4 metra je prazno a top sam namestio da duva "malo" gore , da neduva direktno pravo u biljke stim što moraš staviti neki lim na početku da ti nepregori najlon kad duva , imaš te topove sa termostatom i bez termostata mada ovi bez su meni bezveze , šta ja treba da dežuram celu noć i kad padne temperatura daga palim sam ?? pitaj slobodno šta te interesuje :cao:
 
Gde ste kupili uredjaje? Ciji su topovi najbolji?
Mi smo u plasteniku probali sa einhelovim topovima. Radili su 15 dana i pregoreli.
Lepo kazu: Koliko para, toliko muzike :osmeh:
 
Molim vas jos malo o topovima za grejanje. Npr. koliko dugo se koriste kod paradajza i paprike? Kolika T u plasteniku treba da bude? Kako je sa salatom i spanacem? Za koje povrtlarske kulture se sve koristi tj. hocu da pitam da li ima neki predlog za povrce kome grejanje nije neophodno. Cula sam da salata ne moze da se smrzne, ni spanac, sto mi je cudno?
 
M.D.
top je italijanska neka firma neznam tačno ima već 4godine kako ga koristim , nije bilo nikakvih problema dok nisam jedne godine probao TNG , ustvari jedne godine je radio sa njim ok a onda sledeće kad su "majstori" počeli da ubacuju još ponešto u gas bilo je problema , konkretno zamastio se onaj magnet što baca iskru kad palim na početku , i nisam mogo nikako da upalim pilota , polomio sam na kraju od pritiskanja , majstor jedan zamenio i čudi se odkud ulje u njemu , i od tada koristim samo original butan :nono:

NsJagodica
Koriste se zavisno od spoljne temperature nekad do kraja februara a nekad još i u aprilu mora da se dogreva sve zavisi od vremenskih prilika (neprilika)

temperaturu u tunelu de proizvodim rasad držim na 18c

spanać i salata nemora da se greje to znam sigurno pošto imam spanać i u plasteniku i napolju i ništa mu nefali jedino što kad padne sneg onda nemožeš čupati taj spanać nego iz plastenika dok se ne otopi sneg napolju i malo oporavi spanać

a salate imaš zimske i letnje samo ime ti govori šta je šta :cao:
 
v65fk6.jpg
 
topalovicu rani rasad :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1267907448[/time]
_________________________________________________
grejem zato sto je hladno napolju ovako ce pre niknuti lubenice
 
za lubenice najbolje je kada je temperatura 25c da bi bile u dobroj formi,a kada niknu onda nocna 15c,a dnevna 22c neznam kako bi to postigao sa sijalicama :sta:
 
nikola indjija je napisao(la):
za lubenice najbolje je kada je temperatura 25c da bi bile u dobroj formi,a kada niknu onda nocna 15c,a dnevna 22c neznam kako bi to postigao sa sijalicama :sta:
takva temperatura odgovara i krastavcima pa piso sam ti u ranijim postovima da ja odgajim krastavce na balama slame uz par sijalica koje odozgo prekrijem duplom folijom i agrotekstilom slikacu sutra pa cu okaciti slike :cao:
 
Rukola raste kao korov kad je jedanput posadiš ali je problem što brzo procveta. Ostane u bašti preko zime bez problema, ja sam je brao pre par nedelja.

Topaloviću da li slamu "upališ" stajnjakom ili veštakom.
 
ma neupalim je s nicim samo je poredjam verovali ili ne ja sam to video od jednog iskusnog povrtara,i evo ima vec 10 godina tako proizvodim rasad da nemam nikad problema sa secenjem ili nicanjem krastavaca ili tikvica
 
Topalovicu zamolio bih te za slike o gajenju krastavca na slami i malo bliza objasnjenja
 
Narucio sam plinski top i trebalo bi da mi stigne ovih dana e sad vidim da i tu ima nekih problema najpre nejednako grejanje plastenika sto me posebno zabrinjava i strah od pregorevanja folije.Sta vi savetujete kao alternativno resenje?
 
Mislim da je top na gas smrt za plastenike,netreba ga nikako ubacivati unutra pogotovo kad se radi rasada,oduzima kiseonik i ima to sagorevanje kao da oslobadja neku kiselinu sto steti biljci.Covek nemoze da dise u sobi sa upaljenim topom,pa tako isto vazi i za biljke.Ja ga koristim samo za gradilista za hale ili prostorije.
 
Nazad
Vrh