Top na butan - šta i kako se radi

Ja sam to pozajmljivao.Koristio sam za vreme pikiranja.Vrlo brzo ugreje halu i isusi vazduh.E sad cim nemas vlaznost to nije dobro za biljke trebas ih orositi,a ne treba uvek zalivanje stvaras uslove za bolesti,to je malo zajebano u januaru i februaru.
Potrosnja je bogami povelika,tako da je samo to dovoljan razlog.Nisam testirao ali bez 2litra na sat verovatno nije.Vrlo brzo ugreje plastenik pa se mora gasiti,a plastenik se brzo ohladi pa u krug.Po meni suvise skupa zajebancija bez pravog efekta.
Neko napravi boks za rasad od stiropora i to se danju dize i dobije svetlost a nocu se ususka i stavi se jedna grejalica i bude dobro.
 
Pa upravo je meni to bilo i receno da brzo greje i brzo hladi a da kad udjes u plastenik nemoze covek da dise od plina tjst vazduh je zagusljiv ali ajd i to moze da se resi stavljanjem neke posude sa vodom ispred top a potrosnja je ekstra znaci 2litra puta recimo da grejemo dnevno po 12 sati to mu dodje24 litra puta 90din je plin to je 2160 za pola dana.Pa i nije skupo ako covek greje 500 kvadrata.
 
Pa nije ali za 500m2 mislim da je malo jedam top.Raspitaj se dobro da se ne zajebes.Ja sam to koristio u 100m2.Kod tebe ne samo da je veca povrsina neho i kubikaza je ogromna.
 
Ma kakvih 500m2 nego meni prodavac ovih topova kaze da jedan zagreva prostor od nekih 500 m2 sto je i meni cudno....
Pa nije ali za 500m2 mislim da je malo jedam top.Raspitaj se dobro da se ne zajebes.Ja sam to koristio u 100m2.Kod tebe ne samo da je veca povrsina neho i kubikaza je ogromna.
 
Koliko lose uticu na biljke i dali su stvarno veliki potrosaci?
Troše toliko koliko imaju snage, Značiu 1 KG butana je snage oko 10KW pa si izračunaj. Ispada da boca plina ako je top 10KW otiđe za 10 sati grijanja. Uglavnom previše skupo. Ja sam ga imao samo za hitne situacije, ali i to sam promijenio pa sam išao na termogen na lož ulje, a što se tiće grijanja rasada, grijem sa peći na gradski plin što je najpovoljnije rješenje.
Inače za recimo plastenik 250 kvadrata visine gornje žice na 2,40 treba ti top najmanje 35 KW, pa sad računaj.
poz.
 
Nazad
Vrh