Kupina - rod 2009.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

jocal

Novajlija
Učlanjen(a)
24 Jun 2009
Poruka
10
Zdravo svima .
Zovem se Jovica Lešević , imam 40 godina i živim u Brusu . Nov sam i na Forumu i u proizvodnji kupina . Znam da je cena kupina u otkupu u poslednjih nekoliko godina varirala od stotinjak do desetak dinara po kilogramu . Čuo sam da su hladnjače pune kupine iz poslednje dve sezone , ali sam načuo i priče o tome da su u međuvremenu te zalihe ispraznjene(?) , te da postoji mogućnost da cena ovogodišnjeg roda u otkupu bude veća od 50 dinara ....
Moguće je da je još rano za otvaranje ove teme , ali bih voleo da čujem bilo kakvu informaciju , makar i nepouzdanu :sta: :cao:
 
Ovde u ljubovijskom kraju se uveliko prica o ceni od 9 dinara za kilo kupine :haha:Meni to izgleda potpuno neverovatno,ali poznavajuci nase hladnjacare nista nije iskljuceno
 
U Šapcu je prva klasa 20 din a druga 15 din. Kako je kod vas i da li mi možemo nešto da preduzmemo?
 
U Brusu otkup nije ni počeo - prva berba se očekuje za koji dan .... cena se pominje samo kao prognoza - od 12 do 40 dinara .... :sta:
 
Treba svi mi sto imamo kupinu da se dogovorimo i da uradimo nesto radikalnije sto se tice protesta i da se sprece ovi hladnjacari da ovako manipulisu sa narodom i da se bogate. Prost primer su hladnjace u Sapcu koje drze sve neki sumljivi i sa vlasti povezani ljudi i zene.......
 
Kako ste prosli sa kupinom? :sta:
Kod mene tornfri bila od 40 kada se bere u dva reda i u drvene gajbe (gajbe kupujes sam i kako se otkupljivacima navije da li hoce ili nece da ti prime kad odneses) ili po 25 pa 20 i na kraju pre nedelju dana po 18 dinara. Vise se ne otkupljuje. Cacanka je bila 18 pa 15 i najvise je uzeta po 10 din za Lavitu i Nektar (ima na sokovima da zarade i po 300% )
 
Posto sam nov na forumu, hteo bih da vas pitam da li i kome moze nekako da se proda kupinovo vino i koja je cena za litar.
 
Hteo bih da posadim kupinu, dva špalira između vinove loze. Pitanje glasi : da li će joj nešto smetati pošto se loza stalno prska ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh