Cvekla

Ako je cena za konzumnu sada oko 20 dinara, mogu da zamislim koja bi bila za onu koja ce ici za preradu, po toj racunici bolje repa nego cvekla.
 
Skuplja je cvekla za konzum, dobio sam samo smernicu da pazim na boju ako je industrijska.
Sto se tice izbora sortimenta iskreno se uzdam u mlade nade povrtarstva fakulteta u Novom Sadu, ti profesori ne smeju da omanu. :osmeh:
 
Postovani kolege, posto imam ponudu da u kooperaciji posejem cveklu, molio bih kolege koji imaju iskustva da malo prokomentarisu. Prvenstveno oko setve odnosno kojom sejalicom i kakvom vadilicom, posto ing. koji to vodi kaze da vadilice za krompir hoce da ostete plod, jer se krompir ogrce pa je na banku a cvekla ne, itd. Sejace se 45cm da 50 cm a u redu 10 cm. Hvala
 
Malo da osvezimo temu. Planira neko da seje svelu u 2019 god? koje hibride sejete? ja sam ove godine sejao Boro F1 od Bejo Zaden.

 
Posejao sam je 4. aprila. Cerkospora je napala cim je uvrstila redove. Samo sam je jednom prskao i bilo je efikasno, posle u toku vegetacije se nije vracala. Sto se tice hibrida, lepo rodi, ja sam jako zadovoljan i sejecu ponovo sledece godine, cak cu i prosiriti.
 
Nazad
Vrh