Cvekla

Vadio sam je krajem juna, a sejao sam je na 40cm a u redu 10cm.
 
Potrebna pomoć. Treba mi kontakt nekog proizvodjača cvekle. Ukoliko ima takvih neka mi pošalju poruku.
 
Pozdrav. Ja sam prosle godine ( 2020) od oko 60 ara izvadio 30 t cvekle. Godina je bila veoma kisna tako da sam je samo jednom navodnjavao, dok predhodne sezone sam od 30 ara ( losa njiva ) izvadio 12 t i navodnjavao sam je non stop. Seme koristim samo francusko detroit neru.
 
Sejao sam traktorskom sejalicom za sitno seme, namestio sam tako baterije da je razmak 25 cm od reda do reda a u redu je oko 6 cm razmak i uklapa mi se 4 reda izmedju tockova traktora tako da mi je posle lako i za prskanje i za bacanje djubreta i za medjurednu obradu
 
Pozdrav. Ja sam prosle godine ( 2020) od oko 60 ara izvadio 30 t cvekle. Godina je bila veoma kisna tako da sam je samo jednom navodnjavao, dok predhodne sezone sam od 30 ara ( losa njiva ) izvadio 12 t i navodnjavao sam je non stop. Seme koristim samo francusko detroit neru.
Poz,interesuje me dali si imao i ove godine i kako si prosao,mozda bi mogao da sklopim ugovor za industrijsku preradu pa me zbog toga interesuje
 
Poz,interesuje me dali si imao i ove godine i kako si prosao,mozda bi mogao da sklopim ugovor za industrijsku preradu pa me zbog toga interesuje
Imao sam 35 tona ove godine, bilo je malo i onih bas krupnih. Sejao sam kestrel i bohan. Moze saradnja nikakav problem dogovoricemo sve. Evo telefon 0691239881
 
Imao sam 35 tona ove godine, bilo je malo i onih bas krupnih. Sejao sam kestrel i bohan. Moze saradnja nikakav problem dogovoricemo sve. Evo telefon 0691239881
Sretnu Novu,ja se izvinjavam mozda nisam se dobro izrazio,ja sam bio u mogucnosti da kao proizvodjac sklopim ugovor sa firmom Geneza iz Kanjize za proizvodnju cvekle pa zato sam se raspitivao o prinosima...Na kraju sam odustao,jako me brine kako bi mogao da obezbedim dobro nicanje i dobar sklop ako bude 2023 godina susna kod nas kao prethodna.Mozda ce jedan moj kolega ipak staviti,bas me interesuje kako ce proci.
 
Koji su uslovi tog ugovaranja? Rok vadjenja,prinos po ha,ko plaća prevoz i ugovorena cena na kraju svega toga? Koji su hibridi u pitanju?
 
Koji su uslovi tog ugovaranja? Rok vadjenja,prinos po ha,ko plaća prevoz i ugovorena cena na kraju svega toga? Koji su hibridi u pitanju?
Ono sto sam saznao je da pre nekoliko nedelja imali slobodnu povrsinu od oko 10ha za ugovaranje,ostalo je vec popunjeno bilo.Tacan hibrid ne znam ali se radi o uvoznom piliranom semenu.Sustina je da daju seme i hemijsku zastitu koji se odbija od isplate na kraju i kosta valjda nesto preko 400 evra po ha.Plus kosta precizna pneumatska sejalica kojeg su do sada oni iznajmili ali trosak isto nosio proizvodjac i ista stvar je sa vadjenjem,ali pazite sve ovo pricam za proizvodjace koji su iz okoline fabrike za proizvodnju dalje od fabrike ne znam.Najprostija varijanta je sa redovima od 50cm i prinos oko 20-30t/ha do one varijante kad se seje kao crni luk iz direktne setve tada je valjda leja od 6x25cm ili 5x30 ne znam tacno i tada prinos valjda 50t/ha pa i preko.Cena je 0,12 euro.Uglavnom toliko sam saznao.
 
Sve je to ok ko može mehanizovano da izvadi i da ga prevoz do fabrike malo košta. Ko je bude vadio ručno poješće mu vađenje zaradu.
 
Nazad
Vrh