Cvekla

nebojsa

Moderator
Učlanjen(a)
11 Dec 2008
Poruka
2.693
Lokacija
Kula
Ima li neko iskustva sa proizvodnjom cvekle?.... A sa plasmanom :sta:
Ima li rečunice raditi postrnu setvu, posle ječma i pšenice ili posle graška ako postoji mogućnost navodnjavanja?
 
MOj školski drug radio par godina cveklu i prodavao na kvantašu u Bg.
To je bila redovna, ne postrna, setva.
Kaže da je bio zadovoljan sa zaradom.
Da li još radi - ne znam.
 
Postrna setva je zanimljiva ali neznam koliki prinos se može očekivati. Navodno bude 20 t/ha ali neznam jel tako bude u praksi.
 
nebojsa je napisao(la):
Ima li neko iskustva sa proizvodnjom cvekle?.... A sa plasmanom :sta:
Ima li rečunice raditi postrnu setvu, posle ječma i pšenice ili posle graška ako postoji mogućnost navodnjavanja?
TU VODU MOZE KORISTITI ZA BILO STA :sta: :sta: :sta:
Ili je ociscen kanal?
 
CVEKLA

Mene interesuje dali neko radi cveklu neke veće površine ? I kakva iskustva imate u proizvodnji ? Ja imam u bašti nešto malo čisto za kućnu upotrebu i nevidim da tu ima nešto puno posla poseješ okopaš i toje to , bilo je malo problema sa biljnim vašima al tosam rešavao tako što te listove koji su bili puni vašiju jednostavno otkinem i bacim , a novi narastu ubrzo , tako da nisam koristio neku hemiju , e sad za neke veće površine to baš i nebi bio "posao" skidati lišće . I dali neko ima neki dobar način čuvanja cvekle u sirovom stanju za zimu ? Da nemora sad dase kuva pa seče pa u tegle sa konzervansom ? Jasam prošle godine probao u podrumu u koritu al nije uspelo istrulila . I dali neko ko proizvodi cveklu saradjuje sa Slovan-om iz Selenče ?
 
Odg: CVEKLA

Ima jedan čovek u Pazovi, inače moj drug iz detinjstva, koji se sa time bavi.
Ako hoćeš možemo organizovati trilateralno savetovanje na tu temu. ::namigivanje::
 
Odg: CVEKLA

::prica:: :ppozdrav: :D Branko , mene interesuje za početak čuvanje preko zime a mogli bi videti i popričati malo koja je cena na veliko i kako ide to sve ...
 
Kad vec nemam mogucnost da pokrenem novu temu, onda cu ovde postaviti pitanje: Koje sorte cvekle gajite, i kako su vam se one pokazale ne mislim samo u ekonomskom pogledu (mada mozete reci i kako ste prinosom zadovoljni), vec me interesuje sa stanovista ukusa i kvaliteta? Znam da imaju izduzene i okrugle sorte ali bih voleo da cujem nekog ko gaji okrugle sorte cvekle koje su jako ukusne. :ppozdrav:
 
Na zalost nemam vise slika sa njivama cvekle iz Rusije,samo ova slika.
20140909105825.jpg
 
Ova firma se bavi preradom povrca. Na ugovor rade kornisone i cveklu, seme dobijes gratis plasman robe zagarantovan. Ako se dogovorimo naj verovatnije cu uci u posao.
 
Pa prodacu,ako bog da,ali mislim da dace :osmeh: nije to neka povrsina cvekle imam 2.5 kj a crne rotkve 1.5 ,za pocetak toliko a za sledecu godinu mozda i povecam,ovo se postrna setva.
 
Sad se krece 20-25 oprano upakovano u kese,ali ako ti radis za preradu onda je mislim dosta manja,sto i ti znas...(trenutna je cena sto sam naveo) bilo je i 15 din pre dve nedelje sad je malo nestasica
 
Nazad
Vrh