Protest Južnobanatskih paora

Učlanjen(a)
22 Jan 2009
Poruka
4.212
Lokacija
Sefkerin
U poslednjih par dana dva puta smo protestvovali zbog cene psenice i odnosa vlade prema poljoprivrednicima. Kada kazem "mi" mislim na paore iz Sefkerina, Glogonja, Jabuke, Kacareva, Crepaje, Kovacice, Padine, Panceva, Banatskog Novog Sela, Alibunara, Uljme, Dolova, Kovina... U sredu smo blokirali regionalni put Glogonj-Jabuka na sat vremena te smo izdejstvovalisastanak sa predstavnicima ministarstva koji nije urodio plodom. Zahtevi su sledeci: cena psenice 17.5 dinara, promena pravilnika o kvalitetu u skladu sa vremenskim neprilikama koje su nas zadesile, zabrana uvoza svih zitarica i slobodan izvoz istih... Danas je bio mnooooogo ozbiljniji protest od onog u sredu te sutra ponovo u vladu na sastanak sa ministrom. Ako ne bude nikakvog pomaka najavljena je blokada puta Beograd-Vrsac a nije ni iskljuceno ni da sa traktorima udjemo u Beograd. Zanima me vase misljenje i da li cete nas podrzati jer ovo nije samo bitka juznobanatskih ratara vec ratara cele Vojvodine i Srbije.

1j67wp.jpg

2q06o1g.jpg
 
ne mogu nista da tvrdim jer ja licno ne mogu da dodjem,ali cale je rekao ako bude ovde u okolini da ce izaci,iako ne radimo puno zemlje al ovo nema smisla :nono:
 
North ARMY je napisao(la):
ne mogu nista da tvrdim jer ja licno ne mogu da dodjem,ali cale je rekao ako bude ovde u okolini da ce izaci,iako ne radimo puno zemlje al ovo nema smisla :nono:
Ni ne treba da dodjete kod nas nego se organizujte po svojim okruzima i da protesti budu sirom Vojvodine!!!! :bravo:
PS: NApominjem da je prvog puta bilo oko 100 traktora, a danas vise od 300...
 
ja sam uvek za, voleo bi da se to omasovi. jedino mi se ne svidja sto Lala rece "pa cak i Srbije"
 
Ispravljeno, izvinjavamo se!
Danasnji protest:
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=h4PHw-6FOms[/youtube]
 
ok je Lalo. nemo pogresno da me svatis, nisam mislio nista lose. mislio sam na to da je svaka muka poljoprivrednika severno od save i dunava istovremeno i muka nas juznije (tuznije) od pomentih reka...
samo napred
 
kod mene danas i sutra se radi zito,ne verujem da ce neko to raditi,izgleda da im je dobra cena.
 
Ja sam pre nekog vremena pokrenuo temu o nezadovoljstvu u poljoprivredi pa me umalo ne izbacise sa foruma. Svi bili zadovoljni kad su obecavali isplatu subvencija. Podrzavam protest !!!!
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Vi u Novom Beceju ocigledno imate drugaciju racunicuod ove nase. :sta: No, kako vam volja.
nemoj pogresno da me shvatis,imate svi vi moju punu podrsku,ali se kod nas sada radi zito,suvo je posle dosta vremena,niko ni ne pomislja na blokade.
ja licno nemam zita,tako da...a i mali sam ja,trebalo bi veci da se dignu,a to ce biti malo juce. ::lose::


dok su trajale kise,svi su vikali:"idemo da tanjiramo zito,da oremo...nikom ne treba,slaba cena,kisa ce ga unistiti..."




nemojte misliti da je neko istanjirao zito ::namigivanje::
 
uvek ce biti onih koji su zadovoljni. koji se procesi odigravaju u njihovim mozgovima, osim krečane, ne znam niti želim da ulazim u to.
 
Svaka cast,jedini nam osvetlaste obraz.I kod nas se sve vise prica o blokadi.Bez toga nema nista od popravljanja stanja u poljoprivredi.Imamo nesposobnog ministra u nesposobnoj vladi koji sve rade da upropaste i ovo malo privrede sto funkcionise u ovoj napacenoj zemlji.Sad gledam Dinkic opet nesto lupeta o proizvodnji traktora,toboze zeli da se poveca proizvodnja .Cim se on pojavio znaci da je i IMT na redu da se likvidira,izgleda da mu je interesantna lokacija da je proda nekom tajkunu za shoping mol...
 
Nova vest.
Sutra 7. jula u Krčedinu pored Inđije pravi predsednik Inđije prijem za investitore i predsednika.
Tu treba da pravimo blokadu.
 
branko je napisao(la):
Nova vest.
Sutra 7. jula u Krčedinu pored Inđije pravi predsednik Inđije prijem za investitore i predsednika.
Tu treba da pravimo blokadu.
i like this ::svaka cast:: :D
tako nesto pa nek se i oni obrukaju kad ostanu praznih dzepova,kao i seljak kad mu na vagi odbiju pa plate 9din
 
jes da je lokacija u tom trenutku gotovo idealna, ali sta cemo sa organima reda :haha: i zakona :haha: :haha:. necu vise da lajem, proci cu kao na jednom drugom sajtu, gde vise ne mogu da ostavim komentar kolko god se trudio
 
Koliko god se ja trudio u mom kraju od tako cega nece biti nista... Kod nas svi cekaju da se neko drugi izbori za bolje pa da posle to bolje svi delimo... Svi su za blokadu, a kad se dogovori datum onda svi bas tad imaju neka vaznija posla.. :udri:Nije ni cudo sto nam ovako ide...
 
lako je to kad neko kaze da oce za zito 17,5din a tesko je to izvuci iz ove bedne siromasne drzave koja je duzna na sve strane i samo gleda kome ce da zgrabi pare a ne da jos nekome da da :nono: ::novac:: i ja bi najradije da je zito 15 ali kad drzava nema te pare nemoze da na da toliko,ja sam za proteste ali mislim da ce to podici zito bar na 10 ali na 17 nikako,i za sve je to kriva nasa drzava i monopol koji je stvorio ovakvu nisku cenu zita i drzava nepomaze paorima kad im je napotrebnije...ali sta cemo :bravo:
 
Nazad
Vrh