Da li prijavljujete imovinu veću od 35 miliona ?

Danas najavili u vestima da se produzuje rok za prijavljivanje imovine vece od 35.000.000 do Juna. Receno je da ce oni koji ne prijavljuju biti kaznjeni sa 3% od ukupne vrednosti imovine.
 
Kako ce se racunati vrednost imovine ? Po katastarskoj vrednosti koja se vodi za date nekretnine ?
Nesto mi bas i nije jasno kako misle da se prijavimo, koji su kriterijumi.....
 
A meni nije jasno kako ce se procenjivati vrednost pokretne imovine, tj masina. Ako je godisnja amortizacija traktora 15-20% , znaci da traktor stariji od 7 godina ne vredi nista, tako?
 
Kako ce se racunati vrednost imovine ? Po katastarskoj vrednosti koja se vodi za date nekretnine ?
Nesto mi bas i nije jasno kako misle da se prijavimo, koji su kriterijumi.....
Pisali ste koliko placate zemlju,verovatno po toj ceni.Kazu da će po ovom zakonu prikupljati podatke i od doušnika.
 
Ako oni procene sve po PS-u ili kako već i kada dođu do te sume,ja ću im lepo sve prodati sa 5 % popusta i onda znam šta ću raditi sa 330 000 eura:ppozdrav::svinja::svinja:::novac:::osmeh: i onda lepo:riba:ideja:spavam:
 
Na zalost to nije tako. Navescu jedan primer. Pre 4 god. kad sam zadnji put bio u SAD u Clivlendu covek iz moje okoline kupio kucu koja je nekad imala vrednost od 1.200.000 $ za 700.000 $
ovaj pad cene je posledica svetske krize koja je prvo dotakla SAD. Taksa, porez ili kucarina je nekih 24.000 $ godisnje odnosno tolika je bila pre te krize. Mislis da je vlada mislila na to da smanji taj porez? Nikad. Ostala ista kao i dok je ta kuca imala vrednost od 1.200.000 $.
Toliko o prici da ces ti njima prodati nesto po dobroj ceni i to uz popust!
 

Члан 7. Закона о порезима на имовину говори о земљишту.
Иначе је наплата и стопе пренета на локалне самоуправе, па се тамо и треба жалити.
 
Nazad
Vrh