Da li prijavljujete imovinu veću od 35 miliona ?

GANGA

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
5 Jul 2010
Poruka
535
Lokacija
Elemir
Pregladavao sam forum i koliko vidim da ovoga nema ni u jednoj temi a radi se o prijavi poreske prijave imovine veće od 35 miliona dinara ili 320 000 Eura. Prijavljuje se nepokretna i pokretna imovina i po mom saznanju ova mera neće proći baš tako lako tj. vršiće se provere svugde kao što se počelo i sa PDV-om mnogi su ušli u sistem a da to nisu hteli neobraćajući pažnju na promet - predavali na više mesta misleći da se to nemože kontrolisati, a imam i jednog poznanika koji je bio dobio krivičnu prijavu i išao da daje izjavu kao da je neki kriminalac. No da se vratim temi a još ćete dobiti preciznija objašnjenja za koji dan kada se budem sastao sa knjigovođom i o ovome dobio detaljnije informacije ali me prve nimalo ne hrabre ali u prijavi ima puno stvari koje će se rastumačiti jer u Poreskoj upravi dobijana su se različita tumačenja a danas im je sastanak i knjigovođa prisustvuje pa ćemo videti šta i kako ko tumači. Ovo nam može biti od velike koristi pravilno prijaviti a ostati neoporezovan iako prelazimo limit (zemlja nasleđena - dedovina, traktori, kuće itd ) sigurno postojenešto što sve to umanjuje-amortizuje šta je za amortizaciju ITD.
 
Da li je sigurno da ide i pokretna imovina? Neko mi je rekao da se gleda samo nepokretna?
 
Па то томе и служи да мало за пример малтретирају неког обичног који ће све да исприча по околини, а закон у сусштини служи великима, дилерима, шверцерима да оперу нелегалну лову, а за узврат ће држави да плате 20%. У суштини радимо као италијани. И код нас се криза користи да свака зверка покрије свој траг.
 
Prijavljuje se pokretna i nepokretna imovina cije je trzisna vrednost na dan prijavljivanja veca od 100000 dinara.Tacnije bi trebalo da se sazna narednih dana.
 
Neverujem da je u pitanju jedan milion, toliko vredi skoro svaka kuca u selu, zatrpali bi poresko sa prijavama. :osmeh:
 
Sada sam nesto cula, neznam dal je tacno. Kazu da ce se popisivati celo imanje i procenjivati i ko ima vise od 35 000 000 dinara placace godisnji porez 20 posto. Jel su oni normalni. ako tako bude treba cela drzava na noge da ustane . na 35 000 000 to je 700 000 godisnje, pored registracije vozila i prikolica, poreza na zemlju, zdrastv.i penz...
 
Da ali to bi trebalo da bude preraspodjela opterećenja stanovnika . Znači državi treba toliko da napune budžet i da nebi svi davali podjednako manje bogatima smanjiti porez a bogatijima povećati , to je u redu . U ovom slučaju ovo je u svrhu krpanja rupa i rasipnog ponašanja sa državnom imovinom ranije , to nije u redu . Država pred bankrotom , pa daj da namire oni koji su generacijama vrijedno radili ili čuvali imovinu.
 
Svako treba da prijavi imovinu, i ako ima prihode na osnovu kojih ju je stekao, ne treba ništa da plati. Samo oni koji su je stekli na neki drugi način. Inače 20 odsto od 350.000 evra je 70.000 evra.
 
To je u svetu normalno,i treba da se uvede neki red i da se placa porez,dodatni porez,ali ko mazne pare od tog poreza za neke gluposti tj na kraju u necije dzepove javno ga obesiti i to je to! kod nas sve sto se stvori negde samo jednom nestane i nikom nista!I onda su ljudi ogorceni jer im se samo uzima a nista ne daje.
Samo ne znam kako ste dosli do cifre 20%-700 000 jer 20% od cifre koju ste napisali je 7 000 000,jedino ako je 2%.
 
Sta je tu problem?
Valjda oni sto imaju vecu imovinu i obrt kapitala treba da plate malko vise od drugih.
Ti su bar u manjini.

E bas nije tako, Ako pogledate proslu godinu, mi koji smo dosta ulozili dosta smo i propali, i treba nam najmanje dve dobre god da stanemo na noge. A sta je to 35 000 000 zemja mozda zalegne za to, a gde je sva mehanizacija jos poreza. Losa godina i pored svih obaveza sto imamo prema drzavi jos i ovaj dodatni porez. A oni sto imaju ispod i malo, cinjenica sto manji imas manje i gubis Ja nedam pare, nisu mi pale sa neba, a oni tamo gore sto sede i zvalave po ceo dan i zbore o tome da nama bude bolje nek oni daju.Ja :
 
Dali je neko tebe terao da toliko ulozis?

Sta bih bilo da si trostruko uvecao iznos ulozenog?
Druze, nemoj ovo smatrati nista licno.
 
20% nikako ne moze biti,jedino 2% ako je onda.
Nisu dzabe ljudi rekli bitno je ocuvati ono sto imas,e sad sto mi nekom svojom pohlepom mislimo da ne mozemo se unazaditi ili u najgorem slucaju propasti,to je vec druga stvar,ali te opcije nikad nisu iskljucene,i na kraju krajeva sami svesno u to ulazimo,niko nam posle ne moze biti kriv.
 
Nazad
Vrh