Kakvu zaštitnu masku koristiti pri prskanju voćaka

Ovo je maska koju ja koristim za prskanje mladog lesnika...treca godina.Da li su filteri znaci odgovarajuci,to me interesuje.Ja nemam nikakve predfiltere...
20rl0ro.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

I jos neka
j7vq0w.jpg
[/IMG]
 
Ono roze izgleda kao neki integrisani predfilter. Tako da on izgleda igra najvecu ulogu kad su u pitanju tecnosti. A mislim da svaki filter moze da traje vise od jednom, ipak treba njemu relativno dosta vremena da se "zasiti"
 
I ova...
2a7suiv.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Koristio sam ih dve sezone znaci i evo sad cu trecu,cini mi se da su jos ispravni...mislim nikakvu promenu nisam osetio...
 
Evo ja sam se par sati pozabavio tematikom izbora filtera i predfiltera za maske.
Prema preporuci proizvodjača maski 3M za aplikacije pesticida treba da se koristi filter ABEK1 (prod. kod 3M 6059 ) i predfilter P2 (prod. kod 3M 5925). Za predfilter je neophodan i držač (prod. kod 3M 501).
Sve ovo piše na trećoj strani ovog dokumenta : http://multimedia.3m.com/mws/media/797418O/reuseablerespirators-low-pdf.pdf
 
Koristio sam ih dve sezone znaci i evo sad cu trecu,cini mi se da su jos ispravni...mislim nikakvu promenu nisam osetio...
Ista prica i kod mene. Evo je moja kombinacija


Pitao sam kada treba filtere da zamenim, i rekli su mi da je trenutak za to kada osetim da tesko disem kroz nju. Datuma trajnosti nema.
 
Hoce li neko da napise kakvi su utisci o toj kineskoj masci (kopiji 3M) za celo lice?
http://dodaj.rs/image/flFbA

Vidljivost je odlicna, ima foliju napred, znači dosta kad prskas sto je lice pokriveno. Filteri su braon, ima predfilter.
Ja sam je koristio uz ledjni aztomizer,: za prsknje odlicna, a nezgodno je leti kad treba da se zamesa vise punjenja da se sagnes izmeris, izmesas, preznojis se i dehidriras posle 3.punjenja max.
 
Maska moze, a filter ne znam, na slici je neki braon, ali filter uvek mozes kupiti i treba ga menjati. U tom smislu mozda bolje da kupis negde gde ima i filter i maska kakav ti treba.
 
Imam ja identicnu, placena nesto preko 4000 dinara, plus filteri, kupio sam ovde imate cene https://www.safetyshop.rs/proizvodi/zastita-disajnih-organa

Dobro je sto si dobio ABEK filter jer je to prava stvar za prskanje hemijom, ne treba ti zastita od prasine vec i otrovnih isparenja itd, svako slovo znaci kategoriju, nama u vocarstvu treba ABEK. Govorili smo i od predfilterima koji se montiraju na ove, oni su nesto za prasinu sta li ali su dobri jer zaustavljaju velike kolicine tecnosti da ne prodje kroz filter pa ti dodje isto (kako sam ja razumeo).
 
Kao sto OKTOPOD kaze oko 6000 je bila sa filterima a narucio sam negde preko neta.
Maska mi je cisto radi preventive jer prskam traktorom sa kabinom i koristim je samo ako me negde navata vetar pa zanosi otrove na traktor.
Pre sam prskao kultivatorom ali sam tada koristio sve u fulu: kabanicu,rukavice gumene,čizme i vojnu masku.
 
Za pesticide može i ABE, ali bolji je ABEK.
Problem je sto ABEK zbog onog K (zaštita od amonijaka) procentualno verovatno umanjena količina zaštite od A, B i E.
Od predfiltera samo P3, on je zakon.
 
Govorili smo i od predfilterima koji se montiraju na ove, oni su nesto za prasinu sta li ali su dobri jer zaustavljaju velike kolicine tecnosti da ne prodje kroz filter pa ti dodje isto (kako sam ja razumeo).
Predfilter uzeti obavezno. Kada radis nesto u prasini, to cuva filter samo tako. Ja sam u poceteku pogresio i nisam ih kupio, pa sam zaprzavao psenicu i skoro ih unistio. Takodje, ako nesto recimo radis brusilicom tj recimo skidas rdju sa gvozdja, sve to mnogo znaci da zaustavi te krupne cestice.
 
Evo ja sam se par sati pozabavio tematikom izbora filtera i predfiltera za maske.
Prema preporuci proizvodjača maski 3M za aplikacije pesticida treba da se koristi filter ABEK1 (prod. kod 3M 6059 ) i predfilter P2 (prod. kod 3M 5925). Za predfilter je neophodan i držač (prod. kod 3M 501).
Sve ovo piše na trećoj strani ovog dokumenta : http://multimedia.3m.com/mws/media/797418O/reuseablerespirators-low-pdf.pdf
I koju od ovih maski da kupim,za rad sa pesticidima,za filtere vidim šta preporucujete.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh