MIS ovca

Bio sam na jednoj farmi u Beloticu kod Sapca, i po tome sta sam tamo video, tesko da je rec o formiranoj rasi.Primerci se veoma razlikuju po izgledu, jedino im je boja zajednicka,tj. beli su.
 
taj eksperiment je povezan sa našim kompleksima da smo neko i nešto bitno u svetu pa će mo mi sada da stvorimo neku novu rasu koja će svima pokazati da mi zapravo poboljšavamo kvalitet i IDF i W
 
Koliko sam ja načuo, radi se o višim stvarima negoli srpski inat i ostali kompleksi.
Ali treba uzeti u obzir to što ste rekli, jer stvarati rasu iz IDF i W je nebulozno.
Da bismo stvorili rasu trebaju mnogo znanja,novca,vremena,novca,strpljenja, novca i ako nisam spomenuo, novca..
Za stvaranje i doradu, peglanje poliranje i izbrijavanje je potrebno 30 godina svega prethodno navedenog.
Jedna stvar su majke meleskinje ili križanke, a druga stvar je rasa koja je prepoznatljiva po svojim fenotipskim i genotipskim odlikama.
Mis ovca je propao pokušaj,nažalost, efekat i rezultati koji su dobijeni meni ne privlače pažnju a verujem ni većini iole pametnim odgajivačima.
Uvek ću se odlučiti za Ile De France a ne njegovog meleza, jedne blede senke, nečega što bi trebalo da bude ništa.
 
MIS ovca je glupost i sprdnja bio sam na farmi u beloticu,ovnovi su idf a rasa je mis.
 
Koliko ja znam ti rodjaci sto su pravili tu tzv rasu,hahaha,su uzeli lep kes od drzave tj od nas poreskih obveznika ::lose::
 
Koliko Ja tu vidim, najbolje su prosli tipovi koji su dosli do fore kako da dodju do lovice na brzaka. I da, jos ce biti toliko drski da me ubedjuju da su izmislili neku novu rasu (verovatno koja kenja cetvrtaste brabonjke). E , da bi sve to bilo kompletno, neko iz ministarstva poljoprivrede ce dati zvanicnu izjavu da je to, to... Verovatno kod Zaharija Trnavcevica!!! :zli:
 
Zasto tako pricate kad niko nije u pravu.Trcite za nekim stranim rasama a u stvari to je tesko kod nas i naci.Svako hvali svoje to je istina ali po nekim stvarima niste u pravu.2006 god kakve su ovce bile izlozene na sajmu od te farme Moj san iz belotica?Ta ovca najbolj odgovara nasim uslovima.Nedrzim tu rasu i nemam ovce ali bijo sam na toj farmi uzimao jagnjad za suadbu meso im je izvrsnog kvaliteta i mnogi tamo kupuju za restorane i slavlje.
 
da bas bi nas sve to zanimalo da nam neki odgajivac postavi i predstavi rasu da je ne pljujemo napamet,nego da imamo i alibi
prave rasu od IDF koji je ionako jadan kod nas,dajte ljudi ouzbiljite se,rasa se pravi od vrhunskih grla i s ogromnim znanjem i sredstvima sve ono sto mi nemamo
Sprdnju s tom rasom podrzao je isti onaj lobi koji je onemogucio uvoz IDF vise puta(takodje i nekih dr rasa),isti lobi koji ne dozvoljava da se npr sarole i texel stave u spisak rasa bitnih za srpsko ovcarstvo
kratko i jasno W + pramenka lobi koji zaradjuje novac od priploda i subvencija i podmicuje cinovnike po ministarstvima i upravama
:ppozdrav:
:ppozdrav:
 
miladinovicu, nemoj tako da pricas lobi pa lobi,
ja kad sam pre koju godinu dobio sertifikat za Nemcku, mogao sam da kupim bilo koju rasu ovaca, niko me nije ni pitao sta cu uzimati.Trziste kaze koja rasa ce se gajiti jer trziste proceni koliko se lako ili tesko gaji neka rasa, koji je profit....
 
hahahah,zanimljivo,sad imas savetodavnu komisiju koja ako se ne slozi nista od uvoza.
uvozio si W,cim si to rekao sve je islo glatko,nisam cuo bas da je islo glatko za sarolea i texel kad su uvozeni,mozda sam pogersno nacuo ali morala je debelo da se podmaze masina cinovnicka ::lose::
trziste ne odredjuje ko ce dobiti subvenciju a ko ne?slozit ces se verovatno
takodje subvenciju dobijaju npr W i sjenicka koje su masovne a ne retke,zasto da bi ih sacuvali :haha: :haha:
a trziste ce pokazati svoje kad bude prisutno dosta rasa(kad udjemo u EU) i kad pocne zdrava a ne monopolska konkurencija,vecali smo vec o tome da se ne ponavljamo
kapa dole ekipi koja drzi W,rasirili su se i ojacali ali da nisu imali vetar u ledja vec klip u tockove kao neke dr rase dal bi to islo isto?
:ppozdrav:
 
Srpska tvrdoglavost!Braco mila sta vi mislite da i kad se udje u evropsku uniju a to nece biti skoro da ce docie nemac kod nas da kupi W sve se plasim.Ja sam skrenuo paznju sto forsirate tudju rasu a ne nasu ja znam a i vi da svi vole DOMACE MESO!!!Kod nas je W ubacen samo zbog plodnosti a sto se tice rentabilnosti i mesa tu je veoma los kriterijum tu se ljudi zavaravaju nezelim nikog da uvredim i da se podsmejem.Sto se tice IDF on ima slicne perfomanse sa pramenkom zato se najbolji primerci i dobijaju sa IDF.Istina je i to da je tesko naci pravi IDF ali ali isto je to problem i u drugim rasama stranim.Da znamo da cenimo ono sto imamo bolje bi nam bilo.Slike cu nabaviti uskoro.
 
mislim da ovaj forum prelazi vise u pametovanje...mnogi pametuju bolje bi im bilo da porade u svojoj stali nego sto tolko pametovanje vidim da neki pisu svakake nebuloze
ko sto je miljko i jos par ljudi na sajtu moze se samo nauciti a i videti sta imaju u stalama puni
obori kvalitetni grla....daj stavite slike vasi grla sto imate da se vidi to silno iskusto i kvalitetna grla
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
lijao i dolijao!!!Vidim da se i ti prikljucujes sto mi je naj draze.Ja sam ti onaj sto je trebao da dodje kod tebe i da kupi ovna .Kada sam ti napisao da imam domacu rasu ovaca ti si me savetovao da kupim od tebe ovna videcu pravu jagnjad,poslao si mi sliku ja sam te pitao za malog ti si mi rekao da ga neprodajes nudio si mi veceg.Drugi mi dan javljas prodo malog a za velikog vec imas i papire,sto mi je bilo sumljivo.Jos veca sumlja da ih spricas sa inekcijom iz CH!Sve tvoje por. imam.Tvoje ovce nisu lose ali moras da budes pazljiv sa musterijama,na oglasnoj tabli gde si oglasio tvoje ovnove nista nisu bolji ni od onih tri sto su po 250evr.Nemoj se uvrediti ali sve je tako!!!I normalno je da svako svoje hvali ali kada drugi daju pohvalu to je stvar.
 
brale moj ja sam sve prodo ko pre devojci njegova,a ako oces znati da sve spricam svajcarskim lekovima i to mi je miljko reko sta da kupim ko dodje moze i videti svoim ocima i da se uveri,30 godina rada u svajcarskoj mislim da mi to naj manji problem da kupim..ja se ne ljutim :nono: svako bira de kupuje kad dodje ozbiljan kupac i kupi vise odjednom svako bi prodo koje izabere njegovo a svi drzimo da bi zaradili...a napisano ti je ovnici imaju pedigre a ovan nema pedigre procitaj maile kje sam ti pisao,savetovo sam te da kupis franca da ukrstis domacu da bi imo bolji prirast i veci radman mesa to i ja radim a i dosta uzimaju muske da bi ukrstali
lijao i dolijao sta ovo znaci ja niti sam koga prevario niti kome skart prodo i stoim iza onog sto kazem i napisem a ti ako bi se uverio moras doci kod mene pa vidi svoim ocima
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
ovu licnu raspravu necu komentarisati
sto se tice pisanja ovo je forum i svako ima pravo na svoje misljenje to je pravilo,ko se ogresi o pravila administratori banuju tako je svugde na netu
a Mis ovca je sve samo ne domaca i nikako rasa
ona je samo plod maste uobrazilje i lose realizacije jedne utopije,amin
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh