Ruski traktori

Nisam na internetu pronasao koji je ovo traktor, pa cu staviti sliku u ovu temu, posto je ruski proizvod. O njemu znam samo da je "RUS T-82"..

rust82zamjenaslika16609.jpg


Nasao kolega medju oglasima, nazvao covjeka i ovaj kaze: potpuno ispravan, pouzdan, treba doci vidjeti i trazi za njega 2500€ i ni 1€ manje.

Posto se nitko u nasem kraju nije tako cesto susretao s ruskim traktorima, pitam ovdje jer znam da vas ima barem 5-6 koji cete znati koji je proizvodjac ovog traktora i koje su mu mane.

Tocnije, sto da kolega gleda na traktoru prije eventualne kupovine, tj. koje su mu kriticne tocke.
 
koliko se meni cini to ti je rus 82.0 samo starije proizvodnje neko 80godiste
 
Bobo to je stara 82-ka, Belarus MTZ-82.

Što se tiče kritičnih točaka nek pregleda sve. :haha: Kolko kolega hoće dat za dobru 82-ku?
 
Kolega je "cika Mato", pa misli koliko moze dat za 82-ku... Znam da mislis na onog s duplim tockovima, to u je previse novaca da sad izvali za traktor...

Njemu treba jeftino, cak i bez papira prolazi, ali da radi, i da ima jak hidraulik. Djelovi da su jeftini i da ih ima, jer ce se svaki polovni traktor pokvariti. Da i nema prednju vucu, kad je to 80Ks. u usporedbi s ursusom 355, ovo je limuzina ;)
 
@ Bobo

Bobo, na slici bi trebao biti MTZ82, pošto imam isti takav u mojem dvorištu, mogu reći da sam prezadovoljan sa njim injegovim mogućnostima!
Ovaj traktor na slici ima raširene zadnje točkove, drugačiji mu je filter za vazduh i auspuh, stepenice za ulazak u kabinu nisu njegove, čini se da je kompresor na menjaču pod kabinom, tako da verovato nije njegov original menjač, ali samo po jednoj slici se nemože puno toga zaključiti.
 
Kazem ti da se nitko od nas ne razumije u ruske traktore. Zvali su mene jel bi ja htio ici s njima to pogledati, a ja se jos neckam. Rekao mi kolega da pitam na forumima sto da se na takvim traktorima gleda.

Eto, vidis, ti vec vidis detalje koje mi nitko nebi pojma imali o njima.

Kakva mu je shema brzina da znamo gledati jel je njegov original mjenjac ili nije, da se mozemo praviti pametni kad tamo dodjemo ;) jel ima taj traktor onaj "reduktor" sto polovi brzine ili samo "pune" brzine ima?

Puno pitanja, a bilo bi najbolje da nadju nekoga tko ima takav traktor da ide s njime pogledati o cemu je rijec.
 
@ Bobo
Ti traktori imaju reduktor sa kojim se "polove" brzine, a njegova ručica se nalazi isred ruče menjača. On ima 18 brzina napred i 4 brzine za hod nazad. Brzine na menjači je lako popamtiti jer ručica menjača ima vođice na dnu. Dugački zarezi vode u brze (levo napred) i spore brzine (levo nazad). Rikverc je skroz desno i nazad (kao na stojadinu), a 9. direktna ili najbrža je na srednjem zarezu napred. Ovo izgleda komplikovano, ali je prosto i brzo se privikne.
Ćetiri poluge sa desne strane su za rukovanje hidraulikom, obavezno treba probati prinudno spuštanje poluga i njihovu blokadu.
Ima dve brzine kardana, a on se uključuje polugom sa desne strane pored ručne kočnice.
Ako te još nešto interesuje slobodno pitaj, a možeš i slobodno doći kod mene da to pogledaš.
 
Hvala na pozivu, al malo si mi daleko ;)

Znam raspored brzina takvog mjenjaca koji polovi sve brzine osim 9.

Za hidraulik otprilike znam redoslijed komandi, a za kardan cemo "nabadati" ;)



Znam da boluju na prednju vucu ako se traktor cima na kvacilu pogotovo u rikverc, sto sve treba na prednjoj vuci gledati i na koji nacin provjeravati nesto na jnoj?
 
@ Bobo

Ja ne koristim prednju vuču jer imam veće i šire gume na zadnjim točkovima i nema proklizavanja, a od mnogih prijatelja koji imaju i koriste prednju vuču sam saznao da treba obratiti pažnju na "luft" u kardanima, krstove na krajevima, ulje u diferencijalu...
Neznam koliko bi često koristio prednju vuču, ali znam mnoge kojima je prednji kardan razbio karter motora, a prednju vuču nisu uključivali. Većina skidaju kardane da im se he vrte bez potrebe, a nije ih problem postaviti kada zatrebaju.
Sada se masovno koriste kardani sa "štiftom" za blokiranje, koji se postavlja kad zatreba da se uključi prednja vuča, a o tome je pisano nedavno na forumu, mislim u temi MTZ.
 
Da vidio sam one prirubnice sa stiftovima...

Cuj, njima prednja vuce nit i ne treba toliko, koliko kvalitetan traktor koji se nece kvariti a lagano ga je odrzavati. Imaju dosta teske zemlje, sjena, kukuruza, sve za krave, i sve rade sa ursusom 335 i 355 koji su u dosta losem stanju, al rade i privrjedjuju.

Veliki ursus je stalno rastavljen, jer uvijek neki klinac njemu ne stima, il mjenjac, il lamela, il diferencijal. kad su to sve slozili, rikne uljna pumpa.

Rus da i nema prednju vucu bi ima dobro dosao za jesensko oranje, jer kad je i malo klizavo, ursusom ne mogu nista napraviti, a ovaj rus bi isao ko lupit gromom sa 2x14" i s 24 diska tanjuracama. Silokombajn da i ne spominjem i eventualno neki sjetvospremac...
 
Rekao bih da je kompresor na motoru, a ne na mjenjaču.

Bobo ako hoćeš javi se pa ću ti objasnit šta sve trebaš gledat.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Rekao bih da je kompresor na motoru, a ne na mjenjaču.

Bobo ako hoćeš javi se pa ću ti objasnit šta sve trebaš gledat.

Onda cemo se svakako cuti, ako ja budem isao s njima.

I dalje primam prijedloge. Za sad nista van ocekivanog, al sam ocekivao bolji odaziv na ovu temu...
 
@ Bobo

Prelistaj temu MTZ traktori i tamo imaš stvarno puno o svim ruskim traktorima, a što nenađeš slobodno pitaj, da nebi ponavljali već rečene stvari i time opterećivali forum, pošto si i ti u toj temi uzimao učešće i pisao o MTZ traktorima.
 
Bobo je napisao(la):
Ok, i trebao bih. Ovdje sam pitao ovo jer nisam znao jel to MTZ, LTZ il VTZ, il neki cetvrti...
pozdrav ja sam novi na forumu pa hocu da se ukljucim u ovu temu, sto se tice ovog traktora sto je bobo stavio na forum ja sam ga gledo i htio da kupim traktor se nalazi u Lipiku gume ima srednje mjenjac ima sve brzine ali je razluftan saltac motor je polos glava pukla pa pusta vodu napolje dekl na prednjem lijevom tocku pucao pa zavaren traktor je mtz 82 1983 godina ima papire uredne.
bio je jedan mtz 82 u otoku 1978 g. ali je u duplo boljem stanju od ovoga ima i tegove registrovan motor dobar gume nove ustvari odlican traktor a cijena 3500 e. ni cent manje. Toliko od mene nadam se da sam malo pomogao. :D
 
_MG_0819_SM.jpg




evo jedan rus ja mislim da je kirovec pa nisam nasao soodvetono mesto pa sam ga stavio ovde
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh