Potrosnja struje u domacinstvu

Ne gase svetla ni danjom nj nocom otkako su uveli da na kolima mora da budu upalena svetla. Bjoeci se da ne zaborave da upale.
Hahaha mnogo si pametan,nema sta.Ja ocu da kazem da svakog meseca koristim iste potrosace a ovoliko da varira potrosnja struje,to nije normalno,
 
Ovo je zanimljiva tema.Svi pomalo imamo problema i vodimo tihi rat sa ED mada kad god sat ode na kontrolu kako je kolega rekao, mi vise nemamo nikakve veze sa krajnjim ishodom osim placanja racuna.
 
Malo slabiji napon u mrezi i svi aparati u domacinstvu trose vise.
E to je lepo i istinito receno.Svaki elektro uredjaj vuce odredjenu snagu.Napon x struja.Ako je napon pao,a zna sa 220 da ide i na ispod 200.To je 10%.Toliko se povecava struja,a samim tim i racun.S obzirom da su bili praznici,pa je potrosnja svima bila povecana.Peklo se,rerne radile :osmeh:.Osim toga je u vecini popisano kasnije,tj posle praznika,te su i tu strpnuli koji kilovat,te tu treba traziti resenje problema.U svakom slucaju ja bi pratio sat i nije ne moguce da se isti pokvario.
Sto se tice novog prikljucka,moze biti resenje za vece potrosace.Velika je razlika u ceni plave i crvene zone.Ipak i to kosta.Ja sam pred novu godinu isao u ED da pitam.Uvodjenje novog prikljucka,sa njihovim satom na banderi kosta 84000, + jos neke sitnije takse.Moj kabl i busenje ispod puta,sto ce reci cirka 150000.Ko voli nek izvoli.Ja cu na zalost to morati da platim,samo jos ne znam kako.:osmeh:
 
Теоретски да .. ал опет не .. то је проблем с механичким сатовима пошто фактички мере само струју и калибрисани су на 220.. онда та подвала функционише .. ови електронски би требало да то онемогуће пошто би требало да мере и рачунају сва 3 параметра напон струју и косинус ...
Друга је ствар што је тендер намештен , испоручено и уграђено ђубре без контроле квалитета и што обично нису предвиђени да раде у условима "стабилног напона" и фреквенције :haha: коју ЕД испоручује .. па чешће побрљаве него што је то уобичајено .. Наравно подло очитавање у дужем року од предвиђеног како би потрошач прешао у већу зону се подразумеава ..

@ SAMA сачекај нов тарифни систем па се прерачунај поново ..
 
Imam jednog drugara koji kaze da njegov uklopni sat jako lepo reaguje na temperature ispod nule.Necu dalje pisati jer ce biti zesceg brisanja postova.Sto se tice nizeg napona,to je apsolutno tacno.Ko ima unimer nek mu ne bude tesko da izmeri napon u mrezi bar nekih pet puta u toku dana,pet dana zaredom i to neka zapise i uporedi,naravno za svaku fazu posebno.
 
Па можеш да мериш из чистог задовољства и онда да погледаш ону клаузулу из уговора
"у складу са техничким могућностима" само срчка да те трефи ...::jako_besan:: .. зато и не мерим ..напон ће остати исти а мени џабе стрес ..
 
Ja sam takodje dobio nenormalno veliki racun za decembar. Kada sam se zalio iz ED su me pitali koliko nas ima u kuci ja sam odgovorio petoro, a oni mudraci kazu pa ti moras da trosis 10000 din mesecno to je normalno, a uopste me niko nije pitao koje imam potrosace u kuci. Inace grejem se na etazno na drva kuvamo na plin iz boce sve ostalo kao i svako domacinstvo.
 
Pa da li je bolje da se ugradi digitalni sat
?

Теоретски да .. али пошто ће ЕПС пре или касније прећи на дигиталне то ће тад бити повољније а овако ћеш ти платиш сат и уградњу а још је после њихов .. на рачун се за почетак обавезно жали па онда тражи да провере сат ..
 
ijasam mislio dal sam lud nista vise nisam trosio znatno,kako je strujemer izbrojo slaze se. neka vrta ima a sve placam redovno.
jedino ako su namestili struju ko los plin pa trosi vise.nema trece.
 
I kod mene slicno ja takodje ovu razliku u kw satima
pripisujem slabom naponu a mislim da to nije slucajno.
Imaju oni dovoljno skola pa znaju kako se krade na vagi.
 
I kod nas je jako slaba struja,mesecno potrosim 345 kilovata na dva sata,i gledam sto vise da koristim stedne sijalice.
 
E to je lepo i istinito receno.Svaki elektro uredjaj vuce odredjenu snagu.Napon x struja.Ako je napon pao,a zna sa 220 da ide i na ispod 200.To je 10%.Toliko se povecava struja,a samim tim i racun.S obzirom da su bili praznici,pa je potrosnja svima bila povecana.Peklo se,rerne radile :osmeh:.Osim toga je u vecini popisano kasnije,tj posle praznika,te su i tu strpnuli koji kilovat,te tu treba traziti resenje problema.U svakom slucaju ja bi pratio sat i nije ne moguce da se isti pokvario.
Mislim da je ovo najtačniji odgovor na povećanu potrosnju. I mi smo par puta platili deblji račun samo zato što popisivač struje malo okasni pa uletimo u crvenu zonu..... Što se tiče napona-pitanje. Ako je napon veći (240-245) dal je onda potrošnja manja?
 
Evo sad javljaju od narednog meseca poskupljenje struje od najmanje 10-12 procenata,i jeftina struja postaje skuplja.Auuu pa oni nisu normalni.
 
Nazad
Vrh