Prodaja i izdavanje zemljišta u državnom , društvenom posedu i itsl

Mene lično ne dotiče jer u Mačvi nema šta da se proda,mada se priča da su neki stranci zainteresovani za izvor tople vode u u Bogatiću da prave valjda neke plastenike al baš me briga...
Zemlja se već odavno prodaje strancima i domaćim strancima tako da ove Arape ne bih posebno izdvajao...
Kada bismo svi tako gledali ne bi valjalo,mada...realno,ne valja ni sada.
Ako te ne dotice i ako te bas briga,nisi ni morao ovaj post napisati.
Mislim da bismo trebali malo vise da radimo zajedno,da smi vise ujedinjeni,da nas iz Vojvodine malo vise doticu problemi iz Srbije i obrnuto.
Ne volim ta odvajanja Vojvodina/Srbija,jer ista je drzava,ali sam samo dao primer,posto niko ne zna sta ce sutra biti i ko ce kome doci u pomoc.
Zato...treba da nas sve dotice.
 
Zato sam i napisao jer nikog nije briga za ono što ga se lično ne dotiče...
Celu jesen uvoze svinje,naši prizvođači nemaju kome da prodaju,oboriše cenu ispod granice isplativosti,sem jedno 10-ak članova niko ništa nije napisao...nikog nije briga...
Uvoze mleko iz Hrvatske i ko zna još odakle a kod nas bud zašto,propada govedarstvo,prodaju se krave...nikog nije briga
Pored manjka na tržištu izvoze telad za Izrael i ko zna gde još...nikog nije briga
Domaći biznismeni pouzimaše kombinate i zemlju bud zašto,čak je nešto preprodato stranim firmama...nikog nije briga
Sad došli Arapi,kupuju zemlju,sad kao neki se bune... a mene baš briga...
 
Zato sam i napisao jer nikog nije briga za ono što ga se lično ne dotiče...
Celu jesen uvoze svinje,naši prizvođači nemaju kome da prodaju,oboriše cenu ispod granice isplativosti,sem jedno 10-ak članova niko ništa nije napisao...nikog nije briga...
Uvoze mleko iz Hrvatske i ko zna još odakle a kod nas bud zašto,propada govedarstvo,prodaju se krave...nikog nije briga
Pored manjka na tržištu izvoze telad za Izrael i ko zna gde još...nikog nije briga
Domaći biznismeni pouzimaše kombinate i zemlju bud zašto,čak je nešto preprodato stranim firmama...nikog nije briga
Sad došli Arapi,kupuju zemlju,sad kao neki se bune... a mene baš briga...
Kada te nije baš briga, šta radiš ovde. Zar nema drugih foruma koji su namenjeni takvima koji nemaju brige.
 
LJudi za cijom zemljom vi kukate, jel to bilo vase pa treba da vam se vrati ili se bojite umrecete a necete se naraditi nece biti dovoljno zemlje za vas. Sta te briga ko ti je komsija preko sklada ako tvoje ne dira , pa da li ste sta u zivotu dobili dzabe iz ovih firmi sto su sada privatizovane/ NPR neki KW/h iz kosovskih termoelektrana ili koje kilo djubriva iz Subotice.
 
LJudi za cijom zemljom vi kukate, jel to bilo vase pa treba da vam se vrati ili se bojite umrecete a necete se naraditi nece biti dovoljno zemlje za vas. Sta te briga ko ti je komsija preko sklada ako tvoje ne dira , pa da li ste sta u zivotu dobili dzabe iz ovih firmi sto su sada privatizovane/ NPR neki KW/h iz kosovskih termoelektrana ili koje kilo djubriva iz Subotice.
Mi kukamo za Srpskom zemljom. Licno moje nije ali je Srpsko. Mogu ti reći da ta zemlja nije ni onih koji je sada rasprodaju.
 
Ne prodaje se samo zemlja u vojvodini.
Prodaje se i juzno od Save (okolina Obrenovca) cisto da imate informaciju.
Ako ti arapi uloze i naprave fabrike kako je receno zasto bih bio problem.
Nece oni tu zemlju odneti u emirate.

Voleo bih da saradjujem sa tim ljudima i prodajem moje povrce, voce, meso.
 
images
images
images
images
images


Koji li ce modeli kamila stici u Srbiju :sta::osmeh:
images
 
mislim da nisi baš najbolje razumeo al nema veze,verovatno si od onih koje nije bilo briga što uvoze svinje i smrznutu govedinu a izvoze telad i kukuruz...
Objasni mi da bih mogao da bolje razumem. A što se uvozatiče, i te kako me je briga što se u Srbiji uništava poljoprivreda i stočarstvo

- - - - - - - - - -

Ne prodaje se samo zemlja u vojvodini.
Prodaje se i juzno od Save (okolina Obrenovca) cisto da imate informaciju.
Ako ti arapi uloze i naprave fabrike kako je receno zasto bih bio problem.
Nece oni tu zemlju odneti u emirate.

Voleo bih da saradjujem sa tim ljudima i prodajem moje povrce, voce, meso.
Tačno je da oni tu zemlju neće odneti ali kada je kupe njihovaje. Na toj zemlji mogu da seju genetsko modifikovano seme. Takve kulture štete i tebi i meni. Arapi svoje kulture će direktno da izvoze, tu Srbija nema ništa. Pa dobro, kada je sve to tako lepo i bajno zašto zemlje u našem okruženju (Mađarska, Hrvatska...) ne rasprodaju svoju zemlju. Dali Mađari, Hrvati ne žele da unaprede svoju poljoprivredu. Našu poljoprivredu unapređuju isti oni koji su unapređivali i našu privredu. Privreda u Srbiji je uništena. Doveden ja Fiat, Boš... to nije Srpska privreda i Srpski brend i ako naši radnici tamo rade. Sada se po istom scenariju dovode arapi i ko zna već ko, da bi se Srpska poljoprivreda uništila a naši seljaci zaposlili kod stranaca, umesto da rade svoju zemlju
 
Poslednja izmena:
prosto sam napisao ne znam kako ne shvataš...
Ljudi su postali sebični i ništa ih ne dotiče sem onoga što direktno utiče na njihovo domaćinstvo,neke planove i sl.

Evo na primer ove jeseni su se mnogi bunili što je zabranjen izvoz kukuruza,što je bilo i logično jer je malo rodio...niko nije pomislio da ako se izveze kukuruz neko će morati zbog nedostatka hrane da rasproda krave,krmače i sl. ,da će propasti mnoga domaćinstva koja se bave stočarstvom...
To nikog nije bilo briga...niko nije rekao-pa dobro zabranili ste,hajde sad da država otkupi naše viškove po realnoj ceni pa nek usmeri u stočarstvo... ne,treba da se protestuje da se pusti izvoz...
Ima primera još puno ali ovo izlazi delom iz okvira teme pa ću ovde stati...
Nisam nikog hteo lično da uvredim ili prozovem samo sam uzeo kao primer neka nelogična razmišljanja
 
Ja se potpuno slažem da sada ovi koji su na vlasti, a bili su i na vlasti kada se upropaštavala (raznim privatizacijama) Srpska privreda, da kao prioritet isprave greške. Da vidim da ljudi nešto rade za dobrobit Srbije i Srpske privrede koju su nekada upropastili da zapošljavaju radnike u Srpskim fabrikama. Da vidim boljitak u privredi onda bih verovao da žele da unaprede poljoprivredu ali ovako...
 
Poslednja izmena:
@ Danijel


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Ako se zakonom dozvoli sejace svi genetski modifikovano (na zalost) ako se vec i ne seje.
Arapi sa svojom proizvodnjom nece na nasem trzistu praviti viskove hrane nego ce pored svoje jos kupovati od nasih proizvodjaca.
Oni su zemlju uzeli da proizvode hranu, sto znaci da nemaju dovoljno iste.
U Madjarskoj ne prodaju zemljiste (mozda i prodaju ko to zna) ali im banke masovno uzimaju jer nisu u mogucnosti da izmiruju rate kredita,
kao i svakoj clanici eu. Vecina poznatih vinograda je pod hipotekama.
Znas kako je druze, svi su pljeskali onima bivsim i pristajali na njihova obecanja.
Velika vecina je bila za privatizaciju i prodaju tih preduzeca.
Ko god je mogao uzeo je otpremninu, a nije mislio da sacuva firmu i radno mesto.
Zato takve ja ne zalim.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/367641/Hektar-u-Vojvodini-kosta-i-20000-evra

- - - - - - - - - -

@ Danijel


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Ako se zakonom dozvoli sejace svi genetski modifikovano (na zalost) ako se vec i ne seje.
Arapi sa svojom proizvodnjom nece na nasem trzistu praviti viskove hrane nego ce pored svoje jos kupovati od nasih proizvodjaca.
Oni su zemlju uzeli da proizvode hranu, sto znaci da nemaju dovoljno iste.
U Madjarskoj ne prodaju zemljiste (mozda i prodaju ko to zna) ali im banke masovno uzimaju jer nisu u mogucnosti da izmiruju rate kredita,
kao i svakoj clanici eu. Vecina poznatih vinograda je pod hipotekama.
Znas kako je druze, svi su pljeskali onima bivsim i pristajali na njihova obecanja.
Velika vecina je bila za privatizaciju i prodaju tih preduzeca.
Ko god je mogao uzeo je otpremninu, a nije mislio da sacuva firmu i radno mesto.
Zato takve ja ne zalim.
Znam, svi su pljeskali onima bivšima, pristajali na njihova obećanja, kao i danas. Ti bivši koji su upropastili razne privatizacije, koji su obećavali 1,000 eur akcije su i danas na vlasti i danas obećavaju a na žalost ima neko ko im i dalje slepo veruje.
Tačno je da je velika većina bila za privatizaciju i prodaju preduzeća a sada vide da su izigrani ali postoje ljudi koji tek treba da budu izigrani sadašnjom privatizacijom odnosno prodajom zemlje strancima
A što se tiče otpremnina. Ko god je mogao da uzme otpremnine, dobro je prošao za razliku od onih koji su hteli da sačuvaju radna mesta, pa se na kraju našli bezičega na ulici
 
Ja predlazem da neko od urednika ubaci anketu;


Da li zbog „državnih interesa” podržavate prodaju državne zemlje strancima i zakup bez licitacije

Da
Ne
Nemam stav

Pitanje, koje kompletno pogrešno fokusira problem.
Ako mogu predložit izmenu:

Da li se slažete, da se išta od državne svojine proda/izda ikom bez javne prodaje i javnog natecanja (licitacije)?
I normalno da se izvodi kontrola plaćanja. Da se na licitaciji ne podigne cenu u nebo, te posle to koristi i ne plati.


Pošto se uvek sve fokusira na strance:
Jer ti misliš, da je Jovan Jovanović, kom je kum 'sredio' 'kupovinu' neke firme za 1 RSD (pa i za taj dinar se ne zna, kom ga ukrao), bolji poslodavac/pridonosio zemlji..., od nekog Johna Smitha, koji je to kupio na na primer licitaciji i platio postignutu cenu svojim parama?
 
Nazad
Vrh