Prodaja i izdavanje zemljišta u državnom , društvenom posedu i itsl

DraganVš

Član
Učlanjen(a)
14 Avg 2012
Poruka
143
Lokacija
Vršac
Pošto me ova tema interesuje a poslednjih dana se naprežem da pohvatam gde se sve piše na istu...rešio sam da otvorim novu temu i pozivam sve koji pišu u vezi sa prodajom i izdavanjem zemlje šeiku (i bilo kome drugom) da pređu ovde. Naslov sam namerno postavio tako široko pošto smatram da treba sagledati problem mnogo šire a ne samo kroz ovu prodaju šeiku.
 
Ja kroz tog šeika vigim i gomilu drugih stranaca koji ne znaju šta će sa parama pa kupuju sve što se kupiti može bez ikakvog obzira što će to da dovede do prosjačkog štapa neke obične ljude čija je ambicija samo da žive kao ljudi.
Po meni bi interesantnije bilo raspravljati o prodaji i zdavanju poljoprivrednog zemljišta strancima nebitno da li je u pitanju državna ili privatna svojina. Uzgred budi rečeno, pojam društvena svojina je protivna Ustavu Republike Srbije i samim tim tako nešto više ne postoji.
 
Baš sam hteo sa naslovom da obuhvatim sve ovo što pričaš. "Društvena" sam stavio zato što se prodaju kombinati u "restruktuiranju" i mislim da se njihova zemlja vodi u katastru kao društvena. Ako se vodi kao AD-nije toliko bitno, bitno je da se govori o svim prodajama gde se država pojavljuje kao prodavac.
 
Svi stranci koji kupe nase oranice gde se letina skida jednom godisnje toje odmorna zemlja, koju ce oni za desetak godina isforsirati i napustiti tako da ce nasi naslednici ostati na jalovini gde ce zapad da nam nagustira kako je lepo ziveti na deponijama otpada jel samo za to ce sluziti a to vreme brzo dodje,jel oni rade kao stocari nomadi cim nema trave idemo dalj dok se nova ne obnovi, avi dok ne uniste sve.
 
Ni jedna normalna država ne rasprodaje svoje resurse. Niko ne želi da rasprodaje poljoprivredno zemljište koje hrani stanovništvo te države. Srbija mora da sačuva svoju zemlju a ne da je rasprodaje. Svi oni koji prodaju zemlju, kao da im je dedovina, su izdajnici i jednoga dana za to moraju krivično da odgovaraju.
 
Samo sto to zemljiste nije hranilo stanovnistvo te zemlje,nego kupovalo vile po Dedinju i blindirane aute za postene gradjane ove zemlje....
 
Ja mislim da je bolje da zakljucaju temu dok je mirno,bolje spreciti nego leciti.
Zaključati? Nevidim razlog jer ova tema se bavi opstankom Srpske poljoprivrede. Nesmatram da treba ćutati i ćutnjom odobravati rasprodaju poljoprivrednog zemljišta. Svako ima svoju državu i neka u okviru nje kupuje šta god hoće. Što se tiče arapa nije im trebalo dozvoliti da kupuju zemlju po Srbiji već samo poljoprivredne proizvode

- - - - - - - - - -

Samo sto to zemljiste nije hranilo stanovnistvo te zemlje,nego kupovalo vile po Dedinju i blindirane aute za postene gradjane ove zemlje....
Što se tiče poštenih građana oni su dostupni Srpskom pavosuđu,Arapi nisu
 
danijel@
quote_icon.png
Citiram: ddragan
Ja mislim da je bolje da zakljucaju temu dok je mirno,bolje spreciti nego leciti.
Zaključati? Nevidim razlog jer ova tema se bavi opstankom Srpske poljoprivrede. Nesmatram da treba ćutati i ćutnjom odobravati rasprodaju poljoprivrednog zemljišta. Svako ima svoju državu i neka u okviru nje kupuje šta god hoće. Što se tiče arapa nije im trebalo dozvoliti da kupuju zemlju po Srbiji već samo poljoprivredne proizvode


100% se slazem sa tobom,ali ih ima jako puno koji su za tu prodaju.Videces i sam samo da ozivi jos malo tema.
 
danijel@
quote_icon.png
Citiram: ddragan

100% se slazem sa tobom,ali ih ima jako puno koji su za tu prodaju.Videces i sam samo da ozivi jos malo tema.
Zanima me ko su ti , mišljenja da Srpsku zemlju treba prodati strancima. Zar imamo toliko viška zemlje. Jednoga dana će biti ogromna, svetska borba za vodom i hranom a nama, kako su krenuli, ostaviće valjda barem saksije
 
Sta mislite na ovakav oglas...,Prodajem kucu (Juzno od BG) ne znam cija je,dacu je bud i zasto samo zato sto meni nista ne znaci!,e tako se gleda na Vojvodjanske oranice iz Srbije!!!
 
O tom oranicama se nisu ni brinuli radnici koji su ih obradjivali tolike godine, a treba da se brine neko drugi. Isto se o tako onu u Los Andjelesu ubise od sekiracije za onima u Nju Orleansu. Nista se problemi firmi koje se bave poljoprivredom nisu razlikovali od problema npr Soko Starka, pa se nesto ne vidim da se neko iz B.Palanke ubi od sekiracije. Prvi sam se bunio kad je bila i pomisao na arape u Surcinu pa nista nisam napravio. Pri tome dosao Agrokor, pa eno u Odzacima, pa Irci, pa Roksped, i ti ocekujes da ti neko pomogne u takvim slucajevima. Primera koliko hoces, a ti mislis da bas sada neko treba da se brine za Morovic. Pa dodjose arapi prvo kod nas pa se niko ne pobuni.
 
Mene lično ne dotiče jer u Mačvi nema šta da se proda,mada se priča da su neki stranci zainteresovani za izvor tople vode u u Bogatiću da prave valjda neke plastenike al baš me briga...
Zemlja se već odavno prodaje strancima i domaćim strancima tako da ove Arape ne bih posebno izdvajao...
 
Nazad
Vrh