CATerpillar

Ne Bobo to nije "Normalna pojava" nego su oni to izmislili! Nekazem neko zrno ispadne, uredu, i zlato kane sto bi rekli stari, ali nesme puno! Sve sto prospe je od ciste dobiti prosuto! Kod nas je bio jedan taki kombajner, pa su ga naucili pameti! Nisu hteli da mu plate kombajniranje kad su videli koliko je proso, rekli su mu "Eto ti na njivi, skupi sto si proso, i imaces vise nego koliko treba da platim, kad ih je tuzio sudu da mu plate a oni spremili slike izniklog zita, i po sudskoj presudi nisu trebali da mu plate kombajniranje!
 
Cuj, imam onog kolegu sa 780 koji na njemu nije gornje sito stelao od kako ga je kupio prije 5-6 godiina, a vrsi jecam, zito, zob, raz, tritikal... Samo donja (fiksna) sita mjenja...

Gledam danas njegovu njivu, nice iza njega kao ludu, a on forsira da u bunkeru bude zrno 100% cisto, a ne misli na to koliko leti van uz pljevu i ostalo. na vagi mu svakako odbijaju a on usto prosipa po njivi.


Gledao sam njivu koju sam prvu vrsio jos nije poorana i samo na 2-3 mjesta gdje sam okretao nesto malo jecma nice, nista strasno...


Istina je da su oni napravili to da bude "normalna pojava" ali su to ljudi prihvatili.

Bio je i kod nas jedan koji je kupio novog malog fahra. Ne znam koja je oznaka bila, al znam da je imo heder oko 3m (nesto slicno kao Djuro Djakovic 770) I uglavnom isto je isao ganjati samo da skine sto ise povrsina, jer ga je mislio prve godine otplatiti u cjelosti... zastopalo mu se nesto i s jedne strane mu je zito curilo tocno po tragu lijeve gume... To je UZAS jedan bio koliko su prosipali, a posto u bunker nije curilo, mislio kombajner, salbo zito, pa jos brze. Tjerao ga je koliko god je heder mogao progutati. Puno ga ljudi zvalo jer je ganc novi kombajn, pa ce manje prosipati.

Kod nas je obicaj da se placa vrsidba kad otkupljivaci plate psenicu, al ovi nisu dobili nista, jer se vidjelo da za njima nice kao ludo. Iduce ljeto nisu vrsili, jer im banka oduzela kombajn...
 
gregorije83 je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
gregorije83 je napisao(la):
ima vecih, a idu i brze, kako ti to volis....
[youtube=425,350]
http://www.youtube.com/watch?v=7eKXrc0MGns [/youtube]
:D :ppozdrav:
kao sto rekoh u nekoj od prethodnih temi nije stvar u velicini nego tehnici,imas toliko traktorcina koji su promasena serija ::lose:: ::lose:: a imas ih toliko dobrih ali ne upotrebljivih,kao sto tvoj jx95 nema sta da trazi u americi tako ni te grdosije nemaju sta da traze ovde :nono: :nono:
dakle budi zadovoljan onim sto imas ili ... idi u ameriku,mozda im se svidis ::000:: ::000:: ::000::

e nek si rekao.....

nemogu da svatim kako neko neko gleda koji je kombajn dobar po tome koliko brzo ide u radu......
lad nam dodje neki kupac i postavi takvo pitanje od toga mi se zeludac okrene......brate raspusti mu sita i vozi ga 20, samo neka komsiluk prica kako ide, e sad to sto nista ne izvrsava.............
ili kad kupuju plug pa pitaju koliko brzo ide u oranju ili koliko se sa tim plugom uzore za dan..............prolic dobijam od ovakvih pitanja...........

kvalitet vrsidbe .......zapamtite to, da znate kad vas neko pita...... :D :D :D
to nisi dobro video taj radi tu losu soju mogao bi jos 10 metara da nadoda kolko je losa.u kukuruzu mu daj tu sirinu vidi sliku kombajna sa 700 konja pa poredi.
 
Claas CAT Chalenger je najmocniji kombajn sa grlom od 1900mm i imate na zoutubu taj snimak sa 16m hedereom kada vrse zito ide do1 ali ipak nije najvaznija tu brzina nego kakav je kvalitett vrsidbe i da li prosipa...a ne samo brzina
 
brate al su masine ala pice a u bunker im stane dve zmajevke zita a axsijalni kombajni su tri puta bolji nego obicni jer lakse bolje izvrsavaju zito.axsijalci su bogom dati jer pice i do 15 km/h u vrsidbi pogledaj na youtube ukucas ime i vidis.prvo sedi pa gledaj.
 
zzivica je napisao(la):
e ovako to rade Ameri pa ocenite sami da li su jaci i brzi?

motor snage 600 konja Chelenger 590,zamislite njihov atar da na povrsini kao vojvodina postoji samo vas posed?da li ste zamislili?a da ste vi vlasnik poseda,a?tamo nemasela na vidiku kao u vojvodini samo pust atar.
image-1F76_4A4AD1F6.jpg


CATerpilar kombaj 600 konjica
image-B368_4A4ACF44.gif

Chelenger 680 sa svih 700 konja,16 reda,i 12 metara heder
image-78F1_4A4ACD34.jpg

da li postoje veci kombajni od ovih? :haha: :haha: :ppozdrav:
nastavak malo kasnije.

Evo kako rade u Australiji!
2 Cat lexion 580 sa Massey Ferguson 187 balirkom! Cat Challenger MT 875B sa prikolicom od 25 tona!
http://www.youtube.com/watch?v=anqGtsl29R0
 
Ja teram kombajn koliko mi to njiva/kolicina useva dozvoli.....end of story. :) kod nas naprimer se sisa skoro do zemlje zbog slame :) Ljudi nikada nece shvatiti da brzina nije nista....isti **greška to bi isto bilo kad bi tebi neko obesio 2 dzaka na ledja zapusio nos i reko TRCI STO BRZE MOZES! tako i kombajnu mislim ja to tako gledam...zato tiha voda breg roni sve se stigne ako pazis itd....
 
SerbiaPaor je napisao(la):
Ja teram kombajn koliko mi to njiva/kolicina useva dozvoli.....end of story. :) kod nas naprimer se sisa skoro do zemlje zbog slame :) Ljudi nikada nece shvatiti da brzina nije nista....isti k..... to bi isto bilo kad bi tebi neko obesio 2 dzaka na ledja zapusio nos i reko TRCI STO BRZE MOZES! tako i kombajnu mislim ja to tako gledam...zato tiha voda breg roni sve se stigne ako pazis itd....
Pa nije bas tako,pogotovo ako dosta radis usluzno,jer nece te ljudi cekati dok ti polaako zavrsis svima se zuri i bas kada je sezona onda nekih nedelju dana bas je frka i veoma je bitno koliko brzo radis...
 
kombajner je napisao(la):
SerbiaPaor je napisao(la):
Ja teram kombajn koliko mi to njiva/kolicina useva dozvoli.....end of story. :) kod nas naprimer se sisa skoro do zemlje zbog slame :) Ljudi nikada nece shvatiti da brzina nije nista....isti k..... to bi isto bilo kad bi tebi neko obesio 2 dzaka na ledja zapusio nos i reko TRCI STO BRZE MOZES! tako i kombajnu mislim ja to tako gledam...zato tiha voda breg roni sve se stigne ako pazis itd....
Pa nije bas tako,pogotovo ako dosta radis usluzno,jer nece te ljudi cekati dok ti polaako zavrsis svima se zuri i bas kada je sezona onda nekih nedelju dana bas je frka i veoma je bitno koliko brzo radis...

o cemu pricamo!!!!!!!da je bitnije koliko brzo radis nego to kako si uradio....:haha:radi li ovde neko usluge ili se pise samo da bi se pisalo:haha:
 
:nono: :nono: :nono: :nono:
prvo kvalitet a brzina po potrebi,iz mog dugogodisnjeg iskustva je uvek brze bilo sporije,dok ja danas ovrsim 2kj manje od komsije i dodjem kuci ispravan i sutra krenem i ovrsim jos 30kj.....a znate sta moj komsija radi ....... koji je juce zurio..... :haha: :haha: :haha: sutra ceo dan sarafa dok mene klima hladi
 
Ja sve i da hocu brzo, ne mogu ;) Sto je najgore, ne mogu brzo ni po cesti...

Kako kaze moj otac: "Tko na brzinu kenja, taj mora dvaput."
 
danger je napisao(la):
:nono: :nono: :nono: :nono:
prvo kvalitet a brzina po potrebi,iz mog dugogodisnjeg iskustva je uvek brze bilo sporije,dok ja danas ovrsim 2kj manje od komsije i dodjem kuci ispravan i sutra krenem i ovrsim jos 30kj.....a znate sta moj komsija radi ....... koji je juce zurio..... :haha: :haha: :haha: sutra ceo dan sarafa dok mene klima hladi

e nema si se i ti slozio samnom... :D :D :D
 
A sto ne bi bilo slicnosti kad su i massey ferguson i caterpilar pripadaju istoj korporaciji AGCO i svaki proizvodjac te korporacije koristi neke iste delove za svoje masine.Ali imai jendo ali agaitalia proizvodi traktore za johnn deere 5g seriju , massey ferguson 3600 serija i 3600vsf,claas nexos i elios ali i marku Agricube.Ove tri serije su isti traktori.Pogledaj challanger traktore lice i na valmet i na fergusson.
 
kuzminac samo ti se cini,zar nevidis da je jedan zut a drugi crven :ppozdrav:,sve je to danas stvar etikete a srce isto,probaj taj isti kombaj sa tom bojom i oznakom MF da prodas ameru :nono:,a ofarbas ga u zuto i stavis CAT i vec si ga prodao a ni farba se nije osusila,kako su naivni
 
hmmm a kako bi mi u srbiji mogli dodci do CAT kombaja:haha: i koje su razlike u cenama izmedju klassovog i Cat lexion-a .... :haha:
 
ti bi onog lexiona sa hederom od 18 metara ,a?Nema razlike izmedju cat i claas lexiona
 
Nazad
Vrh