Caterpillar Challenger

pricajte ali CAT firma ima najvise para od svih firmi sto proizvode traktore zajedno,jd se bavi samo poljoprivredom dok CAT se bavi svim poslovima gde su potrebne masine,znaci ko ima najvise para taj je najveci dasa,pa tako svi ostali traktori mogu da ga duvaju jer su igubili trku od CAT-a i VOLVO-a.jel znate ko kupuje volvo masine oni ljudi koji vole klasicne masine,a ko kupi jednom u zivotu volvoa nikad se nece odlepiti od njega,pa tako volvo ima svoje kupce koji godinama kupuju njegove masine,i veoma su trazene sirom sveta kao i CAT.volvo nevoli neke preverzije kao sto ostali rade da bi prodali svoje masine to jest volvo voli klasican motor u masini,nista u V rasporedu cilindara kao sto drugi imaju,dokazano je da je bolji V raspored od rednog ali kazem vam da volvo nemenja taj raspored zbog samih kupaca jer su navikli pa se tako prepoznaje da nijedan volvo-ov motor nema V raspored cilindara.i trenutno volvo i CAT masine najprodavanije na svetu od Australije do Amerike.dok oni sto proizvode motore u V rasporedu prave picajzle zato sto su mnogo komplikovanije za odrzavanje,ali kad vidite da samo ove dvefirme uspele da proizvode sve masine na sopstveni pogon koje postoje na svetu onda cete imati sliku o velecini fabrike.jer prave brodske motore a ja cu vam reci velicinu tog motora.precnik cilindra je 1 metar,hod klipa je 6 metara,motor ima 14 cilindara i postavljeni su u jednom redu ima snagu 120 000 ks i takva dva motora ugradjuju u brod.CAT firma proizvodi i masine za povrsinske rudnike one velike kamione,velike pokretne kranove sto kopaju ugalj a dimenzije da nespominjem jer su veci od nekih nasih visokih zgrada znaci oni su najveci od svih firmi sto postoje.
_________________________________________________Post je spojen: [time]Wed Jul 1 05:32:48 2009[/time]_________________________________________________
a sada extra masine nedelje CATerpillar najveca fabrika za proizvodnju masina svega i svacega.
image-65CE_4A4ACFF6.jpg

traktor na koga su ameri mnogo ponosni jer se dosta koristio kod njih i ima dva motora i 900 konja
image-9E51_4A4AD058.jpg

a ovaj traktor ima 1000 ks i tezinu 26 tona.
image-EF72_4A4AD0CA.jpg


image-2904_4A4ACE6E.gif

sejalica sa 40 reda to se nevidja svaki dan.
 
evo ja sam pronaso video klip tog najveceg motora na svetu :D
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=A6FSZTxivZ4[/youtube]
 
kakva motorcina svaka ti cast sto si ga pronaso ja ga trazio jos od prosle godine i nije ga bilo,ali procito sam da njima velicina nije problem vec funkcionalnost da li ce ga pihvatiti ostali,ajde ja castim :bravo: :ppozdrav:
 
pa takvi su ljudi,jd je sav kompletan svi delovi sa traktora su dzondirovi dok case ima fabriku u Lincu [austrija] motor iz italije pravljen za californijsko trziste,tursku kabinu,ali to mi je sve nebitno bitno mi je zavrsnica i da je meni dobar,govorim o modelu 95 a sigurno i 95% slucajeva tako prolaze ostali modeli,razlika izmedju njih je velika da sam morao da odjavim dzondira da bi kupio kejsa,stvar je do ljudi koji proizvode traktor,kejs je mnogo pregledniji iz kabine sto je jako vazno jer mu je zaobljena prednja maska na dole dok je dzondiru ravna,kabina je mnogo konfornija,udobnija za rad,kejs ima mnogo vece tockove nego dzondir sto ja jako volim a tko i smanjuje vibraciju na sam traktor kad je neravno,ali nije samo to,motor mi se vise svidja kako radi,neverovatan lep zvuk,samo zvizdi,kejs ima najsavremeniju poteznicu,dok dzondiru treba da doplatip 500 eura da bi je imao stvarno jel treba jos razlika jer ovo su sad na oko vidljive razlike a bice ih jos,samo kejs je najstarija marka traktora na svetu pa sigurno tvrdim da su jedni u samom vrhu sto se tice kvaliteta.znaci pametniji ljudi su ga namestili,to je zdrava konkurencija kad ja presudjujem koji je bolji i tako dalje osusila mi se usta pa nemogu vise da pise dosta mi je,kupite kejsa bolji su od dzondira a ista cena.
 
smiri se nemoj da se ljutis to je samo jednadlaka u jajetu,sto se tice tih ostalih traktora fenda nemogu da kupim u toj klasi sa 95 posto ga nema jer fend pravi samo luksuzne traktore za ljude koji nepitaju kolko kosta vazno da se ima.pa kad bi se poredio sa kejsom sto ima luksuznu opremu sa fendom ili bilo kojim traktorom da je ista cena i konjaza mislim da bi izabrao kejsa,zato sto ima mnogo vise mesta u kabini nego fend,ali neznam sto nemci prave umanjenu kabinu u nove modele tako isto stajer ali neko voli i takve,sad raspravljamo o glupostima i da vam pokazujem dlaku na jajetu kad se vidi golim okom samo treba dobro pogledati ali ja vam pricam svo vreme o mom slucaju koji je trajao pola godine i dobro sam prosao i vise nego odlicno,a vama necu da objasnjavam sto puta da sam kupovao prosle godine traktor za sebe i da sam se razocarao u dzondira kad sam video kakav traktor mi nudi kejs za pola sata sam se predomislio bez ikakvog oklevanja bez po reci i muke ali to je sustina svegamda kupac da zadnju rec.a vi se ljutite ali neznam zasto kad sam vam sto puta dosad rekao da bi se debelo zajebao da sam kupio dzondira.kaste....
 
pa ja sam sebe obezbedio sa masinom pa sam miran,tako su me ucili stariji da se gleda kad se kupuje neka stvar,jer samo se jednom u zivotu bira snajka pa sta izaberes to ti ostaje za ceo zivot,da sam kupio djondira zdravo bi se ojedio kad bi sazno za cejsa,pa sta da radis takav je zivot pa moras da zivis kako najbolje znas i umes jer ti se nece ponavljati on je jedan jedini.
 
2 vrste ludaka
1 vrsta ludaka su oni koji proizvode samo poljoprivredne masine kao JD sto pravi samo to i u tome je sam VRH...znaci oni bi trebali i bagera da prave kao neki sto rade...
2 vrsta ludaka jesu oni koji kupuju JD vec godinama na svakih 5-10g uzmu jd napreve sa njim 15-20.000rc bez ijednog kvara pa kupe prinovu i povecaju povrsine...

2 vrste pametnih ljudi
1 proizvode od minibagera.do masinerije,pa do traktora
2 vrsta koji na osnovu jednog modela zakljucuju koji su bolji a koji losiji...
 
ne ja mislim da treba da svet svake godine proglasi jedan najbolji traktor pa makar bio i kinez vazno da kuca nebude tesna,a kad kuca nebude tesna celjad nisu besna.idem da napojim krave one su mi na kilometar od mene pa cu ti kasnije pokazati slike CATelpilara Chelenger slike na njivi.neznam sto pises o dobrim i losim kad se zna da nisam reko da su losi jer se zna da su rusi najlosiji traktori.
 
zzivica je napisao(la):
smiri se nemoj da se ljutis to je samo jednadlaka u jajetu,sto se tice tih ostalih traktora fenda nemogu da kupim u toj klasi sa 95 posto ga nema jer fend pravi samo luksuzne traktore za ljude koji nepitaju kolko kosta vazno da se ima.pa kad bi se poredio sa kejsom sto ima luksuznu opremu sa fendom ili bilo kojim traktorom da je ista cena i konjaza mislim da bi izabrao kejsa,zato sto ima mnogo vise mesta u kabini nego fend,ali neznam sto nemci prave umanjenu kabinu u nove modele tako isto stajer ali neko voli i takve,sad raspravljamo o glupostima i da vam pokazujem dlaku na jajetu kad se vidi golim okom samo treba dobro pogledati ali ja vam pricam svo vreme o mom slucaju koji je trajao pola godine i dobro sam prosao i vise nego odlicno,a vama necu da objasnjavam sto puta da sam kupovao prosle godine traktor za sebe i da sam se razocarao u dzondira kad sam video kakav traktor mi nudi kejs za pola sata sam se predomislio bez ikakvog oklevanja bez po reci i muke ali to je sustina svegamda kupac da zadnju rec.a vi se ljutite ali neznam zasto kad sam vam sto puta dosad rekao da bi se debelo zajebao da sam kupio dzondira.kaste....

jbg zzivica da si gledao 5020 seriju nebi tako pričao jel ovaj model što ti spominješ nije dostojan imena JD i sa takvim serijama mi je JD pao u očima :udri:
ako JD onda made in GER ili USA ostalo je ::lose::
off ?

zz
 
ma sta sta to je roba za odabranog kupca kao sto sam ja,sanjao sam da kupim jd 5 godina pa sad se ispostavi da je sve palo u vodu,ali zivot ide dalje pa nije mi tesko sto je tako videcemo da li sam u pravu.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246448370[/time]_________________________________________________
ok ako je off a slicno misljenje imam jer je tuga ako su zeznuli nesto posto se vode kao stariji model itd...
 
Kako bećar kaže John Deere 5820 i Case JX95 se nemogu mjeriti ni po čemu što se tiče snage, nosivosti, komfora, izdržljivosti...

A ovi "John Deere-ovi" from Mexico, India... to je sramota za jednu marku kao što je JD da ih prodaje pod svojim imenom.
 
Ljudi totalna je nebuloza raspravljati i prepucavati se u ovoj temi o caterpillar masinama jer sam 100% siguran da niko od nas nije u mogucnosti da ih priusti sebi. Lepo je to sve videti na slikama koje postavljate i video snimcima ali mislim da je to sasvim dovoljno a ne pisati bzvz tekstove na 4 strane.
 
Nazad
Vrh