Caterpillar Challenger

phoenixfendt

Banned
Učlanjen(a)
22 Feb 2009
Poruka
1.425
evo i teme o caterpilarovim traktorima challenger,jedan od najskupljih traktora na svetu i na sajmu je bio izlozen CAT challenger MT 765B od 320ks i cenom od oko 233 000evra bez pdva ali ovi traktori su vrlo cenjeni u svetu i snazni ali su zato najbolji oraci koji mogu da oru i po blatu sa osmobrazdnim obrtnim plugovima i to upravo zbog njihovih gusenica koje manje gnjece zemlju i imaju bolje prijanje na povrsinu a samim tim i manje proklizavanje i vecu vucnu silu pa se ovi traktori najvise koriste za oranje,redukovanu obradu,tanjiranje kao i sve teske poslove u poljoprivredi.

evo jedan challenger sa ovogodisnjeg sajma
model MT 765C sa motorom CAT C9 od 320ks i cenom 233 000 evra +pdv
15nrlt2.jpg


evo i par video klipova

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FAFxp90g_S4[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3PQa4x_20ko[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EBDB55SyRfs[/youtube]
uzivajte :ppozdrav:
 
Imao sam prilike da sedim u takvom CAT-u pre dve godine, ima ga na Zlatici ( kod Zrednjanina ). Vukao je teski germinator od 6 m, pripremao je zemlju za repu brzinom od 15-17 km/h. Iste te jeseni sam ga video u oranju sa osmobrazdnim polunosenim plugom Gregoire Besson. Mogu reci samo da je perverzija od traktora.
 
kako mislis da su perverzija od traktora?
tih traktora ima i u poljoprivrednom imanju Permark kod crvenke koji imaju 4500hektara zemlje i 2 challengera mt 765b koji naprave i do 2500rs godisnje i njima su oni maximalno isplativi :ppozdrav:
 
kad neko kaze da je nesto perverzija to znaci da je bruka dobro(ekstra,savrseno ) !! Razumes johny ili ti treba naknadno objasnjavati
 
ma razumem ja to sada nemaj brige ,perverzni traktor znaci super dobar jel tako?? :D...ma to su pravi traktori original iz amerike iz fabrike caterpillar ali cena im je jako velika cak su ovi challengeri mt 765c 30 posto skuplji od fendta 936 vario ali ti traktori su namenjeni iskljucivo najvecim poljoprivrednim dobrima koji obradjuju velike povrsine i oni se ne isplate ako ne ostvare 2000radnih casova godisnje
tako da za ove challengere treba imati velike obradive povrsine i veilke priljucne masine da bi se isplatili :ppozdrav:
 
to kad poveca sa 30 na 55 jutara jer mu nebi bio isplativ ovako ... a i znate li vi koliko to trosi ..njegov tata ne bi mogao 1 rezervoar da sipa . (mislim da ide u rezervoar 1500 lit dizela
 
za njega bi taj rezervoar bio sasvim dovoljan pod uslovom da ne muva ribe sa traktorom
 
ma ni da prodam 10 mojih traktora ovakvo cudo nebi mogao da kupim...a i gde bi ga iskoristio?za to treba zemlje i zemlje i to velike parcele da bi imao sta da radi svaki dan :D
ali ti traktori su stvarno najbolji oraci :D
 
Savrsen traktor, po meni najbolji i najlepsi od svih, na sajam u ns sam nosio foto aparat i mrzelo me je da slikam i nista nisam slikao, ali kad sam dosao do CAT-a deset fotografija sam napravio za 20 sekundi i to su mi jedine sa sajma, sto kaze cicimoric perverzija od traktora! :D :D :D :D
 
jeste najbolji ali i najskuplji ali to je caterpillar challenger i on je cak i bolji i od fendta i jd... :D
 
Je, bolji od fendta, Jd ima svog konja za trku, i sad izlaze novi gusjenicari, tak oda CAT mora malo jos unaprijediti svoje ako zele ostati konkurentni...

Ali ni jedan ni drugi nemaju sto traziti kraj CASE-Steigera. To je kralj kraljeva i car careva u svjetu traktora po pitanju svega (snaga, izgled, iskoristivost, vucna sila, zvuk... SVE)

Sto se tice oranja s CAT-om, daleko je on od najboljeg oraca, pogotovo s nosenim ili polunosenim plugom jer se oba kopcaju na poluge hidraulika koje su tek dodatna oprema na ovim traktorima. Previse se ljuljaju, kad krene skretati, zanosi poluge i nije bas s nji lako orati, pogotovo zavojite njive, dok s vucenim plugom jos nekako i mogu. Zglobni traktori mogu izaci na kraj i s polunosenim plugovima...
 
challenger ima i vece i snaznije traktore od case staigera i to model mt975b od cak 570ks ili max 600ks ali je na duplim tockovima i neznam dali postoji mogucnost ugradnje gusenica ali ovaj traktor je po meni bolji od staigera stx 530 i jos bi bio bolji da ima gusenice :D
2qa7oee.jpg

2wdy6ty.jpg

ip1r2r.jpg

ima i najluxuzniju kabinu sa koznim sedistem :ppozdrav:
2rdyptt.jpg
 
u rangu je sa steigerom ... A fendt trisix? ?
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246306216[/time]_________________________________________________
540 ks , twin vario
 
nemoze se ni fendt trisix vario s njim meriti
a posebno s ovom mrcinom
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=bfpeiK6IwPc[/youtube]
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246306797[/time]_________________________________________________
a interesuje me sta ovaj radi ?? sta mislite
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=BmIVHVcZtho[/youtube]
 
uzmite u obzir fabriku CAT jer su najveci proizvodjaci svih masina na svetu sto imaju sopstveni pogon i samo u americi imaju 250000 radnika i imaju vise love od same severne afrike sa svom njihovom naftom sto prodaju za jednu godinu ali to je samo jedna firma.znaci CAT fabrika je najveci proizvodjac NA SVETU pa nemojte onda da vas cudi koliko su skupi.
 
jel neko gledao obaranje svetskog rekorda u tanjiranju ? CAT sa nekom ogromnom tanjiracom
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246307101[/time]_________________________________________________
 
Nazad
Vrh