Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
U Kikindi se vrlo slabo trguje, muka živa je i kad imaš pare naći nešto da kupiš a da je dobro.
Sad se u oglasu pojavilo nešto, ali je u odnosu na prošlu godinu poprilično skupo.
Traži čovek 2200 po jutru. ima dva bunara na njivi na 50m dubine i njiva je relativno blizu grada a na 100m od asfalata.


proletos sam kupio 2.2 jutra za 1050 evra po jutru. nije blizu, ali je njiva do mene i u kraju gde već imam 9 jutara.
sve mi se čini da to sad ne bi išlo ispod 1300-1400.
lagano se pomera na gore.
a kod vas?
 
Odg: cena zemlje?

U Srbobranu je prosecna cena katastarskog jutra oko 3000 evra. Moze da se nadje i malo jeftinije, ali sad vec dosta tesko. Naravno da cena dosta zavisi od lokacije mada u zadnje vreme i tu nema nekih pravila. Uglavnom - kako ko koga zaludi. :osmeh:
 
Odg: Cena zemlje?

Kod nas novobecejaca, cena malko manja neg u backoj :osmeh:, prva klasa ide najvise do 3000 ojra po jutru, a ove losije moz kupiti i za 500-600 ojra po jutru.
 
Odg: Cena zemlje?

posle rovovske borbe, pojačali smo se 3 jutra.
1800 evrova.
 
Odg: Cena zemlje?

U Srbobranu bi za iste pare kupio tacno upola manje :zli:. A mozda i manje jer vec sad mnogi traze i po 4000 evra za jutro, ( a i dobijaju te novce). Zemlja jeste kvalitetna, ali da je duplo kvalitetnija od kikindske, cisto sumnjam. A i nije istog kvaliteta u svim delovima atara, moja sva zemlja je u najlosijem delu srbobranskog atara ali cena uopste ne zaostaje za onom u boljim potezima :zli:.
 
Odg: Cena zemlje?

e da...najbolja zemlja u kikinskom ataru 2200. blizu sela na asfaltu...jedino što je pola duži...dosta okretanja će biti...
 
Odg: Cena zemlje?

cugi kako se krece cjena zemlje u staroj i novoj pazovi i kakav je kvalitet
 
Odg: Cena zemlje?

Kvalitet je extra u našem ataru, a cene su, po mojim zadnjim saznanjima, od 2-4000 eura po jutru, zavisi gde se parcela nalazi.
 
Odg: Cena zemlje?

svida mi se taj kraj kolke su otprilike parcele velicine i imal ih na prodaji
 
Odg: Cena zemlje?

Ma najgore moguće, prosečna veličina parcele je 1,5 jutro.....uvek se nađe neko ko prodaje.
 
Odg: Cena zemlje?

U mojem kraju od 2500-4300 eura zavisi od parcele gde se nalazi inace odlican kvalitet. Kad se pojavi odmah nestane ko prvi tome devojka...
 
Odg: Cena zemlje?

Juče sam čuo: 1 jutro pored asfaltnog puta kupljeno za 6000 evra. Zemlja je inače prve klase.
 
Odg: Cena zemlje?

6000 mi je suludo.sa ovim cenama polj. proizvoda, isplatice se za 50 godina.
 
Odg: Cena zemlje?

tarana je napisao(la):
6000 mi je suludo.sa ovim cenama polj. proizvoda, isplatice se za 50 godina.
U Srbobranskom ataru tačnije pored magistralnog puta za Vrbas leva i desna strana puta proglašene industrijskom zonom,ljudi ne daju ni za 10 000 evropljana 1 kj.Prodavano je za te novce ali više niko neće da pristane.
Inače u drugim delovima atara ide oko 5 000 - 6 000 evropljana za kj.
 
Odg: Cena zemlje?

ZvonaHR je napisao(la):
tarana je napisao(la):
6000 mi je suludo.sa ovim cenama polj. proizvoda, isplatice se za 50 godina.

Nije suludo uz cestu uvjek ima vrijednost
ajde da karikiramo...sta da je prodaju za 50.000 evra po jutru? negde mora da se postavi crta...
za mene ima vrednost onoliku, koliko brzo moze sebe da isplati...ako je to vise od 10 godina - ne kupujem!

sto se vredenosti tice...
polovinom '80-tih je kostala kod mene 7-8000 maraka. a '90-tih 500.
sve ima svoju vrednost...dok je ne izgubi...
 
Odg: Cena zemlje?

bubiša je napisao(la):
tarana je napisao(la):
6000 mi je suludo.sa ovim cenama polj. proizvoda, isplatice se za 50 godina.
U Srbobranskom ataru tačnije pored magistralnog puta za Vrbas leva i desna strana puta proglašene industrijskom zonom,ljudi ne daju ni za 10 000 evropljana 1 kj.Prodavano je za te novce ali više niko neće da pristane.
Inače u drugim delovima atara ide oko 5 000 - 6 000 evropljana za kj.

industrijska zona? prod'o sam jedno jutro prosle godine u "proglasenoj" industrijskoj zoni...
znas kad ce tu kod mene da bude zona? nikad! mozda ni onda..industrijske zone su u modi...svaki grad odredi teren za zonu i onda cekaju da im ivestitori dodju. smesni su k'o priredba...zna se gde se investira. blizu velikih centara, velikih raskrsnica tranzitnih puteva (vodenih i kopnenih). a kod mene je ovo vec druga zona...prva je proglasena jos pre 10 godina.niko jos asov nije zab'o u nju...
 
Odg: Cena zemlje?

E zato je kod Branka i mene haos sa ind. zonama i cenom zemlje, ode sve pod hale, sve manje nam ostaje za struganje...
 
Odg: Cena zemlje?

Čugi je napisao(la):
E zato je kod Branka i mene haos sa ind. zonama i cenom zemlje, ode sve pod hale, sve manje nam ostaje za struganje...

A da ne spominjem to da je ovde većina zemlje 1. ili 2. klasa.
Žalost jedna kada vidim kako na rodnu zemlju nasipaju kamenje.
Povrh svega, ovde u industrijskoj zoni NEMA nikakve industrije, tj proizvodnje, nego sve sama skladišta.
 
Nazad
Vrh