Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ljudi jel imao neko od vas problem da su vam u poreskom precenili zemljiste? Ja imam konkretno situaciju da sam jesenas platio 3 hektara pasnjaka(1/3 je bara) na plavnom podrucju 1500 evra, i stvarno smo toliko platili kao sto pise u ugovoru, i u ugovoru pise da su to livada i bara.. oni su to lepo procenili na oko 5,5 miliona dinara tj 45000 evra, i sada hoce da naplate oko 130 hiljada dinara porez na prenos apsolutnih prava..jasno je meni sta se ovde radi, da nas drzava pljacka, ali postoji li neki nacin za borbu protiv ovog?
 
Kako da se boris protiv toga kada je donesen zakon takav da se placa na osnovu procene poreske uprave,nije jedinsven na teritoriji cele repulike vec zavisi od uprave do uprave kolio koja proceni da zemljiste vredi toliki ceh platis i kraj.Ako taj sto je radio predmet nije video da je to neplodno zemljiste i slicno i da ne moze se ici po maksimalnoj ceni kao zemljiste 1 klase mislim da ti nista ne vredi da se zalis jedino s tim sluzbenikom da se dogovoris ako mozes!?
 
Možeš da uložiš prigovor, ali ti to ne stopira plaćanje.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
To je lokacija koja je ušla u građevinsku zonu...

Onda će i porez na imovinu ostalima u okolini stići sa astronomskim iznosom, ukoliko već nije.

To se da rešiti isključivo sa lokalnom samoupravom... peticije, protesti...

Do tada se mora plaćati.

Kad se ne prate lokalne odluke ...
 
Ako je građevinsko zemljište, onda je napravio dobar posao, kada je kupio tako jeftino, ipak neka proveri u katastru u koju kategoriju spada ta njiva-pašnjak, pa posle žalba.
 
Ako si kupio u Botošu nije prevedeno u građevinskom 99%. Možeš priložiti i neki tuđ ugovor sa sličnom cenom ako je blizu toga što si kupio.
 
Pročitah neki dan sličan problem imaju tamo gde je "srce" futoškog kupusa, tamo je prenamenovano u građevinsko...

Žaliti se, nema druge, taksa na žalbu je 400 dinara, samo što je mrka kapa za ishod. Izuzev, izuzev, grube omaške u donošenju rešenja, proveriti i to !

* * *

Moramo biti aktivni u procesu donošenja lokalnih urbanističkih akata, kao prvo.

Kao drugo, moramo se rvati sa lokalnim odbornicama ! Institucionalno.

Lokalne skupštine usvajaju predloge i procene lokalne poreske administracije. Tu ima puno prostora za delovanje u poreskom zakonskom okviru !

Dalje...

Institut "katastarski prihod" kroz istoriju je krvlju plaćen... Slobodan seljak ne sme pristajati na odbacivanje te tekovine !
 
Pročitah neki dan sličan problem imaju tamo gde je "srce" futoškog kupusa, tamo je prenamenovano u građevinsko...

Žaliti se, nema druge, taksa na žalbu je 400 dinara, samo što je mrka kapa za ishod. Izuzev, izuzev, grube omaške u donošenju rešenja, proveriti i to !

* * *

Moramo biti aktivni u procesu donošenja lokalnih urbanističkih akata, kao prvo.

Kao drugo, moramo se rvati sa lokalnim odbornicama ! Institucionalno.

Lokalne skupštine usvajaju predloge i procene lokalne poreske administracije. Tu ima puno prostora za delovanje u poreskom zakonskom okviru !

Dalje...

Institut "katastarski prihod" kroz istoriju je krvlju plaćen... Slobodan seljak ne sme pristajati na odbacivanje te tekovine !
Kako ,bole nji đon za sve ,platica ide ,kako vrh kaže takoje i biće,ne sekiraju oni ništa samo oko izbora da svoja dupeta uguraju.
 
Kakvo crno gradjevinsko zemljiste, ako tu livadu ne poplavi Tamis skroz, onda pliva u podzemnim vodama sa proleca, tu ne raste nista osim trave i trske, a procenili su da vredi vise od bilo koje oranice prve klase...da li bi ste vi platili porez u vrednosi 70 posto vrednosti nekretnine?
Mims, ne priznaju tudje ugovore jer kazu da u ugovoru moze da napise ko sta hoce.
Ja bih razumeo da stave 2 put vecu vrednost pa ajde, ali 30 puta vecu, to je vec kaubojstina..
 
Jedna stvar samo. U poreskoj su dužni da za 60 dana od dana podnošenja prijave za plaćanje poreza na prenos apsolutnih prava donesu rešenje. Ukoliko istekne taj rok dužni su po zakonu da prihvate ugovorenu cenu kao osnov.
Ja sam se na ovakav propust poreznika spasio plaćanja mnogo ozbiljne sume za ovaj tip poreza.
Mogu ti naći tačno koji član i stav to kaže.
 
Jedna stvar samo. U poreskoj su dužni da za 60 dana od dana podnošenja prijave za plaćanje poreza na prenos apsolutnih prava donesu rešenje. Ukoliko istekne taj rok dužni su po zakonu da prihvate ugovorenu cenu kao osnov.
Ja sam se na ovakav propust poreznika spasio plaćanja mnogo ozbiljne sume za ovaj tip poreza.
Mogu ti naći tačno koji član i stav to kaže.
reci,nemoj da nas drzis u neizvesnosti?:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh