Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

YT1RDI na licitaciji mogu ucestvovati i suvlasnici.
 
A šta ako je parcela manja od 50a kod nas ima svakakvih njiva od čak 5-6a koji ima svoj kat.br.
Да не мешамо појмове део и удео. Као што сам написао, мање парцеле се не могу уситњавати, само укрупњавати. Ако имаш 1/5 од 100а немаш 20а него 20% удела укупне површине. Ако нпр. хоћеш да сејеш кукуруз, а сувласник није сагласан, онда не можеш да сејеш кукурз на 20а јер се не зна којих су то тачно 20а. И обрнуто, ако он хоће соју на својих 4/5 ти мижеш да се не сложиш и онда он нема право да сеје соју. Зато су и измислили ону горе поменуту судску продају.

- - - - - - - - - -

YT1RDI na licitaciji mogu ucestvovati i suvlasnici.
Може свако ко прочита оглас а то може бити добро јер кад се падне у ватру цена лако пређе вредност ал' то није баш често.
 
Ja sam pre tri godine kupio 2/5 od parcele i uknjizio se kao suvlasnik s tim da je u ugovoru navedeno da je moj deo na zapadnoj strani parcele i nema nikakvih problema,prodavac(suvlasnik) je pristao da je obradjujem tu stranu parcele i nema nikakvih problema!
 
J je pristao da je obradjujem tu stranu parcele i nema nikakvih problema!
Где год има договора нема проблема. Питаш ли се шта ће се десити ако се промени сувласник?:sta:
Пошто је тема "цена земље" да приметим да 1/1 увек има већу цену а много лакше се прода.
 
Na geo srbiji imas u opcijama nacrtaj i izmeri ili preko telefona aplikacija - merenje polja i prostora.
 
Где год има договора нема проблема. Питаш ли се шта ће се десити ако се промени сувласник?:sta:
Пошто је тема "цена земље" да приметим да 1/1 увек има већу цену а много лакше се прода.

Sve je kako kazes. Samo sto u selu se mi svi znamo. Suvlasnistvo imam na 5 njiva i sve ok. Na jednoj se menjao gazda (nasledili neki iz Bg) i poceo da radi drugi covek i opet ok. Imao sam situaciju da medja su bile 2 cigle, beogradjani hteli da premere ja izadjem da budem prisutan. Na jednom kraju cigla 15cm u meni na drugom 15cm ja u njima. Sve njive usukane za 30-50cm ali medja iako nema panja godinama ok. Kad su ljudi onda sve moze.
 
Kako se kreće cena zemlje u Banatskom Karlovcu,opština Alibunar,šurak ima neku zaostavštinu od 1 kj,2 klasa, građevinsko područje blizu ž.stanice ?
 
postovane kolege imali neko slucajno ugovor o trampi zemljista trebami na netu ne mogu da nađem ako hoce da da na uvid da iskopiram treba da trampim neki zemljiste za drugo da slopim malo vecu parcelu i blizu za obradu uz ostale njive koje imam u tom delu atara
 
Nije to trampa bego razmena. Napravite ugovor kao kupoprodajni samo zamenite reči.Mislim da ti u tom slučaju ne treba saglasnost komšija.
 
Nije to trampa bego razmena. Napravite ugovor kao kupoprodajni samo zamenite reči.Mislim da ti u tom slučaju ne treba saglasnost komšija.


Ne treba menjati reč kupoprodaja već na ime cene staviti zemljište to i to.

Podleže ponudi međašu, ali je olakšano navođenjem uslova da se ima platiti tim i tim zemljištem sa sve katastarskim brojem.
 
Kako misliš da on napravi ugovor, kad ne zna ni prostu rečenicu da složi?
a ti si pa mnogo pametan covek .jos jedan pametnjakovic sa takvim ljudima ima da napredujemo mnogo prijavi se da savetujes politicare ili vec kome treba savetnik.

- - - - - - - - - -

Ne treba menjati reč kupoprodaja već na ime cene staviti zemljište to i to.

Podleže ponudi međašu, ali je olakšano navođenjem uslova da se ima platiti tim i tim zemljištem sa sve katastarskim brojem.
zasto treba da se ponude međasi kad hocemo samo da zamenimo parcele radi ukrupnjavanje poseda ne kupuje se vec samoja uzimam zemljiste koje je vec da mene a on do njega to jepodela njiva po naslestvu ,zemljiste za zemljiste bez novcane naknade to jest niko nikome nista ne doplaca na ime povrsni razlika je samo u potezu (mestu) gdese nalaze parcele i klasi zemljista .
 
Pa ako je ta zemlja pored tvoje samim tim si komšija i time je ispunjena ponuda komšiji, zar ne?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
@Dragan 75

Sve ja tebe razumem, a i ti treba da razumeš da je u krajnjem ishodu to pravni posao koji se zove kupoprodaja, a tako će tumačiti i poreska uprava !

Ukoliko ste vi jedini međaši, onda dobro, ali ako ima još međaša onda po slovu zakona treba ponuda ostalim međašima. I to ti je jednostavnije nego da se nađe nadobudni međaš koji će da se sudi i dokazuje čija je međa duža.

Poreska uprava će već, po svome, razrezati poreske osnovice za prenos apsolutnih prava, a eventualno i porez na kapitalni dobitak.
 
Postoji poseban tretman u poreskoj upravi kad je pitanju zamena parcela zbog UKRUPNJAVANJA. Ako procene da je vrednost parcela ista nece platiti porez na prenos apsolutnih prava. Ako ima razlike u vrednosti razmenjenih parcela platice porez samo na tu razliku. Isto tako ovde ostali medjasi nemaju nikakva prava. Jednostavno stimulise se ukrupnjavanje, sto je i u redu.
Naslov ugovora treba da bude UGOVOR O RAZMENI POLJOPRIVREDNIH PARCELA ZBOG UKRUPNJAVANJA. Ako su vrednosti parcela slicne napomenite u jednom clanu da niko nista nikom ne doplacuje.
Nemojte koristenje velikih slova u mom postu smatrati za vikanje, jednostavno nisam znao kako da drugacije nagasim neke reci.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh