Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ta "kataloska vrednost" zemlje postace jedan obruc oko svih nas. Da li se u nekoj KO desilo da cena padne?
 
Au kakve brojke, nekome se bas zuri da pogasi mala i srednja gazdinstva, pitanje je samo na kojoj velicini poseda ce se zaustaviti ove mere "unapredjenja" poljoprivrede .
 
@T110

Konacno si na pravom putu kolega,ali to nije nikakav rat,to je sasvim normalna ekonomija,politicka ekonomija jer samo takva ekonomija postoji.Doduse postoji odredjeni broj glupih ljudi koji veruju da su ekonomija i politika dve odvojene stvari.

- - - - - - - - - -

nije ni čudno što su svi počeli kupovati


Ciljana godišnja inflacija Evropske Centralne Banke za EUR je nešto ispod 2 %. Lako se dolazi do zaključka da štednja EUR u bankama nema nikakvog smisla jer su godišnje kamate na oročena sredstva ispod 1 %. Ovo znači da štednjom u bankama štediše zapravo gube novac. Naša preporuka je da investirate u poljoprivredno zemljište. Prosečna cena hektara u Vojvodini je oko 10.000 EUR dok je prosečna renta (arenda) za istu površinu 350 EUR što predstavlja 3,5 % oplodnje na uložen novac. Ovo je skoro 4 puta više od onoga što nude banke i to nije sve. Vrednost zemlje konstantno raste jer zemljište predstavlja resurs koji se za razliku od novca ne može stvoriti ni iz čega (odštampati). Ovo znači da onaj ko investira u zemlju ima dvostruki dubitak. Dobitak od rente zemlje i dobitak od porasta cene zemlje.
www.kupiprodajzemlju.com








- - - - - - - - - -

jbt.znači da smo mi u Vojvodini jači od banke!!! :haha:


Kolega ja sam pisao nesto na blugu u vezi kreiranja novca,kao i svrha subvencija.Ovo su ipak logicne stvari.Danas,sutra ce doci ponovo do velike ekonomske krize.
Citajte izmedju redova....Dolazak Tenisa je odlozen,po informacijama kojima raspolazem,jer Tenis ne zeli da uzima zemljiste u zakup,vec zeli da uzme zemlju u svoje vlasnistvo.

- - - - - - - - - -

Tenis ne postavlja pitanje cene zemljista,to nije nikakav problem jer ECB stampa novac,a kamate za pozajmljena srdstva su de facto oko nule dok je inflacija oko 2%,dakle,kredit se otplacuje sam od sebe.:osmeh:

Tenis,pretpostavljam,strahuje od toga da bi neka druga garnitura vlasti mogla otkazati zakup jer pravni osnov za to postoji sve dok je zemljiste u vlasnistvu Srbije,bez obzira na zakup.Tek vlasnistvom se stice puna pravna moc nad imovinom.
 
Ja bih im dao da kupe...i to ispod cene, kao sto su i ovi nasi kupovali hiljade hektara. Trziste da bude jednako prema svima, i subvencije za svaku svinju, nerasta i prasence.

- - - - - - - - - -

Јесте ви људи чули за "зелену трансферзалу"? У задњих 5 год. урађено више него за претходних пола века.
Какав је тренд ко буде хтео да опстане мораће на сунећење.
Tako je hteo i Knez Milos kod nas, kupovao je zemlju u Vlaskoj da nas teritorijalno spoji sa bracom iz Rusije, ail sprecise ga...
 
@Goran G.

Drago mi je da znate to o Pupinu.Nadam se da ste culi i za ulogu Kejnsa u lobiranju za Srbiju.Kejns je ipak bio dosta uticajnija licnost od Pupina i bio je jedan od ljudi koji su stvarali taj mirovni sporazum na kraju rata.(Uzgred,bio je protiv tako ostrih mera protiv Nemaca na kojima su insistirali pre svega Francuzi,u vezi toga je njegova knjiga "Ekonomske posledice mira")Kejns je kao ekonomista dao ubedljivo obrazlozenje zasto Srbiji treba prisajediniti delove Austro-Ugarske.

Кејнс је више пута у својим делима упозоравао на то да је Србија пропорционално највише страдала у Првом светском рату. С обзиром на то да је Србија сиромашна пољопривредна земља, основ њене економије је људска радна снага. С обзиром на огромне људске жртве, Србија је пропорционално највише изгубила у рату, а после ње Француска. Систем репарација заснован на уништеним материјалним средствима који су савезничке снаге увеле не може, по Кејнсу, адекватно да надокнади српске губитке.

Кејнс, Џ. М, Економске последице мира, 1919, поглавље 5, посебно фуснота 20 у којој се каже да је преко милион становника Србије изгинуло током рата.


Dakle Kejns je tvrdio da se Srbija ne moze obestetiti placanjem reparacija za unistenu imovinu,jer Srbija gotovo i da nije imala vrednije imovine,pa je nadoknada koju bi po tom kljucu dobila bila veoma mala.Kejns je insistirao na strahovitim gubitcima u stanovnistvu koje je Srbija podnela,obzirom da je tako izgubila kljucnu radnu snagu za svoju poljoprivrednu ekonomiju,Srbija je i sa ekonomske tacke gledista najvise ostecena.On je zato predlagao da se plodno zemljiste Austro-Ugarske dodeli Srbiji,te da se deo stanovnistva iz pasivnih krajeva kolonizuje na tu zemlju,time bi se rasteretili pasivni krajevi,a na plodnoj zemlji bi uz manji utrosak ljudskog rada proizvodni rezultati bili bolji.Dodatan motiv je bio i postojanje srpskog stanovnistva od ranije u tim krajevima Monarhije.


 
@jevto volim da citam sve odreda,narocito nasu istoriju.Sve je pocelo kad sam sa 16-17 god. procitao Srpsku trilogiju :ppozdrav:
 
Tako je hteo i Knez Milos kod nas, kupovao je zemlju u Vlaskoj da nas teritorijalno spoji sa bracom iz Rusije, ail sprecise ga...
Не може да се упореди ни демографски ни финансијски.
Него, зна ли ко пошто је земља у УАЕ, да купим који хектар пустиње? Нек се нађе. Ако треба, учланићу се и у библиотеку.
 
Ako neko zna treba mi odgivor na pitanje, ukoliko jedna parcela ima na primer 5 vlasnika sa odredjenim udelima, i 4 hoce da je prodaju a 1 nece sta se deseava, da li je ne moguca prodaja ili tom jednom ostaje njegov deo na parceli?
 
Ako neko zna treba mi odgivor na pitanje, ukoliko jedna parcela ima na primer 5 vlasnika sa odredjenim udelima, i 4 hoce da je prodaju a 1 nece sta se deseava, da li je ne moguca prodaja ili tom jednom ostaje njegov deo na parceli?

Treba ti potvrda da taj 5-ti nije zainteresovan za kupovinu, a parcela ne mora da se cepa ostaje sve kao i do sad samo ćeš ti biti vlasnik 4/5 od parcele i ako se može dogovoriti sa tim jednim sa koje strane će ostati taj njegov deo i to obavezno da se navede u ugovoru da ne bi bilo posle da svake godine mu treba na drugom mestu jer ima pravo na to, jer je i on vlasnik parcele od 1/5-ne. Zato sve na papir i nek potpiše i posle nema šta da menja a nema ni pravo jer je potpisao.
 
Ako neće da potpiše pošaljite mu preporučeno(najbolje da to pošalje advokat) da li je kao suvlasnik zainteresovan za kupovinu. Ako ne odgovori u roku od 15 radnih dana završavajte kupovinu sa ostalim suvlasnicima. Parcela nemora da se cepa nego ćete biti suvlasnici.
 
Samo da dodam (u slučaju da neće da proda svoj deo) - ne može da se cepa na manje od hektara i onda bi bili suvlasnici.
 
Bices suvlasnik. Moze da se cepa ako je njegov udeo veci od 1ha. Suvlasnik nije problem ako su ljudi normalni. Ja imam na jednoj njivi 1/2 udeo u 3 parcelna broja. Teoretski bi trebalo to izdeliti na 6 delova pa da ja radim 1,3 i 5 a suvlasnil 2,4 i 6. Mi uzeli sami premerili i zakucaki gde je pola njive. On radi jednu stranu, ja drugu.
 
Обрати пажњу на одговор БсП! Уколико нема договора о коришћењу непокретности а она је недељива може се поднети тужба суду а онда је то пропаст. Изгледало би нпр. овако: непокретност се продаје на лицитацији по систему "извршитељ" (процењена вредност -40% је почетна цена на првој тј. -70% на другој). Новац се лако дели па свако добије колики му је удео.
Уколико је дељиво (мислим да код пољопривредног земљишта парцела не може бити мања од 50а) и договоре се сувласници које се парче тачно одваја, онда нема проблема.
У уговору не могу да стоје незаконите ставке, а незаконито је да буде парче мање од 50а.
 
Kako ne znaš kad je u ugovoru navedeno koji je njegov deo npr. ako je br.parcele 200 onda se navede da njegov deo počinje od parcele br. 199 i on svojim potpisom potvrđuje da je svestan gde je njegov deo parcele a na ostaloj površini nema šta da traži. Imamo mi par parcele gde je tako i nemamo nikakvih problema sa suvlasnicima.

- - - - - - - - - -

Обрати пажњу на одговор БсП! Уколико нема договора о коришћењу непокретности а она је недељива може се поднети тужба суду а онда је то пропаст. Изгледало би нпр. овако: непокретност се продаје на лицитацији по систему "извршитељ" (процењена вредност -40% је почетна цена на првој тј. -70% на другој). Новац се лако дели па свако добије колики му је удео.
Уколико је дељиво (мислим да код пољопривредног земљишта парцела не може бити мања од 50а) и договоре се сувласници које се парче тачно одваја, онда нема проблема.
У уговору не могу да стоје незаконите ставке, а незаконито је да буде парче мање од 50а.

A šta ako je parcela manja od 50a kod nas ima svakakvih njiva od čak 5-6a koji ima svoj kat.br.
 
Nazad
Vrh