Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ja sam za 82 ara platio prenos apsolutnih prava 16400rsd+ oko 9000 din upis u katastar.Prenos apsolutnih prava je 2,5% od vrednosti zemljista.
 
Meniu UP rekose da cu platiti 1,5 %. Ne znam da li to ima veze sa tim sto ujak poklanja mojoj majci. Znaci poklon brata sestri. Mozda se to drugacije obracunava.
 
Jel zna neko ako sam kupio zemlju pre 10 godina i u ugovoru naveo neku cena tipa 200 eura po ha a danas je prodajem za 5000 eura u ugovora .Da li plaćam neki porez na ekstra profit?
 
mislim da treba da prodje 10 godina na nepokretnu imovinu ili da se utrose novci na kupovinu druge nekretnine i onda se ne placa porez na kapitalnu dobit.
 
Sve više zemlje za prinudnu prodaju na oglasnim tablam sudova.
Najviše me je začudilo kada sam video da ovde ide neka parcela u drugi krug prinudne prodaje, dakle za cenu od 30% vrednosti.
 
Kako se radi kad se menjaju parcele, ide isto preko ugovora ili mora neka veca zezanja?
Не брини, све ће ти нотар одрадити и на крају одрати. Дао му Бог. Опс, СНС. Још прецизније: владајућа к о а л и ц и ј а.

- - - - - - - - - -

Najviše me je začudilo kada sam video da ovde ide neka parcela u drugi krug prinudne prodaje, dakle za cenu od 30% vrednosti.
Нема шта да те чуди. Дешава се да и тад не прође па онда има 5 дана рок за слободну погодбу са извршитељем. Пошто у том делу закон није прецизан, можеш да купиш и за 1 Дин. али судска пракса не силази испод 30%.
Писао сам већ. Комшије греше што не купују јер ће то и овако отићи повериоцу. Ако повериоц не прихвати пописују дужнику другу имовину за добош. Ко мисли да помогне јаднику требало би да купи на првој лицитацији.
Иначе, ако се из продаје не намири дуг и камате, судски и трошкови извршитеља, попис иде даље.
 
Kupuje se oko 50 ha zemlje na večito u okolini Novog Sada do 25 km, zemlja prve i druge klase ,ako neko zna za nekog ko prodaje bio bi mu veoma zahvalan !?
 
Imam u ponudi njivu do moje,okruglo hektar i 5 ari:osmeh:cena 2200 eura,5.klasa skoro pa ravno,nije brdo,vlasnik je 9 godina,mislim da ce ga kaciti ekstra profit ako odmah prevedem ili ko bude kupio posto mislim da je to puno para.Videcemo kako ce ici,nebi platio vise od 1700-1800:sta:Ko placa taj ex.profit,kupac ili prodavac?
 
Nazad
Vrh