Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Kod na ha od 5000-10 000e.. a s obzirom na razliku u kvalitetu zrmlje,ne olacate vi to skupo

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Tek sad videh post. Zemlja na brdu, ali jedna od boljih. Radim je već godinama, odlučili ljudi da prodaju. A druga njiva od te je moja parcela, pa se nadam da će komšija izmedju prodati svoj deo, tako da dobijam parcelu od 5.3 ha, na 1 km od kuće.
 
Taj komsija ce da ti digne cenu ako hoces da kupis ,zna on koliko ti znaci da spojis sve pa da bude jedna parcela.
 
Darko. Za pocetak pitaj komsiju da zamenite parcele, tako bi svoje dobio u komadu, ako je komsa spreman za saradnju.
 
Pozdrav drugari. Imam jedan problem, ali nisam u toku sa ovim stvarima pa bih pitao vas, možda neko zna a voljan je pomoći.
Naime čovek prodaje dve po katastru različite parcele. Parcele deli samo asfalt, jedna je iznad a druga ispod asfalta. Jedna parcela (ta ispod) je odmah uz našu, mi smo međaši sa jedne strane, sa druge strane je drugi međaš koji nema veze sa ovom pričom, ostale dve međe su asfalt i reka.
Druga parcela (iznad asfalta) nema veze sa našom njivom i nismo međaši. Faktički ta parcela nas uopšte ne zanima.
E sad, obe parcele su "prodate" čoveku koji je međaš samo sa tom parcelom ( iznad asfalta) koja nas ne zanima.
Isto kao što mi nemamo ništa sa tom parcelom iznad, tako i on nema ništa sa ovom ispod asfalta. Nama nije stiglo nikakvo obaveštenje o prodaji niti išta slično. Prodavac i kupac su malo zaguljene osobe, pa mislim da će na sve moguće načine pokušati da nas zaobiđu.
Sad me zanima jedna stvar, ja kao kupac sa pravom preče kupovine na tu parcelu sa kojom se graničimo (ispod asfalta), mogu da kupim samo tu parcelu, a da me ova druga ne zanima iako vlasnik prodaje obe zajedno? Ili ako već hoću moram da uzmem i ovu što me ne zanima? Nadam se da me razumete.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Imaš pravo da napadneš ugovor i kupiš onu zemlju sa kojom si međaš. Spremi kintu koja je navedena u ugovoru i budi spreman da je moraš deponovati dok sud ne odradi svoje. Za detalje se obrati advokatu (dobrom, proverenom) a možda se i bradonja oglasi.... on zna te detalje.
 
Pa po priči nije neka velika kinta, za to što dobijamo. Bitno mi je samo da ne mogu da me obavežu da moram da kupim i drugu parcelu koja me ne zanima.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ako se vode kao dve parcele,onda nemas nikakav problem jer su odvoje e i ne idu kao celin... Mogla je jedna da bude ta do tebe,a druga 500m dalje,tako da ti nemas veze s njom...

Sto rece kolega kes i dobar advikat i nema brige

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
I deluj brzo ,moraš znati da to moraš odratiti u roku od 30 dana od dana tvoje spoznaje da je njiva prodata,treba ti ugovor da vidiš cenu koja je navedena i da uplatiš depozit u visini te cene i to se uplaćuje kad i se podnosi i tužba ili kako se već to zove u paketu a prvo advokat šalje da ovi raskinu ugovor da to bude van sudski.
 
Pa i ja sam se vodio logikom šta da su udaljene npr 1km. Znači ja mogu da se borim za tu parcelu do mene, a oni ni po kom osnovu ne mogu da mi dodaju i tu drugu. Muči me vikend, u ponedeljak ću odmah kod advokata da vidim šta i kako.
E sad imam još jedno pitanje, šta ako u ugovoru piše veća cena nego što je stvarno plaćeno? Može li se to na neki način proveriti? Ugovor mora da mi da ili kupac ili prodavac? Na netu sam našao da ugovor ne može biti overen dok se ne dostavi potvrda da su međaši obavešteni o prodaji, što mi uopšte nismo.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Moze on u ugovoru da navede sta hoce, sud gleda trzisnu vrednost parcele, tako da na to ne mogu da te oderu.Ako je cena sumnjivo visoka, onda sud trazi trzisnu vrednost parcele i na osnovu nje tebi daje ponudu.

I to sto su dve parcele tebe ne tangira, ti imas pravo prece kupovine one parcele sa kojom si medjas.
 
Pa ova cena za koju sam čuo da su prodate obe parcele je baš ispod cene. Baš mnogo dobijam ako uzmemo tu parcelu, tako da ne odustajem.
Hvala vam svima.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Moze on u ugovoru da navede sta hoce, sud gleda trzisnu vrednost parcele, tako da na to ne mogu da te oderu.Ako je cena sumnjivo visoka, onda sud trazi trzisnu vrednost parcele i na osnovu nje tebi daje ponudu.

I to sto su dve parcele tebe ne tangira, ti imas pravo prece kupovine one parcele sa kojom si medjas.

Kakve veze ima trzisna cena parcele ? Vlasnik je moze prodati i 2x vise nego trzisna cena ako se tako dogovori so kupac, e sad onaj koji granici moze dati tu sumu jer ima prednost ali ako mu je previse onda nema sta da se uradi
 
Pa bas zbog tog izbegavanja prava prece kupovine u ugovoru se navede neka suluda cifra ili se namerno plati vise nego sto vredi samo da se uzme parcela.Sud gleda trzisnu vrednost ukoliko se ne ispostuje pravo prece kupovine, jer na to gledaju kao na ucenu, on mi daje recimo 1200e\ha a realna trzisna vrednost je 800e.Tu sud odmah gleda trzisnu vrednost, imam nekih 13ari u samom centru gde sad hoce da dizu zgrade i medjas proda za neverovatnim 900e ar po ugovoru.Oborili smo to za 20 dana i sud procenio na 400e ar i naravno nista od prodaje i zgrade :osmeh: A realno cena ga izasla 500e ar u zameni za kvadraturu.
 
Nazad
Vrh