Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Као поклонопримац или поклонодавац?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Да не би имао проблема са комшијама, земљу "поклониш" оном ко је купио.....знам један случај што је код мене био, комшији било криво што је овај продао али није могао ништа.
Танчно, то скраћује процедуру. Ја сам у два наврата урадио тако али поклонопримац има поверење да нећу да повучем поклон.
 
Ja lično se nikada ne bih usprotivio zelenašima. Dobiješ spor, a ono jedne godine upale usev, sledeće opljačkaju kuću, treće godine zaplaše dete. Jebeš zemlju, život je kratak. A tek o poklonu nikada ne bih tako pravio ugovor, ljudi su danas najkvarljivija roba.
No to je.samo moje mišljenje.
 
Po meni je to sa poklonom u redu što se tiće komšija ali vrlo rizično za sebe.Dati silne pare a za uzvrat dobiti nešto na poklon,pa misliti da li će poklonodavaoc da se posle dvoumi i premišlja...

- - - - - - - - - -

Po meni je to sa poklonom u redu što se tiće komšija ali vrlo rizično za sebe.Dati silne pare a za uzvrat dobiti nešto na poklon,pa misliti da li će poklonodavaoc da se posle dvoumi i premišlja...
 
mislim da ima neki zakon da posle 2....3 god nemoze vise raskinuti ugovor o poklonu ili mise cini
 
Ugovor o poklonu a da niste krvno srodstvo, je nesto sto u slucaju parnice najlakse pada. Imate u zakonu o poklonu koji medjusobni odnosi poklodavaoca i poklonoprimaoca su predvidjeni.
 
Kod nas se prodaje bez pitanja komsija kazu po novom ne treba pitati.
Po zakonu si obavezan ponuditi susedima,a notari su poceli da overavaju Ugovore bez saglasnosti suseda stim sto u beleski NAGLASE da se ugovor sklapa i overava bez te saglasnosti,sto opet ostavlja prostor za zalbu na Ugovor susedima kojima parcela nije ponudjena.
 
Ugovor o poklonu a da niste krvno srodstvo, je nesto sto u slucaju parnice najlakse pada. Imate u zakonu o poklonu koji medjusobni odnosi poklodavaoca i poklonoprimaoca su predvidjeni.
Kako moze pasti ako navede stavku (poklanja neopozivo) ako je reko neopozivo i to overio u sudu kako moze kasnije povuci poklon
 
Taj ugovor o poklonu može da bude napadnut od strane potomaka iliti "pravih naslednika" prodavca kao NUŽNI DEO,ako je zemlja jedina nekretnina prodavcu i izostavio naslednike ...i itekako može da napravi problem kupcu kasnije...:ppozdrav:
 
Kao sto je Kris rekao, naslednici mogu da potrazuju svoj nuzni deo. Komsije mogu da uloze zalbu da je ugovor fiktivan kako oni ne bi kupili itd. A ako od komsija nema saglasnost opet je problem. Takva situacije je bila pre 10-12 godina u selu i oboreno je na sudu.
 
Mislim da je ipak najbolje da se košije strpaju u auto,odvezu sa prodavcem kod notara,oni se potpišu da su saglasni(po potpisu je 360 dinara)pa onda svi na ručak.Znaju ljudi da je potpis kod notara ozbiljna stvar i nisam još čuo da se komšija posle predomislio i tražio poništaj.
 
Važi i potpis komšija na ćoš od novine Dnevnika normalno sa svim podacima i tekstom potrebnim.Ima tu komšija i iz drugih mesta nekada 100 i više km. daleko i iz inostranstva koje bole ona stvar da se cimaju zbog nekog(kupca) radi overe njihovog potpisa...Kupac trčkara u 90% slučajeva kod komšija i u tom slučaju može da bude 100% siguran da mu je komšija potpisao izjavu...:ppozdrav:
 
Drugar ima problem-situaciju..... Kako da kupi zemlju a da ne pita komšije jer žena koja prodaje hoće isključivo da proda njemu. Koliko sam shvatio njegov pokojni otac je pomogao dotičnoj kada je imala nekih problema i ona to nije zaboravila pa sada hoće da se ovako oduži,kad je već došlo do prodaje. Jedan komšija verovatno nije a drugi je vrlo moguće zainteresovani tajfun.
 
E zato otkucas i overis priznanicu sa potpisima koliko si mu para dao za zemlju pa ako krene sa tuzakanjem i glupostima imas pokrice da ti vrati novac
 
Jednostavno, stavi u ugovor veliku cenu i to je to.Visina poreza na prenos apsolutnih prava (prenos zemlje) nema nikakve veze sa cenom u ugovoru, ona se izracunava na osnovu trzisne cene zemljista u okolini a to sve radi poreska uprava.
 
Nazad
Vrh