Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Da li je neko upucen u Porez na Promet.
Koliko vremena treba da prodje da poreska uprava mora da prihvati (stvarnu-placenu) cenu iz ugovora na kupovinu poljoprivrednog zemljista za Porez na Promet.....?

A ne da napucaju cenu koja je placena x 1.7 sto je previse, previse je 3 klasa na 6km od sela 170din/m2 procenjena
 
Oni uzimaju prosek cena naspram realizovanih Ugovora.Čest je slučaj da ljudi stave mnoogo veću sumu (nerealnu) u Ugovor da bi se time otresli suseda sa druge strane a zapravo sami sebi skacu u stomak jer time dizu cenu m2 u celoj opštini.Ne samo za porez za svoj ugovor već i za svaki sledeći koji se zaključuje.
 
Oni uzimaju prosek cena naspram realizovanih Ugovora.Čest je slučaj da ljudi stave mnoogo veću sumu (nerealnu) u Ugovor da bi se time otresli suseda sa druge strane a zapravo sami sebi skacu u stomak jer time dizu cenu m2 u celoj opštini.Ne samo za porez za svoj ugovor već i za svaki sledeći koji se zaključuje.
Sve ovo je tacno...gledam pre nesto koje cifre stoje za nas atar...to nema veze sa vezom prema stvarnom stanju.
 
Da li je neko upucen u Porez na Promet.
Koliko vremena treba da prodje da poreska uprava mora da prihvati (stvarnu-placenu) cenu iz ugovora na kupovinu poljoprivrednog zemljista za Porez na Promet.....?

A ne da napucaju cenu koja je placena x 1.7 sto je previse, previse je 3 klasa na 6km od sela 170din/m2 procenjena



Verujem da pitaš za porez na prenos apsolutnih prava, pošto poreza na promet nema odavno...

Evo ovako !!!

Može im se i nemoćan si da bilo šta učiniš !

Za moju opštinu su propisali najnižu moguću vrednost, za hektar, od milion dinara pa se puši !!! A u mom ataru se trguje za 3-4 hiljade evra po hektaru dobre zemlje, loša ide i za 500 evra hektar...

Ne pomažu ni žalbe, ni traženje uporišta u statistici.

To je nezakonito ponašanje i to je svima jasno, ali je neko, verovatno iz Vlade, tako zacrtao i ende, kapak, šlus.

Možeš da probaš da tužiš sudu poresku upravu ali do validne statistike u dogledno vreme nećeš doći i svešće se na yebo ćar fajdu.

Smišljen pritisak koji će se preliti i na druge poreske obveze u pogledu zemlje i ima za cilj eliminaciju malog poseda i malih vlasnika.
 
Stiglo nam rešenje za porez na prenos apsolutnih prava. Napisano je tipski i navedeno da sam učestvovao u proceni vrednosti zemlje, kao i da je moj prigovor odbijen. Treba da napišem žalbu i da ponište ovo rešenje. Inače službenica je bila jako neprijatna.
Procenjena vrednost jednog m2 je 300 dinara. Sada moram da preračunam pošto su platili PKB samo po m2 zemlje. Pitao sam je kako nisu nju konsultovali oko procene džavnog zemljišta.
Inače formirana kao procena za naš kraj je 14600 evra po kj. A prodavci sada traže 12.000, a trguje se pretpostavljam oko 10.000. Mi smo platili 10.500 evra kj, a u našem ugovoru je malo niža cena oko 8.000 evra.
 
A šta vi planirate da radite na toj njivi kada ste platili 10500 evra jutro. Meni jedino ima logike da se izparceliše i naprave placevi pa onda da se oni prodaju. Za te pare si ga mogao 50 godina raditi u arendu...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
A šta vi planirate da radite na toj njivi kada ste platili 10500 evra jutro. Meni jedino ima logike da se izparceliše i naprave placevi pa onda da se oni prodaju. Za te pare si ga mogao 50 godina raditi u arendu...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Kod nas nemoze da se nadje arenda,sta onda da radimo?Da se predamo i odemo u nemačku?
 
Nazad
Vrh