Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Odg: Cena zemlje?

ako cena bude 10000 prodacemo sigurno svu zemlju,a ako padne na 1500-2000 kupicemo par jutara pa da imamo 20kj svoje zemlje,sad je sve ni na nebu ni na zemlji ako sad damo 3500 po jutru tesko da ce nam se otplatiti u skorije vreme :nono:
 
Odg: Cena zemlje?

branko je napisao(la):
Pa nekom smrkne, a nekom svane... :haha:

UVEK je tako bilo i ostalo.
Nisam proklet i nisam kao neki da bi se jeb'o za 1l nafte i 1 brazdu ko je u cijem,ali mi bude krivo kad vidim kako neki uzmu za dz da rade zemlju po njih 3 rade jednu istu njivu koja je bila u parlogu drzava gazda i boli ih,a nama ne vracaju jbm im sve i preselo im da Bog daa ::samo bes:: ::samo bes::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236635057[/time]_________________________________________________
mi K onih koji do juce nisu znali dal se prvo ore pa drlja ili seje pa koskidira,a danas imaju ..... da kupe pola sela ::lose::
ali polako svice nama manjima,ti koji su na brzaka izbili sad se gase ne isplati im se,kredite ne vracaju i tako se provlace :zli:
 
Odg: Cena zemlje?

ja sam pre neki dan izgubio jutro pored mene za 1500, pristali zakazo kod advokata za cetvrtak oni u sredu prodali nekom liku za 1600 poludeo sam ,doslo mi da vadim bricu.a advokat mi kaze da pravo prece kupovine vazi samo ako je parcela u dvojnom vlasnistvu odnosno suvlasnik.Generalno sto se tice cene i trgovine ove godine je ponuda vec prevazisla traznju mada su tu cifre idalje od 3000 do 5000 al ce kanda na dole prolazi grejs period
 
Odg: Cena zemlje?

Kod nas je u proseku cena zemlje oko 1500e za jutro, ali je prosle jeseni bila jako slaba ponuda
 
Odg: Cena zemlje?

Ma nisu oni kupili nista kvalitetne zemlje u nasem ataru
 
Odg: Cena zemlje?

sasa22 je napisao(la):
ja sam pre neki dan izgubio jutro pored mene za 1500, pristali zakazo kod advokata za cetvrtak oni u sredu prodali nekom liku za 1600 poludeo sam ,doslo mi da vadim bricu.a advokat mi kaze da pravo prece kupovine vazi samo ako je parcela u dvojnom vlasnistvu odnosno suvlasnik.Generalno sto se tice cene i trgovine ove godine je ponuda vec prevazisla traznju mada su tu cifre idalje od 3000 do 5000 al ce kanda na dole prolazi grejs period

Evo ti deo iz "Zakon o prometu nepokretnosti". Mislim da tvoj advokat nije u pravu i bolje se raspitaj još negde ako zaista želiš tu zemlju. Kod nas je bilo slučajeva da čovek sudski obori kupoprodajni ugovor za susednu parcelu ako je prodata a nije njemu ponuđena iako je komšija. Čak nije moguće ni overiti potpise na kupoprodajnom ugovoru za zemlju ako se ne prilože potvrde da vlasnici susednih parcela nisu zainteresovani za kupovinu.


II. PRAVO PREČE KUPOVINE

Član 5.
Suvlasnik nepokretnosti koji namerava da proda svoj suvlasnički deo dužan je da ga prethodno ponudi ostalim suvlasnicima.

U slučaju kad ima više suvlasnika, prvenstvo u ostvarivanju prava preče kupovine ima suvlasnik sa većim suvlasničkim delom.

Kad ima više suvlasnika koji bi prema stavu 2. ovog člana imali pravo preče kupovine, suvlasnik nepokretnosti ima pravo da sam odluči kome će od njih prodati svoj deo nepokretnosti.

Član 6.
Vlasnik koji namerava da proda poljoprivredno zemljište, dužan je da ga prethodno ponudi vlasniku susednog poljoprivrednog zemljišta.

U slučaju kad ima više vlasnika susednog zemljišta čije se poljoprivredno zemljište graniči sa poljoprivrednim zemljištem prodavca, prvenstvo u ostvarivanju prava preče kupovine ima vlasnik susednog zemljišta čije se poljoprivredno zemljište pretežnim delom graniči sa zemljištem prodavca. Ako ima više vlasnika susednog zemljišta čije se poljoprivredno zemljište pretežnim delom graniči sa zemljištem prodavca, a granične linije su jednake, prednost između njih ima vlasnik susednog zemljišta čija je površina najveća.

U ostvarivanju prava preče kupovine vlasnik susednog zemljišta je po redosledu iza suvlasnika zemljišta koji je predmet prodaje.

Član 7.
Ponuda iz čl. 5. i 6. ovog zakona, koja se dostavlja istovremeno svim nosiocima prava preče kupovine, mora da sadrži podatke o nepokretnosti, ceni i ostalim uslovima prodaje.
Imalac prava preče kupovine dužan je da se u roku od 15 dana od dana prijema ponude pismenim putem izjasni o ponudi.

Ponuda i izjava o prihvatanju ponude iz st. 1. i 2. ovog člana mora se učiniti preporučenim pismom.


Član 8.
Ako se imalac prava preče kupovine, kome je učinjena ponuda, u roku od 15 dana od dana prijema ponude, ne izjasni na način iz člana 7. stav 3. ovog zakona da prihvata ponudu, prodavac može prodati nepokretnost drugom licu, ali ne pod povoljnijim uslovima.

Član 9.
Ako imalac prava preče kupovine ne prihvati ponudu, a vlasnik tu nepokretnost ne proda ni trećem licu u roku od jedne godine od dana neprihvatanja ponude, dužan je da u slučaju ponovne prodaje postupi po odredbama čl. 5. do 7. ovog zakona.

Član 10.
Ako je prodavac prodao nepokretnost, a nije je prethodno ponudio imaocu prava preče kupovine ili je nepokretnost prodao pod uslovima povoljnijim od uslova iz ponude, imalac prava preče kupovine može tužbom kod suda da zahteva poništaj ugovora o prodaji nepokretnosti i da se nepokretnost njemu proda pod istim uslovima.

Tužba iz stava 1. ovog člana može se podneti u roku od 30 dana, računajući od dana kada je imalac prava preče kupovine saznao za prodaju te nepokretnosti, a najkasnije u roku od dve godine od dana zaključenja ugovora o prodaji nepokretnosti.

Tužilac je dužan da istovremeno sa podnošenjem tužbe iz stava 1. ovog člana položi kod nadležnog suda iznos u visni tržišne vrednosti nepokretnosti.

Ako ugovor o prodaji nepokretnosti nije zaključen u formi propisanoj ovim zakonom, a nepokretnost je predata kupcu u državinu, smatraće se da je na taj način došlo do povrede prava preče kupovine, pa lice koje ima to pravo može tužbom kod suda da zahteva ostvarivanje tog prava.

Tužba iz stava 4. ovog člana može se podneti u roku od jedne godine od dana saznanja za prenos državine, a najkasnije u roku od dve godine od dana predaje nepokretnosti kupcu u državinu.

Tužilac je dužan da istovremeno sa podnošenjem tužbe iz stava 4. ovog člana položi kod nadležnog suda iznos u visini tržišne vrednosti nepokretnosti na dan podnošenja tužbe.
 
Odg: Cena zemlje?

raspitacu se, mada nisam tip koji srecu trazi na sudu ,al advokata sigurno menjam po ovom ispada da mi mogu oboriti zemlju koju sam letos kupio jer je rekla da mi netrebaju potpisi komsija.U svakom slucaju hvala.
 
Odg: Cena zemlje?

i kod mene skocila cena zemlje,dobro jutro niko ne da bez 3000e a ako je i na lepom mestu 4000e

mogu dobiti za 7kj u komadu 30000e,kupuje jedan doktor SVU zemlju a tu se nalazi i mojih 7kj
inace doktor gospodin covek ima IMT 560 i 549 :cool:
 
Odg: Cena zemlje?

ma luda kuca,sad rade zemlju oni koji za veka nisu znali jel se prvo ore pa drlja ili drlja pa ore... ::lose::
i sto je jos gore i dalje kupuju zemlju po extra velikim cenama :udri:
 
Odg: Cena zemlje?

nece ali ne ukrupnjava seljak posede nego tako neki koji nikan nisu imali zemlju sad uzimaju u zakup i rade na veliko (preko 50ha pa do 3000ha)
 
Odg: Cena zemlje?

Onda mi moramo poceti da radimo posao doktora :nono:
 
Nazad
Vrh