Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Mi mali zaista redovno placamo. Ja svako tromesecje platim kako mi sleduje po resenju. Primecujem jos nesto da svake godine podizu porez spram trzisnih cena, a opstina Odzaci je kandidat za nerealnu cenu. Cena za koju su oni propisali je bila samo 2012 godine, posle toga ja ne znam da je trgovano po tim cenama.
 
Kolege, kako se kreće cena zemlje u Srbobranu trenutno? A koja je cena severno od Pančeva, potez između Jabuke i Glogonja i Crepaje i Kačareva? Imam neku zemlju 7kj, 1. klasa, 500m od naselja, koju treba da prodam u Srbobranu i kupim u ovoj okolini.
 
Meni je komšija sa zemljom pred Uskrs ponudio 2.5kj po 8000 e/kj. Rekao sam da hoću, ali da me mora sačekati do posle Uskrsa dok se banke otvore jer moram podići kredit pošto nemam toliki keš. Gazda je pristao, ali me je već sutradan zvao i rekao da mu pare trebaju odmah. Pošto ja nisam mogao da mu stvorim odmah toliki keš otišao je do komšije sa druge strane te parcele i taj čovek je kupio tu zemlju.

Čuo sam za još dve trgovine nedavno, jedna je bila po 8300 e/kj a druga (velika parcela je u pitanju) po 7700 e/kj.
 
Kolege mene zanima posto cesto pratim vas forum,koliko treba da isplatite tu cijenu zemlje?kod nas se prodaje tipa 100ha parcela po 6500e/ha,pa ima i po 10000e/ha male parcele itd..
Radim u firmi i jos poljoprivredu,ali ovako visoke cijene su stvarno kod nas gotovo nemoguce za kupiti jer nemozes za 20 godina otplatiti...
 
Ne kupuje ni svako zemlju...Ima ko kupi svake godine,ima ko kupi unapred(kredit),ima ko kupuje samo pored svoje njive,ima ko kupi s vremena na vreme,ima ko ne kupi nikad,ima ko puca samo na veće parcele,ima ko kupuje i sitne parcele i ne toliko atraktivne lokacije pa izdaje,ima ko se kune u arendu,ima ko kupuje iz para zarađenih iz drugih delatnosti(čuli su da je to sigurno čuvanje novaca)...i tako...E sad na pitanje koliko treba da isplatite tu cijenu zemlje?...treba ti nekoliko sekundi dok prodavac pruži ruku da uzme iz tvoje.:osmeh: Ali postavlja se pitanje kada će se isplatiti i kome bilo šta u životu...:ppozdrav:
 
Svakako se slažem kolega s tobom,samo kazem situaciju kod nas..za 10 tisuca eura po ha tesko je povratiti taj novac u normalnom vremenskom periodu...dok na drugom kraju zemlje,prodaje se po 10ha u komadu za 10-15 tisuca eura..
 
Svi cemo zavrsiti u metar sa dva, a naslednici ako su vucibatine dzabe sav trud. Kod mene imaju genetski potencijal da budu i obrazovani ali i propalice, videcemo na koju ce stranu:haha:
 
Nazad
Vrh