Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Prodaje se plac kod Velike remete, 2500m. kvadratnih zasadjen sljivama kajsijama i nesto drugog voca za 7000€ svega 200m. od izvora uz plac protice potok,
dali jeto realno

pozdrav
Caplja
 
Kod nas trgovano juče 8500e/kj. čenejski atar. Znači nije tačno da je 10000. Ali ako je neko toliko platio , treba da se zamisli...
 
Kod nas trgovano juče 8500e/kj. čenejski atar. Znači nije tačno da je 10000. Ali ako je neko toliko platio , treba da se zamisli...
Za Kisač i Čenej to je sasvim realna cena. Za Novi Bečej, što je rekao Robika, ako misli na 8500 EUR po jutru, to je preterano.

Soyacorn, nema ništa čudno i da je 10.000 EUR kod vas cena zemlje. Ako neko kupi zemlju za 10.000 EUR i izda u zakup dobije oko 270 EUR a to je 2,7% godišnje. U banci bi dobio DUPLO manje. Nema veze cena zemlje sa cenom pšenice i sa sušom, zemlja je kapital (kao npr. zlato, kao neke druge nepokretnosti - stan, poslovni prostor). Cena zemlje ima veze samo sa cenom kapitala. Ako neko pita "kada će mi se vratiti 10.000 EUR od jutra zemlje" odgovor je "kada prodaš to isto jutro". To je isto kao da neko kupi 1000 EUR i pita "kada će mi se vratiti?" pa vratiće ti se kada prodaš 1000 EUR. Neko je držao kapital u evrima, sada ga drži u zemlji, kasnije će ga držati u dolarima ili u nekom stanu itd.

Onaj ko pravi kalkulaciju poljoprivredne proizvodnje - njegova računica ne zavisi uopšte od cene zemlje nego od cene arende. Čak i ako je njegova zemlja on mora računati vrednost zakupa kao "trošak" jer toliko bi zaradio da ništa ne radi, to bi bila njegova zarada na osnovu vlasništva nad kapitalom (zemljom).

Često ljudi pitaju kako to cena zemlje raste a računica sve gora ako se gleda isplativost proizvodnje. Odogovor je da cena zemlje nema veze sa time. Ima veze cena zakupa (arende) a ona ne raste. U Bečeju se arenda uglavnom pogađa na nivou 1200 kg pšenice a oni koji pogode u evrima iznos je oko 200 do 250 EUR po jutru. Tako je bilo i kada je cena jutra zemlje bila 4000 EUR i tako je i sada kada je cena zemlje 8000 EUR/kj.
 
Neko je držao kapital u evrima, sada ga drži u zemlji, kasnije će ga držati u dolarima ili u nekom stanu itd.

Slazem se sa tobom, samo je bitno napomenuti da je balon sada jos uvek naduvan, a naduvali su ga oni koji recimo nisu znali gde sa novcem od izgradnje kada je ista stala, ili koji su pobegli od izdavanja stanova jer je tu prinos opao dosta. A u Srbiji jednostavno nemas gde da ulozis sem u zemlju.

Jasno je da zbog te potraznje balon dosao do maksimuma. Ali kontam da su se ti kupci ispucali...tako da ja cekam donji minimum za par godina
 
Nema nista od donjeg mimimuma,mnogo ljudi se izjasnilo da bi kupovali zemlju ako padne cena. Znaci nista od padanja cene za stalno,kao ni od padanja arende.Kakva god godina bila da li susa kao 2012 ili kisa kao 2014 prica se tokom cele godine da su neki delovi atara izgoreli-plivaju i da ce doci do pada cena,ali se na jesen sve zaboravi i cene skoce bar za 5%.
 
Vidim kod vas su paprene cene u mom selu jutro zemlja 1600evra blizu sela 2000 evra arenda 300kg psenica a u susednom selu (svilojevo) za jutro zemlja traze 650 evra a nema kupaca covek ima 9 jutara u tri komada a nema kupaca imao ponudu 450 evra po jutru nije dao al mislim da za 650 nece prodati sigurno a da dodam u svilojevu zemlje su zuta zemlja kad pada lezi voda ako je susa izgori sve ove god najveci rod psenice u svilojevu(odakle je moja zena) iznosio oko 2300kg/kj (agrotehnika 150kg 3x15+ 150an u prolece) onda racunajte koliko vrede te zemlje
 
Ne poznajem taj kraj ali kako je moguce da je tako losa zemlja? Da li je u Prigrevici bolja situacija?

- - - - - - - - - -

Vidim kod vas su paprene cene u mom selu jutro zemlja 1600evra blizu sela 2000 evra arenda 300kg psenica a u susednom selu (svilojevo) za jutro zemlja traze 650 evra a nema kupaca covek ima 9 jutara u tri komada a nema kupaca imao ponudu 450 evra po jutru nije dao al mislim da za 650 nece prodati sigurno a da dodam u svilojevu zemlje su zuta zemlja kad pada lezi voda ako je susa izgori sve ove god najveci rod psenice u svilojevu(odakle je moja zena) iznosio oko 2300kg/kj (agrotehnika 150kg 3x15+ 150an u prolece) onda racunajte koliko vrede te zemlje

Kada malo bolje pogledam, te su cene iz Kupusine sasvim logicne. Kod nas je jutro 8000 EUR a arenda 1200 kg psenice, ove cene što navodiš su u istoj proporciji - ko plati 8000 EUR dobije 1200 kg pšenice, samo što nema jedno jutro nego četiri. Kolika je arenda u tom Svilojevu? Ako je cena za jutro 600 EUR onda bi trebalo da bude arenda 90 kg pšenice po jutru. AKo je veća arenda onda je to dobra kupovina!
 
Ne treba ti zemlja u Svilojevu veruj mi. Mrzi me da objasnjavam detaljno, uglavnom ne treba ti. Meni je to na 20km, prvi bi kupio tamo da ima racuna. Ne bi kupovao po selu za 5-7k jutro.
 
A ima li kakvo parce zemlje 10-20ari,a da udara u Dunav u toj Kupusini ili u Svilojevu a da je u blizini neke vode da se moze napraviti vikendica i pecati?
 
Za Kisač i Čenej to je sasvim realna cena. Za Novi Bečej, što je rekao Robika, ako misli na 8500 EUR po jutru, to je preterano.

Soyacorn, nema ništa čudno i da je 10.000 EUR kod vas cena zemlje. Ako neko kupi zemlju za 10.000 EUR i izda u zakup dobije oko 270 EUR a to je 2,7% godišnje. U banci bi dobio DUPLO manje. Nema veze cena zemlje sa cenom pšenice i sa sušom, zemlja je kapital (kao npr. zlato, kao neke druge nepokretnosti - stan, poslovni prostor). Cena zemlje ima veze samo sa cenom kapitala. Ako neko pita "kada će mi se vratiti 10.000 EUR od jutra zemlje" odgovor je "kada prodaš to isto jutro". To je isto kao da neko kupi 1000 EUR i pita "kada će mi se vratiti?" pa vratiće ti se kada prodaš 1000 EUR. Neko je držao kapital u evrima, sada ga drži u zemlji, kasnije će ga držati u dolarima ili u nekom stanu itd.

Onaj ko pravi kalkulaciju poljoprivredne proizvodnje - njegova računica ne zavisi uopšte od cene zemlje nego od cene arende. Čak i ako je njegova zemlja on mora računati vrednost zakupa kao "trošak" jer toliko bi zaradio da ništa ne radi, to bi bila njegova zarada na osnovu vlasništva nad kapitalom (zemljom).

Često ljudi pitaju kako to cena zemlje raste a računica sve gora ako se gleda isplativost proizvodnje. Odogovor je da cena zemlje nema veze sa time. Ima veze cena zakupa (arende) a ona ne raste. U Bečeju se arenda uglavnom pogađa na nivou 1200 kg pšenice a oni koji pogode u evrima iznos je oko 200 do 250 EUR po jutru. Tako je bilo i kada je cena jutra zemlje bila 4000 EUR i tako je i sada kada je cena zemlje 8000 EUR/kj.
Slazem se sa tobom ali to da cena pšenice i suša nema veze sa cenom zemlje tu se neslažem. Ako uzmeš arendu po1200 kg pšenice kj poseješ soju koja zbog suše (nedaj bože ) može da rodi i 200 kg/kj onda jbš arendu. Mnogi seljaci zbog niskih cena poljoprivrednih proizvoda, zbog suše neće imati ni za osnovnu obradu postojeće zemlje a kamoli da kupuju novu. Bojim se da za poljoprivredu dolaze sve gora vremena tako da treba staviti prst na čelo.
 
Samo papir i olovku u ruke i sracunati koliko ostane cisto kada se svi dugovi vrate? Ove godine od psenice posto je dooobro rodila ostace neki dinar cak i sa arendom od 1200 kg po kj al sta ce mo sa ostalim kulturama da li ce psenica moci da pokrije i soju i kukuruz i suncokret ? Bice ove godine ja mislim i ljudi koji su se malo zaleteli sa cenama arende koji ce raditi i sa minusom ....
 
Realno je ono koliko si ti spreman da platis, a koliko je neko spreman da dobije da bi prodao. Cena varira od 101 faktora. Ima tvrd put - nema, normalne komsije ili ludaci, oblik parcele, kad je vocnjak u pitanju dosta je bitno stanje voca. Itd itd. Genralno je puno 7000e za 25 ari, ali kako ti neko moze pomoci dok ne se ne vidi plac? Da je obicna obradiva zemlja moze na osnovu klase i udaljenosti se odrediti NEKA cena, a ovde ne moze ni to.
 
Realno je ono koliko si ti spreman da platis, a koliko je neko spreman da dobije da bi prodao. Cena varira od 101 faktora. Ima tvrd put - nema, normalne komsije ili ludaci, oblik parcele, kad je vocnjak u pitanju dosta je bitno stanje voca. Itd itd. Genralno je puno 7000e za 25 ari, ali kako ti neko moze pomoci dok ne se ne vidi plac? Da je obicna obradiva zemlja moze na osnovu klase i udaljenosti se odrediti NEKA cena, a ovde ne moze ni to.
Plac je ravan u obliku praavougaonika nuz njega protice potok sa pitkom vodom posveceni izvor sv dimitrija svega 150-200 metara, tvrdi put do samog placa Manastir sv dimitrija udaljen svega 300 m. voce nije dugoorezivano, ali semoze doterati trava se redovito kosi... sad bi ga prodali jer nemaju para da grade nesto, plac je kupljen u onim boljim vremenima kad se jos moglo... vredi pogledati

pozdrav caplja
 
A ima li kakvo parce zemlje 10-20ari,a da udara u Dunav u toj Kupusini ili u Svilojevu a da je u blizini neke vode da se moze napraviti vikendica i pecati?
kolega svilojevo ti od dunava 8 km daleko vazdusnom linijom a kupusina 6km tako da ti ni jedna njiva ne izbija na dunav a za vikendicu imas vikend naselje gde ti pola jutra mozes uzeti za 1000 evra ili celu vikendicu za 4-5 hiljada evra sa strujom
 
Član sulc nije dao konkretnije informacije, za vikendicu na Dunavu gledati vagone, a blizu starih tokova Dunava ide Budžak blizu Kupusinskog dunavca i naselje Kučka oko stare pumpe. Ja bih preporučio da se gleda Budžak, a kako je kome zgodno, može da se malo pregleda i Bački Monoštor, tamo ima dosta vikendica na vodi.
 
Nazad
Vrh