Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

U velikom ritu.. nisu oni krivi, razgovarao sam sa poznanicom koja je u poreskoj, nemaju vise pecat. oni sve sastavljaju i salju u su na proveru i pecatiranje. Od 18.4. Imaju cenovnik iz su da se obracunava minimalno 100din/kvm kao osnovica u kanjizi. Nezavisno od klase.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pokazala mi cenovni sa potpisom nacelnika filijale subotica sa datumom 18.04.18

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
To ti verujem, nego po kom osnovu je donet taj cenovnik, na koji propis se poziva donosilac cenovnika ?

* * *

I onda će lokal za obračun poreza na imovinu početi da usvaja takve vrednosti i...

I biće da se prodaje zemlja budzašto...

A biće i da se, kao oružje, ustupa državi bez naknade samo da se oslobodi poreza...

Ja vidim da se to sprema još od vremena Mlađana Dinkića.
 
E to ne znam, nisam pitao. Svesni sh i oni da nema smisla jednako ceniti zemlju u oromu i zemlju u kanjiskom ritu al ne smeju nize

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
De Boga ti saznaj to ako si u mogućnosti, da olakšaš svima nama...

Ja pretpostavljam da je to akt usvojen za vreme "žutih" koji je sada stupio na snagu... Al da ne nagađamo...

Bar da znamo šta nas čeka i na osnovu čega, pa možda i smislimo kako da se borimo protiv toga...
 
Nije to akt zutih. Za vreme zutih se ugovor overavao na pisarnici suda. Kada su uveli notare, sada samo smisljalju kako sto vise novaca oteti narodu. Sve je izgubilo smisao, jer ispada da cele godine radis za hemijsku industriju, djubrenja, semena, poreze, doprinose.
 
Nije to akt zutih. Za vreme zutih se ugovor overavao na pisarnici suda. Kada su uveli notare, sada samo smisljalju kako sto vise novaca oteti narodu. Sve je izgubilo smisao, jer ispada da cele godine radis za hemijsku industriju, djubrenja, semena, poreze, doprinose.
Malo je of ali ako je nesto donela neka druga vlast a nevalja a sto ova druga to ne ponisti i donese zglavan?
 
Za vreme zutih se ugovor overavao na pisarnici suda.

Tadašnji parlament je usvojio zakon o javnim beležnicima, ali je trebalo vremena da se stvore isti, a u međuvremenu su zavladali ovi i ...

Nije to akt zutih

Nemam ja nameru da raspravljam na temu žuti-plavi-crvenocrni... To sam upotrebio kao vremensku odrednicu !

U to vreme nisi mogao ispratiti šta se usvaja i kada nastupaju pravne posledice da si Gospod Bog... To je znao samo onaj koji je to diktirao.


ispada da cele godine radis za hemijsku industriju, djubrenja, semena, poreze, doprinose

Sledi da troškove možemo oboriti jedino uticanjem na smanjenje poreza i doprinosa, zar ne ?

Uz povremeno preskakanje hemije i redukciju đubriva...


* * *

Knjige braćo, knjige, a ne zvona i praporce ! Uskliknuo je Dositej.

Porezi, doprinosi, akcize braćo, a ne cene i subvencije ! Smatram ja.
 
Nije mi cilj bio da postom kazem kako su zuti>sns, verujem da vecinu stvari su zuti spremili, a posto su 2012 pali onda su ovi nastavili i primenili.

Ja vama kazem, da nema Agrosave, Galenike, Agroarm, ZP, NS cene repromaterijala bi bile jos vece.

Troskove mozemo smanjiti tako sto se moramo boriti sa smanjenje troskova koji zxa uzvrat ne daju nista! Tipa odvodnjavaje, porez na imovinu. Ako se uzme da KO Stapar ima 7000ha i da oko 2000din/ha je porez, ispada da 14mil dinara drzava prihoduje od tog "posla". Ja ne znam gde oni uloze 14mil dinara u selo???? Ako se na to doda odvodnjavanje u slicnom iznosu to je skoro 30mil dinara sam jedno selo. Gde su ti novci? Potom ako uzmemo da nekretnine koje se prometuju idu na 2.5% kod poreske (koja je prenaduvala cene od 2014-2015 pa na ovamo, pre toga je bilo podnosljivo), pa katastar, notar.Usudio bih se reci da Stapar ucestvuje sa jedno 40mil dinara GODISNJE u davanju drzavi. Ja se samo pitam gde to odlazi i kome?
 
I ja sam reagovao na ono zuti ,ne SVI su isti boje nas ne zanimaju nego sustina da radimo zajedno na unapredjenju drzave i drustva e onda ce biti bolje svima:ppozdrav:necu vise praviti of topic izvinite
 
da radimo zajedno na unapredjenju drzave i drustva

Ne nego da zajedno radimo na unapređenju uslova poslovanja seljaka, (poljo)privrednika !

To, država i društvo, to je zadatak svih građana ove zemlje, a naše je da se usko skoncentrišemo isključivo na uslove našeg poslovanja.
 
Ne nego da zajedno radimo na unapređenju uslova poslovanja seljaka, (poljo)privrednika !

To, država i društvo, to je zadatak svih građana ove zemlje, a naše je da se usko skoncentrišemo isključivo na uslove našeg poslovanja.

Dakle slazem se samo sam gledao siru sliku ,nije dobro misliti samo na sebe :ppozdrav:Prekrsio sam obecanje stvarno necu vise:sjasi:
 
Poslednja izmena:
Sve se slazem sa vama. Po meni je najveci problem, sto na vlasti (generalno od 1990) imamo jako lose ljude sa losim namerama. Ciji je cilj licno bogacenje a na ustrb drzave tj svih nas. Zakoni se donose u korist finansijera stranaka (kako drugacije objasniti zakon o prinudnom otkupu akcija) ili kako objasniti ukidanje SDK i prelazak na privatne banke.
 
A šta čovek da radi kada je sudbina htela da ima dugačke prste,... em se nahvata meda, em to treba olizati.

p.s. što se tiče poreza/nameta i davanja, to je sve presipanje iz šupljeg u prazno. 40mil pojedu zaposleni u drzavnim službama i troškovi što je opština upaljena godinu dana, ako ih ima 100 - još moraju i da pozajme. Ne ostaje tu mnogo ni da se ukrade, zato su harači svake godine sve veći.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za clanove sremce okolina Iriga i Rume. Ima li trgovine i kako se krece cena po kj u potezu izmedju Iriga i Rume u tzv. gajevima treca duz od glavnog puta mozda bih prodavao nekoliko kj pa kupovao na drugom mestu
 
Da li je neko kupovao skoro zemlju u Stejanovcima, Jarku ili Radincima? Hteo sam da kupim par jutara, pa me interesuje kolika je trenutna cena
 
Nazad
Vrh