Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

kako se medje kad izmedju ima 2 parcele?
 
slike.php
[/url][/IMG]

Do skoro je bila prica kamata 1,9-2,0 %...
 
Ja gledao onu gornju desno pa kontao da je tvoja,moram kod opticara da mi izostri sliku
Ti si medjas direktno i morao je da ti ponudi,sad imas priliku da je preuzmes za neku simbolicnu doplatu.Trazi drugog advokata i to resi!

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Sud na tuzbu reaguje tako sto po ugovoru ponudi medjas, ali i to veliko, ali. Svaki ugovor moze da se karikira.Tad od suda trazis da proceni trzisnu vrednost parcele, a to je do advokata da sud dokazima ubedi da je cena navedena u ugovoru veca od trzisne.

Sud na tuzbu reaguje tako sto po ugovoru ponudi medjas, ali i to veliko, ali. Svaki ugovor moze da se karikira.Tad od suda trazis da proceni trzisnu vrednost parcele, a to je do advokata da sud dokazima ubedi da je cena navedena u ugovoru veca od trzisne.

Pa kod nas je skoro svaka trgovina veća od tržišne...
A kako moze sud da ospori, tj da natera prodavca da proda komšiji po tržišnoj ako je on prodao po većoj ceni? Još ako ima dokaz o uplati od prvog kupca, sud tu nista ne moze da učini da bi se prodali po tržišnoj. Retko ko ima dokaz, ali treba ga imati.
To što si ti imao slučaj verujem da je do lošeg sudije, koji se uplašio advokata...

U sud se uplaćuje tržišna cena kao garancija, dalje ide spor i dokazivanje..
 
Lepo ti kazes da si zainteresovan ali da je cena namerno nagruvana da bi ti izgubio parcelu, onda trazis da se utvrdi trzisna vrednost i ako sudija utvrdi da je veliko odudaranje onda se takva kupi prodaja obori za cas.Naravno ne ako je par desetina evra visa cena, ali kad je par stotina onda i te kako ima razloga da se takav ugovor obori.Mnogi su tako zeznuli medjase jer plate suludo samo da komsiji crkne krava.

Samo dobar advokat i nakrivis kapu.
 
Kako sud nekome da ospori kupovinu po suludoj ceni koju je kupac spreman da plati samo da bih je kupio, dok medjas neće da plati taj iznos. Kako sud može da natera vlasnika da je proda po tržišnoj ako on to ne želi? A ima blanko dokaz da je prodao po suludoj ceni od tržišne?
Kod nas su razlike u ceni strahovite, samo kad ima zainteresovanih, a ima ih uvek.
 
Zato sto je to povreda prava prece kupovine ista kao i kad se zemlja proda po nizoj ceni u odnosu na onu koju tebi prvo ponudi kao medjasu,tj nosioci prava prece kupovine.
 
Ni meni to baš nije jasno da sud može da ospori neku trgovinu zato što je plaćeno više od tržišne vrednosti. Šta znači tržišna vrednost, za koga tržišna? Šta ako nekom ta zemlja vredi više od tržišne, zar nije onda tržišna cena onoliko koliko je neko spreman da plati. Npr. u ovom slučaju bi mogao taj drugi komšija da kaže da njemu vredi više od tržišne cene jer je njiva preko puta svoje njive, ili zato što mu je usput do druge njive, ili zato što izlazi na reku, ili prosto jer ima lep pogled i hoće da uživa kad dođe da kopa :osmeh: ...
 
Videćemo šta će biti sa cenom. Meni je bitno da ja imam prednost nad kupovinom te njive, a da pri tome nisam ni u kakvoj obavezi da kupim i ovu drugu u bilo kom slučaju.
I samo još jedno pitanje, prodavac je dužan da me pismeno obavesti o prodaji njive i da navede cenu za koju je prodaje?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
T110,ako je u ugovoru naveo 3x veću cenu platio je porez na prenos apsolutnih prava na tu cenu(ako je mnja onda se uzima prosečno trgovanje za tu vrstu nepokretnosti za tu poresku upravu)
Lični primer,zemlja sa kojom sam međaš ponuđena kupcu sa kojim sam:zli: Mene preskočili i trgovali za 6000 kj.Naravno otišao da oborim ali..U ugovoru naveli cenu 16000 .U sudu treba da ostavim depozit od 5600(tolko je po poreskoj upravi tržišna vrednost),a ako dobijem spor prodavcu plaćam 16000.Odustao naravno ,a to da sud odredđuje pošto ću prodati svoju privatnu imovinu neide čak ni u AV Srbiji.
 
Ne razumem samo kakvo pravo prece kupovine imas ako onaj pomedjas oce da kupi sve njive,a ti samo jednu?Covek prodaje vise parcela i prvi pomedjas kupuje sve u kompletu ti tu otpadas jer si samo za jednu tablu zainteresovan,mozda gresim ali mislim da ce i sud reci isto ovo sto i ja da ce pravo prece kupovine imati onaj pomedjas koji ce kupiti sve parcele na prodaju.
 
Mlacenje prazne slame , lepo ti je rekao sudija da se to posmatra kao jedna parcela, onaj kad je kupio prvu do njega postaje matematicki prvi i do one koju ti zelis , imate isto pravo ,samo ces da izgubis novac.

Ovu glupost prvi put cujem "vece od trzisne cijene" , pa trzisnu cijenu diktira trziste a ne drzava:haha:, i ne postoji nesto vise od trzisne cijene, zakon za lov u motnom kao kod nas o "golf terenima" :haha:.

Tako se kod nas provodi komesacija , ne smje se vise cijepati parcele , ako neko kupi karcele koje granice sa njegovom , automatski ih ukrupnjava.
 
ко је то написао да ће међаш купити њиву, на основу права прече куповине, по нижој цени него што је наведено у уговору, већ по тој некој "тржишној".......то неће моћи да се деси никад, минимум је та цена у уговору са тим да тај што је први узео може цену и да подигне уколико жели, након присилног раскида уговора....па да буде као на аукцији, ко да више......са тим да међаш има предност да узме по истој цени као и тај што је понудио, али тај мора већу цену да да уколико хоће да је узме од међаша.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Ne razumem samo kakvo pravo prece kupovine imas ako onaj pomedjas oce da kupi sve njive,a ti samo jednu?Covek prodaje vise parcela i prvi pomedjas kupuje sve u kompletu ti tu otpadas jer si samo za jednu tablu zainteresovan,mozda gresim ali mislim da ce i sud reci isto ovo sto i ja da ce pravo prece kupovine imati onaj pomedjas koji ce kupiti sve parcele na prodaju.
Tu nema kompleta,međa je uvek međa ,a više njiva više međa i međaša i kvita.
 
Slažem se sa prethodnim postom. I ako je uzeo jednu, put deli i faktički opet nije međaš sa ovom drugom. Zakon prava preče kupovine postoji, samo zavisi kako ga ko tumači.
Šta npr. da vlasnik prodaje samo ovu što meni odgovara? Ovaj što je kupio ne bi imao nikakvo pravo. Ili šta da su parcele udaljene par kilometara.
Javljam kako je prošlo.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Koliko ja vidim po brojevima parcela taj put i zeza stvar , to nije prosecen javni put KO vec dobrovoljno ostavljen deo parcele za koriscenje, i verovatno se u katastru i ne vodi kao put vec kao posebna parcelica istog vlasnika.
 
Nazad
Vrh