Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Cijena zemlje je stabilnija i ne zavisi od loše ili dobre godine-dve . Ima tu i ekonomije al ima i "psihološkog efekta" .
 
Drugari,ma li neko od vas poima i saznanja,koje je trenutno realna cena hektara poljoprivredne zemlje (ne one agencijske šuplje priče tipa "zemljište sa potencijalom","predivan pogled","mogućnost izgradnje hotela,bazena ili lansirne rampe za sojuz tm" i slično) u višim delovima atara Fruške gore iznad 200-300 m nadmorske visine,tipa Stražilovo,Banostol,Neradin,Remeta,Sr. Karlovci,Bukovac,Grgeteg,Čortanovci,Zanos,Slankamen i okolina...?Zanima me cena klasičnog obradivog zemljišta koje se tamo u većini slučajeva ako već nisu zasađeni neki voćnjaci ili vinogradi,vode u katastru najčešće kao livade i pašnjaci 5 i 6 klase,tj. parcele koje se najčešće nalaze na tucaniku ili zemljanim putevima do istih ?Slabo ih realno ima u oglasima,a imam neku nameru da kupim nešto slično,u nekoj skorijoj budućnosti.....(ako naravno ima neko da ponudi nešto slično,i ako je to dozoljeno ovde,slobodno može da me kontaktira ovde u inboks porukom):cool:
 
Prosle nedelje kupio 148ari sa vikendicom i busenim bunarom,kao i mini vocnjakom od 15ak ari.Placeno 12000e zemlja je 1 klase i na 5 min hoda od moje kuce,kao i u ataru gde imam 3 he svoje zemlje.Sada me deli samo 62 ara da sve sastavim.Placeno malo vise nego sto kod mene zemnla ide,bas zbog navedenih razloga.Inace od istog gade kupio sam i 48ari ali na suprotan kraj sela 3 klasa za 1000e tj. po 20 e za ar zemlje.
U mom selu ide cena za 1 klasu 50 e po aru 2 klasa 40 a treca 30e.
Neko rece da se lepo covek oseca kada kupi nesto zemlje,u pravu je.Jeste da ce biti cupavo u ovoj godini to se otplatiti ali i dalje je to cena povoljna u odnosu na cene po zapadnim zemljama.
https://www.google.rs/maps/@44.6979176,21.1468259,286m/data=!3m1!1e3?hl=sr
 
Poslednja izmena:
Sto bi rekao jedan cika:"Da imam 12000 eura ja se sigurno nebi bavio poljoprivredom,pare bi ulozio u nesto mnogo sigurnije i pametnije"
 
A sto da ne sadim kad od ratarskih useva nema leba? Bolje raditi drvo koje moze doneti siguran prinos i imas sigurnu zaradu nego zbog toga sto imam prvu klasu(koju je neko nekad klasirao tako)da sejem kukuruz koji ce biti gubitas na kraju godine a svake 2 ili 3 ima neka sica kao zarada.
Druga stvar je so ce uskoro doci zakon koji nece dozvoljavati da se sadi ko sta hoce vec kako ti neko dozvoli,za sad mogu sejati sta ja hocu i gde ja hocu.
Ja sam siromah covek u odnosu na zapadne poljoprivrednike tako da vocnjak od 2he i orah na 3he kao i jos po neko drvo na preostalih 3,5he bice mi siguran posao do penzije i solidna mirovnina za stare dane.Neka se ratarstvom bave ljudi koji imaju vise od 30he a mi sitni moramo nesto drugacije da radimo.
 
Mnogo priča o sigurnom poslu smo se naslušali i to su priče koje "ne mogu da omanu" a sve su ispale sa tužnim krajem. Taj eksperiment od 20 godina je jako dugačak. Ako se nikada nisi bavio tim poslom onda je rizik veliki.
p.s. da li rađa nešto taj crni orah?
 
Цена земље пала, купио пар јутара на северу Бачке, 5300€ по КЈ.

- - - - - - - - - -

Него оно, не знам да ли могу овде да поставим питање, издао бих земљу у аренду свакако, једино ме занима да ли ћу као власник који од земље убира приход морати да платим порез на капиталну добит.
 
Ako je vlasnik nekretnine duze od 10 godina,ne podleze porezu na kapitalnu dobit.Poenta je da se spreci kupovina radi preprodaje.Porezu na kapitalnu dobit podleze i nasledjena nekretnina,ako se prodaje u periodu kracem od 10 godina.
 
Nazad
Vrh