Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Zemlja nema sta da se isplati ili ne, ne treba tako razmislati. Pa ni auto se ne isplati pa ga kupujemo ili stan ili kuca. Zemlja se kupuje u skladu sa materijalnim mogucnostima, cena tu nije relevantna, samo mogucnosti, ponuda i traznja.
 
To je ok rezon sa jedne strane. Sa druge strane malo je bzv ulagati u nesto sto uz rad i rizik daje 3-4% godisnje dobiti na angazovana sredstva.
 
Da, znam, ali ne znam nista drugo da je bolje i pouzdanije. Vidim ovde u Bg, svi koji imaju neke biznise hoce da prodaju i izadju iz toga....
 
Pre nekih 7-8 meseci, njiva koja je do mene (osenceno zelenom bojom) je kupljena bez da me iko ista pitao, a bio sam zainteresovan. E sada, ne znam kada je izaslo ovo u sluzbenom glasniku, ali pise da moze da se obori na sudu naredne dve godine.
Mada, zamislite kakav bi haos nastao kada bih ja recimo pokrenuo taj sudski spor..kako bi selo ogovaralo, i kako bi mi ovaj sadasnji vlasnik polivao useve totalom :osmeh:

Nego ljudi, imam problem a to je da mi se nude tri njive sa kojima se granicim. Ovih 5 plavih njiva su moje, a ove tri crvene mi se nude. Pod nagibom su, imaju i medju koju treba unistiti, ali sa druge strane, mnogo bi mi znacilo.
Cena je izmedju 20-30e po aru (2500-3000e hektar). To znaci da bih ovih 90 ari (1,6 jutra) mogao da kupim za nekih 2300e a mozda i za manje.
Samo jos kada bih nasao ovaj novac... Probacu da se dogovorim sa njim da mu recimo sada dam 1000e, a ostatak do kraja 2015. godine. Mozda se i dogovorimo..

Evo skice

how do i print screen
 
:osmeh: Vlasnik je Deda od nekih 70ak godina, a sina poljoprivreda bas i ne zanima, tako da :) :)

Evo , pronadjoh jednu sliku gde se vide ove tri njive koje su na prodaju.. Moje su ove obradjene, a ove naravno u pozadini..



Talianu, tako ti je u Sumadiji.. nije svuda naravno, ali ovakve njive su sasvim normalne da se imaju i rade.

Bojceticu, evo pronadjoh jednu samo za tebe crveno osenceno a plave su moje. To je ova dedina pod brojem 965 koja je najveca u kraju :ppozdrav:


gifs upload
 
Tu ces na tu parcelu 965 imati sigurno naterivanje od medjasa 966 sto je kupio parcelu pre 7 meseci.
Inace kupuj sve sto je pored tebe spajas sto nije lose.
 
Sa tim novim vlasnikom je najmanji rizik. Ne samo sto se poznajemo, vec i zato sto ljudi poput njega i mene koji kupuju zemlju (pre godinu dana sam kupio ove parcele 979/3 i 1088/3) odmah uniste medju i srede tu njivu, pa se medja tacno zna, sto se i na skici vidi. Ovde druge znaju da budu problematicne za raspoznavanje, ali mnooogo malo ljudi obradjuje ovakvu zemlju ovde, pa nisam nikada cuo da je neko nekoga ugrozio tako sto je usao u njegovo (medja je uvek velika i to u velikim drvima sto se i vidi na mojim slikama) jer je prakticno nemoguce
 
Kod mene ovakve njive gotovo niko ne obradjuje, vlasnici su to zabagrenjarili (posadili bagrem) na nekima je i samoiznikli bagrem. Ovakve njive u mom kraju mogu da se kupe za 15evra ar kad nekom zapne za pare, ali malo ih ima.
 
Poslednja izmena:
30 e po aru, ma snalazi se nekako i pazaruj to odma'. Uopste to ne izgleda lose. Kod mene u selu nit ste sta prodaje a ako se sta i nudi, cene su ko u Vojvodini
 
Ovde treba biti umetnik da se radi,ni jedna na skici nije pravilnog oblika.
Ovo je i sjajno kod Marka sa skice,kod mene je bar 10 puta gora situacija,ima cak i okruglih njiva pa kad dodjes da ores neznas odakle da pocnes,ima trouglova,klinova,ima i ravnih ali sa tumorom na sred njive......:osmeh:
 
Sa tim novim vlasnikom je najmanji rizik. Ne samo sto se poznajemo, vec i zato sto ljudi poput njega i mene koji kupuju zemlju (pre godinu dana sam kupio ove parcele 979/3 i 1088/3) odmah uniste medju i srede tu njivu, pa se medja tacno zna, sto se i na skici vidi. Ovde druge znaju da budu problematicne za raspoznavanje, ali mnooogo malo ljudi obradjuje ovakvu zemlju ovde, pa nisam nikada cuo da je neko nekoga ugrozio tako sto je usao u njegovo (medja je uvek velika i to u velikim drvima sto se i vidi na mojim slikama) jer je prakticno nemoguce
Nisam mislio o problemu oko medje nego o kupovini parcele 965 ako je budes kupovao,ali dao si odgovor da ste u dobrim odnosima pa kad bude bila na prodaju sigurno cete se dogovoriti oko kupovine,kod nas se uglavnom utrkuju i nabijaju jedni drugom cene nastane problem.
 
Ljudi zakoni i pravila postoje da bi se krsila.
Могло је пре док нису измислили нотаре. Сад неће да ти овере уговор без комплетне документације.

- - - - - - - - - -

Pre nekih 7-8 meseci, njiva koja je do mene (osenceno zelenom bojom) je kupljena bez da me iko ista pitao, a bio sam zainteresovan. E sada, ne znam kada je izaslo ovo u sluzbenom glasniku, ali pise da moze da se obori na sudu naredne dve godine.
Важило је и раније само су сад додали нотаре. Ма шта само да се обори; депонујеш паре у суду и чекаш решење да у катастру укњижиш њиву на себе (ако нема још неко заинтересован ко има дужу међу).
 
Trgovina od pre neki dan KO Čenej, na granici sa Novim Sadom, 9 jutara 67 hiljada evra. Prosao gasovod pre dve godine preko njive. NIsam uspeo ćaleta da ubedim da kupimo. Mrsko mu da se zaduži.
 
Nazad
Vrh