Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

E to je ono što me muči. Ali svi su u fazonu to je put i to je to, ne može ga prodati ili bilo šta. Kada pitam je l' ja imam puno pravo da zatvorim put, kao svoju parcelu, dobijem odgovor da to ne smem da uradim. Što je i normalno.
U katastru se vodi na neplodna parcela.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Posto Zivanovic kupuje od Jovica a ima duzu medjnu liniju on ima prednost. Prvi put vidim da se put vodi na privatno lice a ne na Gradu/Drzavi kao imaocima prava.
 
Kod mene se kanal vodi na privatno lice tj. mene.Tako da nemoj nista da te cudi. Jednom mi prokopali kanal i prikljucili u moj kanal bez mog odobrenja. Odem u direkciju za puteve grada Sapca i pokazem im list nepokretnosti, a oni kazu mi nismo znali da kanal moze biti privatan......
 
E to je ono što me muči. Ali svi su u fazonu to je put i to je to, ne može ga prodati ili bilo šta. Kada pitam je l' ja imam puno pravo da zatvorim put, kao svoju parcelu, dobijem odgovor da to ne smem da uradim. Što je i normalno.
U katastru se vodi na neplodna parcela.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Za taj put ako ti drzava nikada nije platila otkupninu a u katastru se vodi kao neplodno zemljiste mozes zatraziti da ti drzava isplati novac.Tako sam ja uradio sa delom puta koji se vodio na mene (a i sve komsije pored).
 
Put postoji od 30ih godina prošlog veka. Zašto nikad nije prešao u vlasništvo države/grada stvarno ne znam. Glavni je prilaz jednom delu sela. Ukupne širine je čini mi se 10 ili 12m i u potpunosti odvaja parcele. Država je sama uzela deo zemlje za izgradnju tog puta, a da li je nekad nešto plaćeno ili ne morao bih da pitam.
Baš unosi pometnju, ali kada se izađe na lice mesta sve je jasno.
Bojčetić, razgovarao sam sa Milanom. U gužvi je ali mi je lepo objasnio situaciju. Bez obzira što se parcele prodaju zajedno, gledaju se posebno i citiraću ga "svaka ima svoju sudbinu".

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Evo da se javim. Danas konačno sve završeno.
Posetili smo par advokata i svi su bili na našoj strani. Sačekali da se ugovor zaključi i saznali presmešnu cenu navedenu u ugovoru. Da ispadnemo korektni, iako druge dve strane nisu bile, odemo kod prodavca da pokušamo da se dogovorimo kao ljudi. Lepo nas sačeka i sasluša, ali ostane na tome da se čuje sa kupcem i da nam javi. E onda kreću sve moguće pretnje, razne ponude i po nekoliko poziva dnevno sa obe strane. Mi bili mrtvi hladni, samouvereni do kraja i sve aminovali. Pošaljemo opomenu pred tužbu i odemo kod notara koji je potpisao ugovor i prekršio zakon da vidimo kako je to ugovor potpisan bez naše saglasnosti. E onda počinje druga pesma. Da ne dužim, dogovorimo se sa kupcem da mu platimo za tu jednu parcelu koliko je i on platio. Malo se natezao sa cenom, ali nije imao kud. Na kraju sve završili van suda.
Hteo bih da se zahvalim svima na pomoći.
E da. Što se tiče tržišne cene, nešto postoji samo zavisi kako ko to tumači. To nam je rečeno u opštini kod pravnog savetnika i još nam je advokat to rekao. Pošto je ugovor zaključen na baš malu cenu, bilo je govora ako ga sporazumno raskinu i navedu neku ogromnu cenu, mogu da se žalim prvo iz kog razloga je prethodni poništen i onda da se žalim na nerealnu cenu. Tada kao sud razmatra tržišnu cenu. Nisam se dublje upuštao, prenosim ono što mi je rečeno.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Notar nije prekrsio zakon sto je overio taj ugovor.Ta saglasnost suseda nije više obavezna pri sklapanju tj.overi ugovora s tim da je notar u obavezi da u onom dugackom tekstu pri overi ugovora navede da saglasnost suseda nije dostavljena i time se ostavlja prostor za ovakve stvari koja se tebi desila i koju si uradio.Neka je svima sa srećom u vašoj trgovini a kolegi čestitam na uvećanju svog imanja.
 
Hvala. Nisam znao da to više nije obavezno, bar nam niko nije napomenuo taj detalj.
Što se nas tiče, mislim da smo ispali skroz korektni.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
@SimkeVa
Imam sličan slučaj,moja parcela je 4390 a u parceli 4391 imam suvlasništvo.Vlasnik je prodao parcelu 4392 i 4342.Ja nisam bio zainteresovan za parcelu 4342 ali sam ga pitao da mi proda parcelu 4392,međutim on je prodao obe parcele drugom kupcu.Mogu li ja da tražim poništenje prodaje za parcelu 4392?Samo da kažem da je 5147 put koji razdvaja ove dve parcele koje su prodate.

 
Poslednja izmena:
Ne može komšo jer su oba suvlasnika na parceli koja se graniči sa prodatom - imenjaci.Dva Dragana.Da su recimo Dragan i Milan, e onda bi moglo.:haha:
 
Ako treba još nekih info, piši ili zovi. I javljaj kako je prošlo.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
da li neko zna koliko kosta cepanje parcele na 2 dela , i da svaki deo dobije zaseban broj?
Prvo treba da ti neki geometar napravi nacrt deobnog plana i to kosta od 70-120evra,zavisi od geometra.Potom treba da imate Ugovor o deobi parcele koji će ti napraviti advokat,verovatno opet za 100-ak eura.Potom taj ugovor overavate kod notara isto kao kupoprodajni ugovor ali je jeftinija overa.Zatim katastar,dve takse oko 9000 dinara,i izlazak geometra da razmeri parcelu ako nisi uspeo da ga ubedis da u ceni deobnog nacrta bude i merenje.Mislim da sam sve napisao.
 
Ja to nigde nisam radio, jer se nakalemi ohoho troskova. Jedino sta ima smisla da izvedete geometra da vam razmeri povrsina dokle je cija, a vi se dogovorite ko ce biti levo ko desno. To imam na 3 mesta i funkcionisemo odlicno.
 
u pitanju je gradjevinsko zemljiste, tj deo placa, koji ce verovatno biti na prodaju, hvala drugari :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh