Malina-cena i berba 2013.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U B Basti jos niko ne izlazi sa cenom berba je krenula ali sledece sedmice ce krenuti veci deo proizvodjaca da bere.I u Bosni je krenula berba ali ni tamo nema cene cekaju cenu u Srbiji.Neki nagovestaji su da bi trebala da bude oko 200 din videcemo sta ce biti i da li ce malo otopliti i prestati kisa jer ako bude kisovito opet ce narod zavrnuti sa cenom
 
nedajte ispod 200-250 u beogradu po pijacama se prodaju po 400 din kilo a na manje posudice izadje i veca cena po kili , veliki pozdrav i samo napred a hladnjacari nek se puse dosta su lapali :zli:
 
Sve bi bilo lako kada bi se svi slozili da ne daju ali u zemlji Srbiji je uvek bilo poltroncica koji se prodaju za malo sitan novac i ona fraza bolje ista nego nista.Politika je uzela maha u svemu a narod je sve siromasnuji pa se prodaje za male pare jadno ali stvarnost na zalost.Svake godine sa malinom isto.
 
Nista konkretno cula sam da jedan hladnjacar izlazi sa cenom od 180 din pocetna ali niko jos nije istakao cenu u toku sledece nedelje kada krenu vislji krajevi sa berbom trebala bi da se formira neka cena
 
situacija i dalje ista
1004432_4269488474282_1836529206_n.jpg
 
Sada sam procitala u blicu da je na pijaci u Valjevu malina 250 din a da hladnjacari nisu izasli sa cenom ali se ocekuje od 2 do 2,5 e za kg.Kod nas u B Basti nista zvanicno juce mi jedan hladnjacar rece da se nista ne zna svi muljaju videcemo ovih dana.Ja sutra krecem sa branjem pa cu videti sta kaze hladnjcar Hosane iz Pozege do sada su uvek bili korektni.Proslogodisnji rod mi isplatili po 145 din.Mozda daju i doplatu videcu sutra prosle godine su dali po 5 din po kg kada smo krenuli sa berbom videcu sta i kako ove godine
 
Dobar dan dobri ljudi, kolege drugovi...
Nije me bilo dosta dugo, a vidim da je deo ljudi iz stare ekipice jos tu i da ima novih clanova, novih malinara....

Posle duge pauze, vracam se na ovaj nas forum. Blizi nam se berba, bliže se problemi, napetost i sve redom vezano za cenu i ovaj nas tezak, poso koji niko ne poštuje i ne ceni :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh