Cene seoskih imanja u vasem kraju

PKB

Član
Učlanjen(a)
18 Jan 2012
Poruka
1.962
Lokacija
Surcin
Evo da probam da zazivim ovu temu .Kakve su cene kuca sa imanjima u vasim krajevima.

Kod nas su razne situacije placevi od 500-4000 e a kuce od 10 000 pa navise zavisi od starosti velicine placa i najbitnije lokaciji jer ako je lokacija dobra moze se i za staru gradnju izvuci lepa para.
 
Kod nas ih ima praznih koliko hoćeš jedino još komšije kupuju u susedstvu zbog placa to se kreće od 5000-15000 eura zavisno od stanja i po neki ciga koji dođe od prko pazari da bude bliže centru i to je to.Neke kupovine tipša iz BG,NS ili nekog drugog mesta nema.
 
kod nas u selu ima oko 80-100 kuća praznih i barem 80 % na prodaju.cena od 5-20 hiljada zavisnosti od stanja lokacije i opremljenosi.sve u svemu jeftino al se slabo trguje..
 
Mi smo nadomak Beograda i blizu aerodroma cak povezani sa svih strana sve je tu za par min Dal preko Save dali do centralnog dela dali prema vojvodini ali nevredi .Vazno da na ledinama kao garsonjera sto moze da se nazove i supom naspram moje kuce i imanja moze da kosta isto a nije ni to neznam koja razlika u km.
 
Kod nas se cene placeva krecu oko 1000-2000e ,a kuca od 5-6-8 000 za stare pa od preko 10-20 000e za neke novije. Problem je u tome sto ima ljudi koji bi kupili placeve i kuce ali su njihovi vlasnici naslednici koji zive po Beogradu, Novom Sadu, Zrenjaninu i misle da te kuce vrede bog zna koliko. Mi jurimo da kupimo plac pored nas vec 20 godina ali slaba vajda jer ima 20 naslednika i deo je rasut po Srbiji ,a deo u Nemackoj
 
Stvarno su dosta jeftina imanja ,isli bi mladi ljudi na selo ali nije to samo kupiti imanje treba krenuti iz nicega.Bilo je price na jednom radiju kako ce se skupljati potpisi i pisati peticija da se donese zakon kojim bi imanja bez naslednika i vlasnika bila dodeljivana mladjim bracnim parovima i onaj podsticaj sto daju preduzetnicima po 10 000 evra po radniku zaposljenom ,da se i to da .Ali nema od toga nista to je samo mlacenje prazne slame ,pre ce oni da daju pare svojim rodjacima preduzetnicima nego za poljoprivredu i da se ozive takva imanja . I uprkos tako niskim cenama odumiru nam sela .
 
Svi pricaju kako sela odumiru, treba malo sire pogledati da nisu samo sela u pitanju vec i manji gradovi. Svi bi u Beograd i Novi Sad to me najvise jede ::jako_besan:: ali mislim da se to nikada ispraviti nece. Krivo mi je sto se tako desava a sta mogu sem da se nerviram ::samo bes:: Silom prilika sam u Beogradu jer sam jedino tu uspeo da nadjem posao u struci da odradim par godina da bi polozio drzavni ispit jer bez toga niko nece sa tobom ni da prica, ali sam svaki vikend i praznik kuci na selu i tamo se i vodim jer ja ipak tamo zivim i nikada se toga odreci necu i ako me mnogi ''na nivou'' smatrju budalom

Svaki dan zivim u nadi da ce se nesto promeniti i da ce malo krenuti na bolje ali kako mi se cini krenuce gradjani da se vracaju na selo jer je u Beogradu zivot bezobrazno skup
 
Ne verujem da ce se vracati na selo, nego ce sniziti svoje kriterijume i standarde. Vazno je da se seta po trgu, obilaze diskoteke, pozorista, trgovi, dogadjaji, slikanje za drustvene mreze, povecavanje ego-a.... Ti sto su u gradu, ce se truditi iz petnih zila da se ne vrate na selo, i zato ce sebi da zakidaju na hrani, odevanju, slobodi i gde god nadju...To je mentalitet promenjen, i na ove sa sela gledaju ko da su sa druge planete. Tuzno ali istinito. Tek nekolicina ce se vratiti i pokusati na selu.
 
Bila je i zemlja jeftina,gotovo budzasta...E sad se situacija promenila iz korena,tako mislim da ce biti i sa selima pogotovo onim blizu vecih gradova!Ne moze Beograd da zaposli sve,da imaju svi dobre plate,da ima najvise penzionera i da svima bude dobro.Ko je nezaposlen a iz dana u dan ih je sve vise nema sta da radi u Beogradu,taj ce srecu polako traziti u selu,proda stan,kupi kucicu za ostatak para uzme neku bastu da ima za sebe povrce i da nesto proda,kupi stoku da ima uvek mesa u kuci i odmah je resio dosta pitanja u zivotu!Nema infostana,gradskog prevoza,odrzavanja zgrade,paprenih cena na pijacama,gradske vreline na asfaltu dok se vracas s posla, cekanje na semaforu dok ne upali zeleno,itd...Za par godina zivi bili da vidimo da li ce scenario vracanja ljudi selu i bliza dostupnost jeftinijoj hrani biti trend ili samo pojedinacni slucajevi!
 
Imam skoro 30 godina ceo svoj zivot zivim na selu, selo je od grada udaljeno 3km. I pored toga sto smo 3 km od grada spadamo u selo koje izumire. Kad izumiru sela kao sto je moje mogu da zamislim kako tek izumiru neka zabacena sela po 20-30km od grada...
Mladi koji odlaze sa sela NIKAD vise nece da se vrate na selo, iz mog sela beze mahom u inostranstvo dosta njih bezi za Beograd. Za mlade na selu nema perspektive cime da se bave? Poljoprivredom? Kako kad nemaju mehanizaciju niti bilo kakav potsticaj drzave da je nabave...
Radnik i seljak u ovoj drzavi nisu u trendu zato ovako i izumiremo kao nacija.
Sto se tice kuca ima ih od 3000-20 000 evra zavisno od stanja domacinstva. Zemlja se krece od 20evra AR do 1000 evra AR zavisno od lokacije...
 
Pa kad su ovi oko Dobanovaca dobijali i po 3 000 -4 000 evra za ar oranica pored auto puta a znam i vece cifre,a znate i sami koliko treba jos za prebacivanje u gradjevinsko ,sto nebi mogli tamo 1000 .

- - - - - - - - - -

Dali ima negde bas salasi na prodaju imanje sa obradivom povrsinom ili nekim pasnjakom oko domacistva i kakve su cene ?
 
Neki se zanose sa cenama pa traze 1300-1500 evra za AR, pa im po par godina stoje oglasne table na praodaju.

@PKB ovo je urbano selo, domacinstvo do domacinstva mali su kucevni placevi sa obradivom povrsinom oko domacinstva. Retko ko ima par hektara oko same kuce. Ima po zabacenijim selima takvih domacinstava za jeftine pare.
 
Činjenica je da ko jednom ode u grad taj se više u selo ne vraća.U gradu nema šta da ulaže sem sebe a na selu se ulaže sve što se ima pa i više od toga.
 
Mladici bi se mozda, mozda i vratili na selo ali devojke niposto i zato je tako kako jeste. Devojkama je lepse u gradu da rade za jedva 20 000 din i da se izlazi, nego da formiraju porodicu. A posto momci prirodno idu za devojkama, selo je osudjeno na propast. Nije to sad odjednom, dugo se to kuva, al sad se vide posledice.
 
Znam Sasa P da kod tebe nema nego mislim da negde sigurno jos ima i takvih imanja.
 
Nazad
Vrh