Popravka pukotina na bloku motora

Evo ja ti preporučujem ABRO , inače svi njihovi proizvodi su pouzdani . Dobar je i loctite .
 
Zar nije pametnije imati antifriz u sistemu preko cele godine nego se patiti sa posledicama koriscenja vode.
 
Prijatelju pa to je tamo kod tebe,a kako da ja dodjem do njega.Nego ovde u Srbiji me zanima neki proizvodjac,prodavac?
Bolje snabdevena prodavnica auto delova ima i tečni metal i kojekakve "čarobne vodice za sistem hladjenja". Brza pošta će odraditi svoje ako slučajno nema u tvom šoru da se kupi tako nešto...
 
Zar nije pametnije imati antifriz u sistemu preko cele godine nego se patiti sa posledicama koriscenja vode.

Nemoj zezati coveka jeste pametnije ,ali je to sad za coveka kasno . Sad je naucio skolu pa ce sipati .Mada znam zasto ljudi ispustaju vodu ,razlog je sto lakse upale kad je hladnije vreme sipaju toplu vodu ,a ako nije to onda je nemar samo nema drugog objasnjenja.
 
Ma ja sipam antifriz u druge masine,al mi je ovde po malo curila na hladnjak,i spustio sam vodu,al izgleda da je ostala malo.Videcu u prodavnicama posle bozica sta mogu da nadjem od tih tecnih metala.
 
probao sam te tecne metale i to je dobro jedino ako hoces da prodas vozilo,samo elektroda i varenje ti mogu pomoci a danas je veliki izbor elektoda i moze da ti odradi svaki varioc
neznam oznaku elektrode a mislim da clan @jbrtka moze pomoci
 
ja sam vario sam ali zaboravo sam oznaku,mogu pitati u prodavnici gde se snabdevam ali posle bozica
mislim da je bila oko 100 din. kom
tecni metali se uvek odlepe i to je samo reklama
 
naj bolje varenje fino prebrusis zafarbas posle kada ga budes prodavo nece se ni primjecivati ja sam nekoliko blokova varijo i 100% uspjesno sa obicnom gusanom elektrodom samo treba imati zivce za te stvari malo zagrijati blok malo variti i tako cijelo vrijeme da nevi doslo do pucanja vara Moze i tecni metal ali mi nekako sigurni var
 
Ja sam kupio traktor sa puknutim blokom i bio je zkrpljen tečnim metalom.Kod mene je uradio još 5100sati za 10g i nije bilo problema mada mislim da se motor mora položiti da pukotina leži vodoravno i onda se nanese tečni metal a ta procedura je i kod varenja bloka (mislim).Ima jedan majstor u selu što je dosta blokova izvario i nije imao reklamacije.Ako mora da se vadi motor onda ga bolje zavariti bar ja tako mislim.
 
ja sam zagrevo sa let lampom ali malo sporo kasni je sam nabavijo autogen pa sanjim samo po pukotini nako oko 200 stepeni i onda nece pucati var ako varis na ladno bez zagevanja onda cim pestanes varit pukne var i sto krace varove po 1.cm naj bolje
 
pujol po meni samo proverenog majstora nadji da ti to zavari (OVO IZ ISKUSTVA KAZEM),to ne moze da zavare obicni bravari ,ili namazes tecnim metalom za vreme
 
Ma ko ce da vadi motor,ja mislim ovako uspravno da se odradi,kako sad stoji valjda moze:sta:
Moze 100% to je vise naprslina kod tebe,cim si ti radio danas sa njim.
Sto se tice varenja bloka liku je proletos klipnjaca razbila blok(Ursus902) i majstor je zavario da sam ja zagledao par minuta i nisam nasao gde je bila rupa dok mi nisu pokazali.Vareno je sa gusanom elektrodom,e sad neznam da li ima vise vrsta tih elektroda ili samo jedna.
 
ma prijatelju kod mene sve kvazi majstori,svi pricaju da znaju a na kraj nema nista.
zico78
a sa kojom gusanom elektrodom varis?
 
ENCI oznaka to ima kod mene na pijaci donosi odnekle iz inostranastva neznam tacno ima takva kopija malte ne ista ova je malo tamnija obloga nije skupa oko 1.€ kom. i naravno mora biti majstor nemote svako da to odradi izvodljivo je da se ne skida motor ja sam u pocetku prevrto traktor na stranu lakse radit i bolje zavari se sad vecinom ovako radim samo skinem pumpu ako smeta
 
Moj glas varenju jer sam pre neki dan pricao sa jednim starijim covekom i on rece da je na 560 lepio sa tecnim metalom pa mu je izdrzalo jednu sezonu i onda je zvao jednog poznanika i on mu je zavario i od tada je proslo najmanje 10-15god kako nema problema sa tim.
U principu, to mozes i sam da zavaris ako se i malo razumes u varenje. Mnogi varioci i "majstori" preduvavaju svoj zanat da naprave od sebe strucnjake.
Gusani odlivci nisu teski za zavarivanje. Jesu uslovno zavarljivi materijali ali opet sanse su daleko preko 60% da bude uspresan var. Veoma je bitna temperatura jer gus puca ako se zakali. Ne pokusavaj to raditi obicnim rutilnim elektrodama a jos manje nekim Mig aparatom pod Co2 gasom. To zaboravi. Radis sa prekidima da se sto vise otpusti materijal, ne preterus mnogo sa amperazom. Treba sto sporije da se hladi. Treba var kuckati stalno u pauzama izmedju varenje. Mora se dooobro ocistiti mesto vara od necistoca.
Nisam vario blok ali razne ludorije od gusa jesam i jos uvek drze varovi kao da nije bilo prekida u materijalu.
Pokusaj da nabavis UTP elektrode. Oni su i patentirali zavarivanje gusa elektrodama. Sve ostalo su samo kopije ili radjeno po njihovoj licenci. Od opstepristupacnih elektroda, domace Euweld nisu lose.
Opet, sve to pada u vodu ako nemas ruku i osecaj za varenje. Ako nisi siguran onda bolje to prepusti nekome ko zna jer bi mogao jos goru pukotinu da napravis.
 
Nazad
Vrh