Popravka pukotina na bloku motora

@zombe_666 ti si ako se ne varam po struci masinski inzenjer bolje si upucen u postupak izrade od mene. Ja sam po zanimanju automehanicar karike samo ugradjujem pa ne mogu da zalazim u detalje izrade. U pravu si za razlicitost materijala izmedju kompresione,brisajuce i mazajuce karike.


@kinez majstora koji sklapa bas boli uvo od kog materijala je deo i sam postupak njegove izrade, nego sklapal zavrsavaj posao pali i teraj. Gusane hilzne su diskutabilne...
:ppozdrav:


Apsolutno se slazem,ja samo sklapam gotove delove necu da ih pravim pa da znam od cega je svaki deo...:ppozdrav:
 
a kad treba da se napravi deo sta onda od cega se pravi?:osmeh:

Kupis u prodavnici i ugradis, pretezno radim putnicke automobile retko koji deo nema da se kupi.
Sad bas radim jedan traktor nosi motor od MF-130 za njega sam morao da nosim klipove za BG kod Crnobrnje da napravi karike ali izrada traje nekoliko dana sam postupak izrade mi je ostao nepoznat.
:ppozdrav:
 
to je motor 4cil bese nesto precnik oko 83mm?
4 cilindra, precnik cilindra je 79,2mm ,vadili smo precizne mere zbog izrade karika. Cilindri su dosta istroseni pa se mere za nekoliko 100tih razlikuju od cilindra do cilindra.

- - - - - - - - - -

79,4x88,9 Konedata....
Tako pise u konedata ali ta mera je netacna.
Bog sveti zna sta je sve budzeno na ovom traktoru, traktor je Nemacki Bungartz a ugradili su motor od MF-a 130. Karika nigde nije imalo pa sam morao da odnesem da naprave, nesto sam prehladjen zadnjih dana pa ne mogu da sklapam bas me zanima kako ce to raditi prvi put ugradjujem pravljene karike u neki motor...
 
Poslednja izmena:
Ja to rece jos 4.januara,ali dzaba dok sami ne platimo stetu na svojoj grbini ne vredi.

- - - - - - - - - -

Narode sipajte antifriz to vam je naj jeftinije i naj sigurnije.@pujol dobro si prosao ako je samo cep,a vidi sta je moglo da bude i koliko bi to kostalo i za te pare sto bi opravljao koliko bi godina imao da sipas antifriz.
Na ovo sam mislio, ps greska prilikom slanja prve poruke.
 
Pravi domaćin tek treći put puca blok
Eto stigao i kod mene da ga BANDAŽIRAM!!!!
055456631c9290959d3a149650be78f8.jpg


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Lepo kazu stari voda ne valja ni u kolenu:osmeh: najvise sam dusu zalecio valjkom sa duplom peglom...i vazdusno hladjen motor,nema gume ni vazdusnu instalaciju pa da ispusta vazduh a ni kocnice.Stvarno izmisljena stvar.
 
Nazad
Vrh