Nabavka svilene koke

C

ceracera

Guest
Pozdrav svima na forumu! Sjajan je!

Zanima me da li neko zna gde se može nabaviti kineska svilena koka, poput ove na slici. Meni i mojoj devojci se mnogo sviđa i uzeli bi je za kućnog ljubimca. Da li neko ima iskustva sa ovakvim kokama...

Hvala unapred.

Andrija

287nci1.jpg
 
Ovako lep primerak kao na slici ces tesko naci ali ima ih po sajmovima sitnih zivotinja ili kupi novine Zov ima je skoro uvek u oglasima a mozes i da odes na halo oglase na netu pa da proveravas nadje se ponekad.
 
E puno ti hvala. Nismo ni znali da Zov još uvek postoji :D

Idem odmah da ga kupim.

Poyzdrav
 
Ako nije problem da nam javite šta se dešava sa nabavkom kineske svilene koke.
 
15f3g4j.jpg

294nr44.jpg

208u2k5.jpg

j0v0pj.jpg


mislim da ovaj covek ima
on je ko beograda drzi ukrasnu zivinu
kole 064.051.26.10
Post je spojen: [time]1259752520[/time]
_________________________________________________
ovaj covek isto drzi ukrasnu zivinu u smederevskoj palanci
ja sam bio kod njega kuci pokazivo mi i jaja u razlicitim bojama
nekad je drzo ovce lle de franc bio je medju naj jacima u srbiji
nazovi te njega mozda vam on moze pomoci
mirko-basin 064.431.4448

veliki pozdrav
 
Ja bih samo da napomenem da je ovo Japanska svilena koka,a ne kineska :osmeh:.Inace je vrlo mirna i zahvalna koka za drzanje.Ne trazi neke preterane uslove za gajenje.Jedino treba izbegavati da pokisne pogotovo za vreme hladnijih dana jer moze da se smrzne zbog specificnosti njihovog perja.Pojedini ljudi je nazivaju i ,,dlakava kokos".
Postoje 2 tipa ove kokosi i to ,,Bradate" i obicne kao i normalan i patuljasti soj.Najcesce ih ima u beloj boji ali ima i crnih,crvenih,zutih,plavih i u divljoj tzv.graorastoj boji.Naravno i u svim ostalim kombinacijama izmedju ovih boja.
Ovo su moje svilene......

305844_103261923114245_100002913128350_16002_2000206197_n.jpg


57.jpg


75.jpg


65.jpg
 
Iako ne uzgajam ovu vrstu živine a planiram da ih nabavim,primetio sam da se kod nas u Srbiji koriste neki odomaćeni nazivi za neke vrste pereadi na primer kao za gore pomenutu Svilena kokoš i Mošusna patka pridodato im je Japan te dobijamo naziv Japanska svilena koka i Japanska patka,tu možemo da nadjemo i još tvrdnji da Kokoška Feniks takodje vodi poreklo iz japana verovatno i možda ima još po nešto što možemo naći da navodno vodi poreklo iz Japana,izvinjavam se kolegama ali Japan nema da se pohvali sa svojim vrstama domaćih životinja,No da se vratim na Svilenu koku kod nas se gaji isključivo iz hobija ali u kini je veoma cenjeno meso zbog tradicionalne kineske medicine,inače jedan od podataka je taj da je nastala kao rasa u Kini u periodu dinastije Ming barem po nekim Kineskim izvorima,no da ne idem u off topik sa temom.
 
Nekad sam imao svilene koke ali bez cube i ljubicaste kreste,takve izmelezene su mi bile prelepe.Na pijaci i vasaru imaju samo ciste rase ali me to ne zanima.Isto u beogradu ima jedan covek sto ima svilene koke sa golim vratom:ppozdrav:Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh