Cena uslužnog kombajniranja.

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.415
Lokacija
Ada-Mol
Citat iz teme Sta ste radili danas
danas zavrsio JD za zetvu mozda jos sutra krecem sa njim da padne neki u bunker kao sto kaze danger inace cena vrsenja kod mene licno (kod oca je) 100 eura po hektaru ili 1 evro jedan ar mislim da je oscilacija 10 20 evra plus u okolini mojoj kako je kod vas??
Kod nas je jeftinije! 60-80 eura hektar!
 
Cena usluznog kombajniranja

kombajner je napisao(la):
:sta: pa jel imate racuna??
Pa bas i ne, ali staces, ionako bas nema puno posla....
paorpaor je napisao(la):
320 kila zita za jutro,pa koliko mu dodje zito.
Racunaj po 11din x 320=3520din/kj = 6175din/ha Pa ispadne da sam ja skup sa 75eu/ha
 
Cena usluznog kombajniranja

pa kako nemate zarade jedan clan foruma rece da trosi 5l po kj i znaci aj nek i 10e ode na gorivo a ostalo tebi i nek 3 ode na amortizaciju znaci ostane ti 20-25e po kj ili gresim :sta:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

kod mene cena vrsenja za 1kj 50eur ili 300-320 kg psenice i to sa seckom :cao:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

ovde kod mene u selo ima oko 30 kombajna a u susedno selo sigurno oko 80 ako ne i vise tako da nemozes sa cenom jer konkurencija je velika
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Pa secka je bila uvek jos koji dinar vise,mada za sve postoji dogovor. 320 kg je od kad ja znam za sebe,pa kolko god bilo zito. Ove godine ce biti jeftino,al zato je prosle bilo skupo. Tako da je to uvek neki prosek, disi-tusi.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

ma gde jeftino skupo uvek je jeftino kombajnerima skupo proizvdjacima !!mora se naci srednja cena kod mene u selo ako ima 10 kombajna u susednim po jedan 2 pa zato!
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

he he , kod nas niko ne uzima žito za kombajniranje, niti ga računa 320kg/kj- to mu dođe
544kg/ha, a to je 5984din (ako je cena žita 11 din), a to je po današnjem kursu evra 65 eura. da li negde u Srbiji cena kombajniranja 65eura /ha- ja neverujem! Zato paorpaor, tvoja računica za kombajnere nije prihvatljiva, oni naplaćuju 80 pa na više eura po ha pa ti vidi-oćeš-nećeš. pozdrav :ppozdrav:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

kod mene se dosad kosilo zito 200 kg psenice+ 10 litara nafte a suncokret 100 kg + 10 litara nafte. ove godine jos nisam pitao kombajnera posto vrsi
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Ma to je cena kod nas u selu. Niko nikog ne tera da kosi po toj ceni,ako hoces radi,ako neces ne moras. Jedina prednost ove godine moze biti secka i dobro spremljen kombajn. Ko ima ta dva u paketu moze imati posla jer kod nas ima previse kombajna. Da ne kazem da su to uglavnom zmajevi 142 od kojih je 80% krs krseva koji prospu i vise nego sto led omlati.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

upravo o tome i pričam, kombajneri formiraju svoju cenu, kvalitet usluga-haos (kombajni strve), a i kombajneri kažu : ako hoćeš kosim ajde na njivu ako ne ja odo pa ti vidi šta ćeš-država formira cenu kako hoće, niko ne gleda seljaka i svi ga deru. Nije problem da radim, ali brate ako radim i od tog rada ne mogu da skolujem decu i da normalno živim- što bi radio tu poljoprivredu :sta: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh