Cena uslužnog kombajniranja.

Dodje mi u zetvi psenice jedna musterija i kaze imam 10kj na 3 mesta(razlicite strane atara) hocu da mi kosis za 5000 din po jutru i ako moze besplatan prevoz. Slatko sam se nasmejao,seli smo popili pice malo se ispricali i ubrzo rastali,jer od te kombinacije nema nista. Ovo je strasno koliko je usluzan rad sa masinama obezvredjen.
 
Znas kako Gorane,tesko je sa zmajem biti konkurenta class kombajnima koji su 2000 godiste pa na gore... I sada ako imamo svi podjednako kvalitetan rad,samo sto on to opaja duplo brze,logicno je da ce spustiti cenu kako bi privukao musterije,nema veze sto imaju minimalnu zaradu oni "moraju" da kose jer rata se nece sama platiti.

A sto se prevoza ticce,svakome kome je puno nek vuce speditere,dubrave i slicno pa nek razlaci najlon i krpi prikolice na njivi.
 
To sto neki kupe ritu od kombaja za 25-,30000 EUR. i vise su u kvaru nego u zetvi nije parametar za rentabilnu cenu obavljenog posla...
 
45€ po kj, moja zadnja tarifa, sa sečkom, i kada se obećam + - pola sata, pa kome odgovara ....
Imam par stalnih mušterija, i dođu mi kao rod, a ostali, neka traže te CLAAS-ove :ppozdrav:
 
Kod nas je bila neka cena od 5500 dinara do 50 e sa prevozom,medjutim od ove godine imamo par ljudi sto su uspeli da pobegnu iz Kovina i rade za 35 e sa prevozom,ocekujemo pad cene na 25 e.
 
Bilo je kod nas likova sto su kosili za 4500din/kj i to kupio decko kombajn 70000evra na lizing(pusing) najsretniji je bio kad je banka dosla po njega i uzela mu ga,a sada dolaze sa strane ali ni jedan se nije proslavio inace kod nas ide od 5-6000din/kj+1500din prevoz/kj
 
Nazad
Vrh