Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bilo je malo kisice oko 13h,nakon toga suvo i pretezno oblacno.

Kosava je bas pojacala poslednjih sat-dva,udari do 15,3M/S.

BTW po svemu sudeci u nedelju popodne krece potapanje juznih,centralnih pa i istocnih delova zemlje.Ponegde bi moglo pasti i do 40litara kise za manje od 24h.
 
Eto i prednosti ne zatvaranja zimske brazde.

Ja bih se složio sa ovim. Ja bih uvek ostavio u jesen oranje onakvo kakvo jeste. Ako baš imam zakačen mali baštenski plug pa prolazim pored njive, onda ću da fazoniram razor još u jesen. Može to da se uradi i teškom tanjiračom ili gruberom ali nisam za drljaču pre zime ako je za prolećnu setvu.
Ako se tokom zime ne akumulira dovoljno vlage kad će? Najbolje se akumulira zimska vlaga na što veću površinu upijanja, a to je grbato, neravno zemljište. U krajnjem slučaju ako bude kilava i suva zima, može odmah početkom februara da se zatvori zimska brazda lakom ili teškom drljačom.
 
Evo snimak koji sam snimio danas kod mene , vidi se kolko je već vode na površini i u pšenici i u oranju na koje planiram sijati kukuruz (možda u maju ) .
Bio je plan da sijem rano , al od toga nema ništa , vide se te moje "blatare" lijevo na 0:32 i 1:05 pa dalje.

[video=youtube_share;H2o158HERhM]http://youtu.be/H2o158HERhM [/video]
 
Danas nepada. Čak je i sunce stidljivo provirilo između oblaka. Jest da se odmah sakrilo ali osjeća se da je tu.
 
72846_624850984198422_1830360491_n.jpg
[/URL] windows 7 screen shot[/IMG]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh