Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jutros malo hladnije, ali od magle ni traga.
 
Kish,moj stav je da globalno zagrevanje ne postoji,zato što čovek ne može uticati na njega.Postoje topliji i hladniji periodi u zemljinoj istoriji (prošlosti).

U atmosferi najbitniji gas je azot (79%),a CO2 o kome svi trube zauzima neverovatnih 0,03%...i ja ne razumem ljude koji su toliko zatupljeni u svojim glavama i preko medija propagiraju ovakve teroije...

A čemu takav zaključak zima bez snega ?šta ako se ponovi pretprošla zima ?zima je tek počela kalendarski pre nedelju dana...

Normalno da će prava zima stići kasnije u odnosu na period kad je dan najkraći,jer zemlja nije idealna sfera već se sastoji od kopna i vodenih površina koje ne mogu odmah da odreaguju na takve promene.

Osim toga,ne može svuda biti prava zima.To što je u Evropi toplije za sada ne znači da u Americi i delu Azije ne vlada zima.Evo Ameriku svaki drugi-treći dan šamaraju polarni udari,istok azije (Japan) takođe...

Toplih zima je u bilo u prošlosti ihahaj...kad čovek nije znao ni šta je guma na bicikli a kamoli automobil i nafta...
 
da istorija u blize vreme pamti mini ledeno doba oko 1500,1600god.i to su sve crkve zabelezile u svojim knjigama.gledao sam i emisiju gde neki turski kapetan opisuje bregove doline reke na antartiku,a ovaj sad naučnik u emisiji kaze ,mi znamo za konture antartika i ništa više, a po ovi turski spisi i dokaz mape turčina,pobija sve tvrdnje o ledenom dobu,i još kaze da je antartik nastao u skorije vreme.i još kazu da je zemlja najnepredvidija planeta u sunčev sistem,kiša sunce sneg vetar poplava suša..da su ustvari ti faktori izazvali zivot na zemlji,to je bila američka emisija.
 
tacno tako Kimi svako godisnje doba bar po mom vidjenju vrhunac postize u drugom mesecu,preko leta obicno jul bude najtopliji a bude toplo i u maju ali jul najstrasniji,tako i zima,ona je najopasnija krajem janura i do polovine februara ali opet nemora da znaci da ce tako biti,za padavine ima vremena,ume kisa da napada za 5 dana dovoljno da pokrije visemesecni prosek ali nadam se da nece tako biti.
 
2w51r3a.png
 
Kukuruz ne bude li pravih padavina u januaru i februaru ne sejem ove godine,da ne bude kao 2012 kanta od 10kg na k.j ni seme !
 
Zarkovmali nemora nista da znaci, posejs kukuruz padne kisa da nikne i padne jedna kisa u maju i jedna kad bude odsecao rod i eto prinos ce da bude maksimalan. :ppozdrav:
 
Kimi.Najpre da ti se zahvalim na korisnim postovima i bili se usudio ovako za kraj godine i ove teme,da prognoziras ostatak zime.:ppozdrav:
 
Progoziraću eto relativno toplu prvu i drugu dekadu,dok bi od treće dekade januara ili u februaru došla prava zima sa snegom u većini krajeva.

Zima će se verovatno odužiti i u dobar deo marta.

Eto,toliko od mene :osmeh:

Forumaši,sve najlepše u novoj godini :ppozdrav: i neka nam bude rodna :ppozdrav:
 
Jos dvajes dana da pozatvaramo brazdu, a posle zimske radosti i plodovi tora :osmeh:

Danas lep i sunan dan, al kosava kvari ugodjaj, stvarno brije, ne stogod.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh