Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Цело јутро пада киша. Хвала Богу јуче није било леда како су најављивали.
 
Sada sam dosao sa njiva katastrofa granica Vrbas-Kula steta od leda na kukuruzu 100% na zitu i do 70% voda i sad lezi po njivama u svome zivotu nikada tolika jezera nisam video na tom terenu tu je telecka i zemlja je jako ocedita i visoka posle najjaceg pljuska u roku sat vremena se moze u njivu a sada nema sanse ni za nedelju dana! Bilans kod mene 13,5kj zita,4,5kj jecma i 12kj kukuruza unisteno!
 
Malo pre sam se vrati iz obilaska jdnog dela atara. Situacija je kako gde, ima stete od leda a koliko to cemo tek da vidimo. Soja i kukuruz su relativno mali i mislim da tu nece biti nekog posebnog prolema da se oporave, dok su najgor prosla najbolja zita, mada ne vidim da je otkinulo vlat. Led je padao zajedno sa kisom. Zacudjujuce brzo njive su popile dobar deo vode i sad ima svega par vodenih ogleda dok je sinoc bilo daleko gore.
 
Jel isao neko od Petrovcana u atar prema Futogu (bokternici) posto Futozana skoro i da nema na forumu? Kakvo je stanje tamo ako neko zna?
 
sbr49lowfz2bnq5wa6.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Kao Zimska idila samo što je u Maju...
 
У селу јуче срећом само киша, 5лит. Сад пада ситна повремено. Јел има неко овде из Сирига да потврди или демантује гласине да је и ту било леда. Или неко из Србобрана ко је био у атару ка Сиригу, негде код кривине да остави неку информацију, у супротном ћу се морати поподне мало провозати.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh