Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovakva jezera su i kod mene samo sto je zito u njima e sad koliko ce izdrzati... bar da sam nekasd u tim parcelama vidjao vodu pa da znam koliko joj treba da se povuce
 
kisa pada,pocela je juce u 4 sata i ne prestaje,sad pada lagano.....grad nas je obisao ovog puta ali sto je najcrnje protivgradne stanice imaju po 1 ili 2 rakete,zalosno.
 
Sad sam se vratio, ovo je sa njiva do asfalta, bolje sam prosao nego sto sam mislio.
img3964.jpg

img3974.jpg

img3970.jpg
 
Ovo je proslo kako je proslo, mene sad brine kukuruz posto mi je u petom listu, spremao sam se prskati od utorka a dosad sam izmerio 40l/m2 a najavljuju jos padavina, mekano je nenormalno.
img3979.jpg
 
potuko led sunc 2 lista do mojega zito vise parcela polomilo stabljike klas visi naopako prema cantaviru trebalo je jos malo da pada led kad je vec poceo da istarupira ovako stabljika osta i nju jos tarupirati treba joj kad umrem pa odem gore nekome cu ja kevu...
da se goni u p.m. joooooj:zli:::jako_besan::
 
Juce 17 Litara,na srecu sve padalo mirno.

Sad nesto ramisljam,tamo gde je led potukao prijaviti stetu osiguravajucem drustvu,posle poravnati i posejati neke veoma rane hibride(kukuruz,suncokret ono sto je bilo prethodno) mozda bi se spasilo sto se spasiti moze ?
 
Sinoc vrlo malo kanulo,mozda na srecu jer nas je nevreme zaobislo.Protivgradne rakete su prstale u vise navrata.Kada vidim kako su pojedini krajevi stradali,bogami bas zalosno.Na svu muku ti se jos nadoveze nevreme i sve ode u bozju mater...Kimi rece za moj kraj za danas popodne padavine...samo da ne bude nepogoda...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh