Prolećna sadnja jagoda

Bijeljina, da li da kupim frigo sadnice iz rasadnika Čelić za prolećnu sadnju jagoda, mislim da li su sigurni i zdravi njihovi živići.
Da li imaš iskustva sa njima? ili gdje drugo da nabavim frigo sadnice? ( Ja sam iz Prijedora ).
 
Bijeljina, da li da kupim frigo sadnice iz rasadnika Čelić za prolećnu sadnju jagoda, mislim da li su sigurni i zdravi njihovi živići.
Da li imaš iskustva sa njima? ili gdje drugo da nabavim frigo sadnice? ( Ja sam iz Prijedora ).

Ne znam šta da ti kažem, ja sam uzimao odnjih sadnice. Oni proizvode te sadnice, jesu frigo, nisam imao zdravstvenih problema ali jesam sa sortimentom. Šta se desi, ne uvijek, recimo uzmeš sortu Clery a svaka 10 je Maya ili neka druga sorta, recimo Miss. To je problem prilikom zaštite, berbe i .....

Do ljeta i sadnje ima još vremena da odlučimo o sadnom materijalu. Javi mi se na mail cradovanovic@gmail.com pa ćemo razgovarati.

Pozdrav
 
Postovani forumasi, do sada sam se pojavljivao uglavnom na forumu na temu sumske jagode. Evo me sad kod vas da se druzim sa vama posto sam planirao i ugovorio sadnju Senga Sengane na 50 ari u Ratini,Kraljevo.

S obzirom na vremenske uslove, sneg i kisa ubise,a bankove jos nisam digao, zanimaju me vasa iskustva kada je u pitanju prolecna sadnja frigo sadnica A+ i kad ste ih najkasnije sadili??

Vidim da trazite firmu koja je davala 0,85 evra za Senganu, ja sam sa njima sklopio ugovor. Radi se o 2 firme, jedna iz Beograda, druga iz Ratine, inace francuska firma, rade zajedno na ugovaranju proizvodnje Sengane i otkupu iste. Do sada sam sa njima radio sumsku jagodu Reginu i bio sam zadovoljan cenom i uslovima. Ukoliko nekoga detaljnije zanimaju uslovi i kontakti, moze da me kontaktira preko privatne poruke (koliko razumem da ne bi bilo da nekog reklamiram).
Koje su to firme za otkup Sengane? Pozdrav.
 
Evo jedna slika vezana za pravilnu sadnju jagoda.

1_70783592_sadnja%20jagoda.jpg
 
Hteo bih na prolece da posadim jagodu, nesto konzumne nesto industrijske. Video sam post kolege Skone14 da ima ugovorenu proizvodnju sa nekom firmom, pa me zanima ima li ko iskustva oko saradnje sa njima...??
 
Meni nije jasno čemu prolećna? Koliko roda ćeš imati ove godine od ove biljke, a sadio si A+? A radićeš je cele godine, umesto od prvog avgusta. Ne razumem... To si kupio kod ovih Mićinih APP?
 
Ja sam zasadio 22.3.2017,redovno prihranu davao,prskao i evo rezultat..
Za pocetnika na malo nije ni lose...
23uacrp.jpg
 
Nazad
Vrh