Cena psenice rod 2013.g.

[h=2]PREGLED CENA ŽITARICA[/h]
15.10.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
Presentation%2015.10.jpg

Produktna berza Novi Sad:
Suncokretova sačma 33% - 15,96 din/kg sa PDV-om




[h=2]Moje Gazdinstvo[/h]








[h=2]Prijatelji[/h]


- - - - - - - - - -

Psenica polako ali sigurno gura ka nekom vrhu!

[h=2]PREGLED CENA ŽITARICA[/h]
17.10.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
Presentation17.10..jpg

Produktna berza Novi Sad:
 
U Kragujevcu je zitoprodukt privatizovan od Agromarketa, i trenutna cena je 16 din sa pdv-om! Uvek je u centralnoj Srbiji cena bila visa nego u Vojvodini jer treba je dovuci dole do nas, a pogledajte sad ovo... Sto covek da podize cenu kada ne mora??
 
Kaze mi covek koji vodi otkupno mesto u B. Despotovcu da ce mi uvek dati cenu koja je o tom momentu na berzi!
To bi bilo bar za mene prvi put jer mi dosad smanje za 0,50-1 din. u odnosu na berzu!
Al videcemo, dobili su jedan "mali" deo kukuruza za probnu saradnju!
Do sada Mirce iz Begejaca najbolji partner!
 
Hteo sam prodati psenicu jos pre nedelju dana ali sad vec cekam neku stagnaciju cene. Svakoga dana u svakom pogledu sve vise i vise napreduje!
[h=2]PREGLED CENA ŽITARICA[/h]
21.10.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
Presentation21.10..jpg



 
Kragujevac se i dalje ne obazire na skok cene na Novosadskoj berzi. I dalje 16 din. Posle neka neko kaze kako je u toku borba protiv monopola. Sad sam im predao psenicu, i nikada vise.
 
Kod nas 17,5din a to sto je na berzi ta cena mozemo da okacimo macku o rep ,sad nevide koliko je je na berzi kad skace a kad pada brze bolje oboraju cene.
 
Kao sto kaze amazon macku o rep :D Odem da sameljem psenicu za stocno brasno i pitam za cenu i da li kupuju i kaze 16,20din mlin Srbobran,uz analizu koja se radi pre merenja.
Pita me za moju sortu kazem apac, tek ona to nije kvalitetno :D kad nosi izvestaj kaze super je kvalitet al to nije apac i sad ti znaj
 
Poslednja izmena:
Sta mislite sta je trenutno bolje prodati psenicu ili kukuruz tj sta mislite cemu ce cena vise rasti?
 
nije... ja sam danas naplatio po 17.50din ,cena je sa pdv , mk komerc.. inace kod njih bar nema cekanja za pare, do podna naplaceno,taj dan novci na racunu...
 
Sta mislite sta je trenutno bolje prodati psenicu ili kukuruz tj sta mislite cemu ce cena vise rasti?

Ja bi psenicu prodao, njegova cena ne verujem da moze vise od 1-2din/kg da raste(mada ni ne verujem da ce vise rasti,sustigao je budimpestansku), a kukuruz mislim da ce postici +3-5 din/kg od sadasnje cene.Ali kod nas je sve moguce.Zavisi koliko mozes da cekas na cenu kukuruza, kad ti trebaju pare.
Inace Gebi placa psenicu 18,90 din/kg.Na ovogodisnji prinos to je po meni extra cena, do sada jos nema puno troskova lagera.
 
Na berzi je oko 18.20 bez pdv-a. Kod nas Raca isplacuje 17.50 sa PDV-om. Kako je zadnjih dana krenula cena nisam je hteo jos prodati medjutim najverovatnije moram jer od usranog suncokreta koji je dobro rodio malo je novca ostalo, a kukuruz i soja za sad ce ostati na lageru.
 
Moze biti, drugar zadnjih godina sejao po 120-140kj, danas mi rece da je posejao svega 60kj, icice 60kj soje! a i ostali smanjili povrsine a neki nisu ni posejali po prvi put!!!
radja mu psenica kao blesava, a kako i nebi kad ide po 250kg/kj 3x16
E to je drzava bez startegije i lutanja samo, i sve gore cenam biti,a tako valjda mora!
 
I da rodi ko luda sta vredi? Kad je cena bila nikakva. Kad si napisao da ce profitirati jedino oni koji je kasnije prodaju nekome je to spalo ispod nosa. Odnosno preformulisao je recenicu da do kraja vise ni on nije znao sta je istina u svemu tome. Mada nikog ne krivim ali to je realnost sto duze na lageru veci profit.
 
Nazad
Vrh