Cena psenice rod 2013.g.

Pa i kukuruz je posle zetve bio skuplji nego sto je danas......odakle znas za psenicu da ce biti skuplja? koliko cujem predvidja se i u regionu dobra zetva.............
 
@nikola ilic
Ja bas mislim da ce biti psenice. Kod nas u ataru skoro nije bilo toliko posejano i od kako ja pratim useve (zadnjih 10 god) ne secam se da je psenica tako dobro izgledala. Naravno ima losijih i boljih parcela, ali u nekom proseku jako dobro izgleda.
 
@vlada015
Ako se pitanje odnosi na mene,kazem zato sto ga nece biti,treba lepo citati postove sta ko pise....

Ova kisa i temperatura je jako odmogla,smanjice prinos a slame ima da bude kao u prici,nemoj da mislite da sam negativan,pricam realno,volim i ja da svima rodi....
 
Mislim da ce ovo vreme bas pomoci da se ostvari dobar rod, seti se prosle godine ,da nije bilo kisovitog maja tada prinos bi bio ravan nuli. Kisa je tada pomogla da se jedna losa psenica za to vreme oporavi i fino nalije zrno.Psenica je trava , samo joj daj vodu i vreme oko 20-25 stepeni i raste kao luda.Podseticu te da je najveci prinos psenice u Evropi ima Engleska ,10 tona na hektaru, a svi znamo kakva je tamo klima.................
 
Poslednja izmena:
Bas sam gledao jednu psenicu pre par dana, vec je formirano zrno............Pa pricam na osnovu prosle godine,tada bi bio jos bolji rod da jun nije bio sa visokim temperaturama bez kise, sigurno bi bio veci prinos za 5-10 %............
 
Cena , moze da bude i 6 dinara , jer je navodno rodna godina za zito , tako da kad stavis na papir , za 6 tona dobijes 36 hiljda , dobijes 6 hiljada po hektaru , i boli te uvo .
Onda odes lepo , u upravu za trezor odneses sve racune od repromaterijala..i zapalis se kantom benzina ...i
sutra u dnevniku prva vest , rodila je psenica ..agrar nasa sansa...krediti kod razvojne banke ...racuni u agro banci ....i novak djokovic pobedio u montrealu ..
:sjasi::sjasi::sjasi:
 
Ni meni nije jasno , logično je tako kako ti kažeš , a stariji ljudi ovde kažu za pšenicu , kiša u cvatu - loš rod ??
To kazu i ovde bas ti stariji ali ja mislim da kad su se oni intezivno bavili poljoprivredom i proizvodnjom zita nije bilo prskanja od bolesti,a kisa u cvetu je odlicna prilika za pojavu bolesti(fuzarijuma).Nemora da znaci da sam u pravu ali je to neko moje misljenje.
 
Vec je formirano zrno i psenica ga naliva, kao kad vi, sa novcanikom punim love,sipate gorivo u vas novi mercedes.............da idete u provod.................:cool:
 
Vec je formirano zrno i psenica ga naliva, kao kad vi, sa novcanikom punim love,sipate gorivo u vas novi mercedes.............da idete u provod.................:cool:
I odjednom udari led i nevreme i izlupa svog mercedesa i od kiše okrenese šleper i pritisne i vas i vašeg mercedesa.Gluvo bilo.E toliko je i pšenica sigurno rodila....Puno puta pšenica rodila al nemožeš je skinuti .Pada ko sada 20 dana ,kombajevi zapadaju ,hektolitar propade za 5 dana a ona pobeli ko zid.Za 10 dana pušta klicu iz zrna i kraj priče.Za sada se svi molimo i nadamo najboljem.
 
kud je stuko led tu i kisa pa nece da se osusi da je baliram samo danas da ne pade grablje sutra presa .to je ono nema kise treba sad kad pada sto pada
 
Vremenska prognoza za narednih 15 dana skoro svaki dan kisa.Tako da nemojte istrcati sa velikim prognozama o prinosima psenice, do zetve ima jos vise od mesec dana.
 
Do žetve ima još da se čeka a kod nas se već spominje cena otkupa od 15-16 dinara po kilogramu::prica::
 
E bas 15-16 da bude tesko da ce da bude...Mislim da ispod 18 din nece biti ali tesko ce ici preko 20.Daj Boze da bude 27-28 din sto je i realno ali to je trenutno spram svih berzi nemoguca misija!
Daj bože da bude 30 din ali za svaki slučaj ti zapamti šta sam rekao pa se čujemo za mesec dana.
 
Daj bože da bude 30 din ali za svaki slučaj ti zapamti šta sam rekao pa se čujemo za mesec dana.

ako ova kisa ne pokvari nesto nije realno ocekivati vise od 16-17 dinara.a i 17 ce biti puna kapa.
ko ima svoje skladisne prostore i doceka prolece moze ocekivati neku normalniju cenu.
 
Nek da Bog da ona rodi, a cena, koja god bude bila, ja je prodajem odmah jer mi trebaju novci, a nemam ni smeštajnih kapaciteta. Ulagao sam od septembra u proizvodnju, i čekam te ''prve'' pare u godini da nešto uradim za sebe. Draže mi je da skinem 35+ meteri po jutru, pa makar bila i loša cena, nego da bude dobra cena a prinos 20 meteri.
 
Posle ovakvih vremenskih prilika prinos ce sigurno bit manji od ocekivanog.A i fuzarijuma cemo imati i za izvoz, posto ne verujem da je vise od 30-40% psenice oprskano protiv fuzarijuma.Kod nas ni toliko.
U otkupu sigurno se niko nece setiti da se razdvoji zarazena psenica od zdrave.A i nemaju mogucnosti za to, ni tehnicki,ni zbog toga sto ako 2/3 psenice ode u stocnu hranu onda cemo morat jesti meso bez hleba.Daj boze da nam jecam rodi, da imamo posle jela da :ppozdrav:.(sala mala)
Kad prodje zetva,zavrsi se otkup ocekujem da ce nam doci sledeca afera, takozvana "afera fuzarijum", slican aflatoksinu.
Cenu ce oboriti,psenica nikom nece trebati....znate vec.
Mislim da oni koji su zastitili svoju psenicu bolje proci ako sami lageruju svoj rod, i sacekaju odgovarajuci momenat za prodaju, imace zdravu robu,u svojim rukama, pa niko nece moci da ih ucenjuje.
Ali ovo je samo moje seljacko misljenje, ne mora niko da me saslusa...
 
Nazad
Vrh