Cena psenice rod 2013.g.

Ma ko to moze znati?Kad bi se to tek tako znalo(pogotovo za siroke mase)...
 
Не наседајте на те приче. Штета што код нас нема закона који би кажњавао такво лупање. Свуда у свету се тргује пшеницом унпаред и таква цена од 16 дин или 130 еур/тони, апсолутно нигде не постоји.
Ја бих те људе што то изјављују питао на основу чега то кажу. Нисмо на берзи са фјучерсима, нисмо ни велики произвођач, а туђе цене не признајемо. Како то? Дакле, чиста кампања, изношење погрешних и лажних вести, и узнемиравање пословне јавности.
 
Пшеница је данас направила добар искорак у односу на кукуруз. Ваљда ће се та разлика коначно и одржати а можда и увећати.

- - - - - - - - - -

Пшеница и данас наставила са растом цена у свету. Изгледа погурана такође и увозом кинеза, извозом из ЕУ, и најмањим залихама у ЕУ у последњих 35 година. Одвојила се поново већим растом од кукуруза.
 
После два дана стагнације и данас настављен раст. Ваљда ће у следећим данима да потврди.
 
Sad se može dobiti oko 16,5din/kg u zeleno.Mislim da ukoliko vreme u nalivanju bude naklonjeno pšenici ni u žetvi neće mnogo preći tu cenu.
 
Sad se može dobiti oko 16,5din/kg u zeleno.Mislim da ukoliko vreme u nalivanju bude naklonjeno pšenici ni u žetvi neće mnogo preći tu cenu.
Sve ispod 25 din ce biti ravno katastrofi!Gledajte ulaganja,nafta,djubrivo,seme,zastita,vrsidba ko mora da plati...20 din pokriva troskove,ostalo ce biti zarada,ali moguce je da je i nece biti!Ovi sto placaju arendu 350+ eura po k.j,njih ne krpi ni tih 25 din/kg
 
A кренуло значи. Данас ме звали из две фирме да питају да продам на зелено. Видим и овде полако.
Да није мало рано. :osmeh:
 
Meni je jedan otkupljivac rekao jos pre mesec dana da ce cena u zetvi biti i prilizno najveca cena psenice ove god....tuga :(
 
neverujem da ce cena biti manja od 20din,jer ako bude manja bice neisplativo do kraja,psenica ce ove godine podbaciti u to sam siguran,u mom kraju prvi put vidim da psenica nije na nivou kakvom je bila ranije u celoj srbiji nije na nivou zbog ogromne kise koja je padala u martu i kasnije suse iz aprila meseca,ta dva meseca su smanili rod za 20%, meni licno se neisplati ako imam prinos manji od 4th a ako da bog bice malo bolje od toga,pod uslovom da padne kisa koju nenajavljuju,poslednjih sedam godina imao sam prinos oko 6th a 2008 8th a prodavao sam psenicu po 16din nafta je bila 2008g oko 70din tada je imalo malo zarade a sada ako bude isto tako bice katastrofa,a tako nam i treba,da bi ocuvali socijalni mir drzava prodaje hleb po 40din. a bio sam u Austriji i uverio se da su cene skoro iste kao i kod nas ima i jeftinijh stvari ali zato je hleb od 1do2EU bez obzira sto im je psenica vrhunska bio sam licno kod proizvodjaca koji ima prosek 8th,njihov seljak moze da zaradi a nas mora da propadne
 
Pravite ljudi silose i sačekajte sa prodajom jer država mora da održi socijalni mir a to jedino može sa malom cenom hleba sve može da poskupi i srbin je miran ali ako hleb poskupi onda nastaje haos i oni to znaju, zato treba sačuvati žito i prodati ga kad je najskuplje, ako bi cena pšenice u otkupu bila 25+ dinara hleb bi morao da poskupi najmanje duplo a svi znamo šta to znači za ovaj napaćeni narod
 
i sačekajte sa prodajom .............. treba sačuvati žito i prodati ga kad je najskuplje

Slazem se stobom, samo ko ce nam reci kad je taj najskuplji momenat?Cekamo cenu,lepo raste, para nikad dosta.Naravno cekamo jos malo, pa sutradan prc.Ode cena dole, nekoliko dana niko ne otkupljuje i izgubis koji dinar po kg-u.
Najbolja je cena onda kada coveku trebaju novci, i protiv toga ne moze,mora prodati.
Ne trebamo ici daleko, cena kukuruza u drugoj polovini maja uvek raste, a ove godine???Da nam je neko reko jesenas da ce onda bit najbolja cena svi bi prodali.A sad smo vec na gubitku nekih 6-8 din/kg(+lager,gubici u cardaku,rad...), sto je bas velika svota novca.A tesko verujem da cena moze dostici opet taj nivo od jeseni.

Da se vratim ceni psenice, danas nude 16,50+pdv na zeleno.
 
Vukosav Saković ,na RTS - u izneo predviđanje cene pšenice , 17-18 din/kg.
 
Ja sam kaz'o da ce biti izmedju 18-20din,sto je lepo za pocetak,kasnije ima da ripi lepo,posto ga nece biti...
 
Nazad
Vrh