Cena psenice rod 2013.g.

Slobo ja bih voleo 40% površine mi je pod pšenicom ali iskreno mislim da je ovo što ti kažeš samo nagađanje!!!
Zbog "bolesnog" kukuruza mislim da će dobar deo ići u stočnu hranu cena oko 0,2 eura bar po mom viđenju.
 
M...ku im j....em!!Sto nismo Nemacka ili Francuska za ovo bi neko debelo isao u zatvor!Ma bio bi lincovan!!E nemojte da kupujete metalne cevi iz sartida u Smederevu cuo sam da su zarazenje!!!!!!!!!!!!!!!!!Kakva lupetanja to je neverovatno!
Kakve su ovo igrarije...Ljudi moji,pa jos ce reci da je voda za pice u Srbiji otrovna,kancerogena i sadrzi teske metale...Ogromna steta za Srpski agrar,prvo kukuruz,sad psenica,sutra ulje i secer,meso... Na kraju ne bi me cudilo da objave da je voda za pice u Srbiji zagadjena,nije za upotrebu i hitno odobriti uvoz flasirane vode iz Francuske,Evian po mogucstvu...E moji paori,seljaci posteni svete-drma nas kako ko stigne!Kakvi bre teski metali?!
 
Šta smo drugo mogli da očekujemo,nismo uvezli mleko koje smo trebali pa sada ne možemo da izvezemo ništa naše...verovatno obrazloženje ima da bude----oni to vršu zmajevima,to odtpada sve živo pa otuda teški metali :osmeh:
Jad i beda...
 
Kakve su ovo igrarije...Ljudi moji,pa jos ce reci da je voda za pice u Srbiji otrovna,kancerogena i sadrzi teske metale...Ogromna steta za Srpski agrar,prvo kukuruz,sad psenica,sutra ulje i secer,meso... Na kraju ne bi me cudilo da objave da je voda za pice u Srbiji zagadjena,nije za upotrebu i hitno odobriti uvoz flasirane vode iz Francuske,Evian po mogucstvu...E moji paori,seljaci posteni svete-drma nas kako ko stigne!Kakvi bre teski metali?!
jos kad na red doje mladi luk i paprika onda odosmo u majcinu
 
Šta smo drugo mogli da očekujemo,nismo uvezli mleko koje smo trebali pa sada ne možemo da izvezemo ništa naše...verovatno obrazloženje ima da bude----oni to vršu zmajevima,to odtpada sve živo pa otuda teški metali :osmeh:
Jad i beda...
Mislis otpadu zmajevima krila a tek sto bljuju vatru,to nikako ne moze da bude zdravo:haha: U svoj muci malo sale nije na odmet,ali gadno nam se pise!A za mladi luk mogu da nas samo povuku malo ::vadjenje_repe::
 
Sad su rekli i na vesti rts1 da u psenici ima metala sad su stvarno preterali, treba sve to pregaziti::traktor::::traktor::::traktor::::traktor::::traktor::::traktor::::traktor::::traktor::::traktor::::traktor::::traktor::::traktor::::traktor::
 
Mozda ce jedino Seik da proizvodi zdrave zitarice ,Izgleda da vi neznate.
 
Danas na prepodavanju neki prof sa polj.fakulteta slucajno kazo da ce cena psenice najverovatnije biti od 15 do 17 din.:svinja:ako mu se obistini prognoza ugasili smo..
 
Nemojete sve ispolitizirati! Treba stvari pogledati i drugacije odnosno realnije. Postavlja se pitanje sta ako je stvarno i psenica zarazena kao sto je kukuruz? Manimo se rekla kazala. Kad ce neko odgovarati i dali ce odgovarati za svoja nedela a ustvari za zivot i zdravlje gradjana.
 
Pa na....m ih na........kako nisu ranije nasli da ima neceg,nego 8 meseci posle zetve.
Au sto ja mrzim ovakvu igru zivaca,nemogu da opisem.
 
Sve je otislo u pm...pogledajte samo komentare ispod clanka, citavo bi i lincovali seljake, kazu da bacamo radioaktivno djubre.Ovo je brod koji tone mi smo ljudi bez morala bez icega. Sve nam je tudje bolje i treba da nas *ebu!
 
Do pojave teških metala u poljoprivrednim proizvodima dolazi na Kiselim zemljištima kakva preovlađuju u Srbiji. U Severnom i Srednjem Banatu i Severnoj Bačkoj dominiraju naprotiv blago alkalna zemljišta. Na alkalnim i neutralnim zemljištima usvajanje teških metala je drastično manje nego na kiselim. Zato se pšenica iz tih krajeva još u vreme Austrougarske smatrala najkvalitetnijom i cena joj je bila nešto viša u odnosu na ostale. Ne verujem da su tada znali zašto je to tako, ali su znali da je tako.

Javna je tajna da veštačka đubriva sadrže radioaktivni otpad, samo kako to neko ne iskontroliše na ulazu u našu zemlju?
 
Poslednja izmena:
Повукла пшеница данас у свету солидно. Још да настави и да се отарасимо метала.
 
Nazad
Vrh